Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 38
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 6 Gün Gelmedi
abdullahank 60 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 149 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 154 Gün Gelmedi
atlantis 175 Gün Gelmedi
baris dursun 176 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 185 Gün Gelmedi
adacala 185 Gün Gelmedi
admin 187 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 188 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan'dan En Son Haberler
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam EdinYazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Başbakan Hoş Gelmiş..

Fakir Yılmaz Bugün Ardahan’da olacak olan Başbakan Binali Yıldırm’a yönelik ne yazacağımı uzun uzun düşünürken gazetecilik hayatım boyunca Yıldırım gibi başbakan olup, Ardahan’a gelen Başbakanları hatırladım..
Çünkü, ‘Bugün de Ardahan’a Başbakan geliyor, sorunları tek tek sıralamak gerekir’ diyerek ele aldığımız yazılarımı arşivden çıkarıp, yeniden okuyunca bu tür yazıların çokta sonuç vermediği gibi fayda da getirmediğini görüyordum..
En iyisi tepesinde doğal gaz santrali olmasına karşın hala tezek yakan Hanak ilçesinin olduğu gibi Ardahan ve ilçelerinin sorunlarını tek tek yazmaktansa onun anlatacaklarını yazayım..
zaten Türkiye’nin en sakin sınırından dünyaya seslenecek olan Başbakan’ın da benim gibi Ardahan’ın bozuk yol ve alt yapısından değil de Hollanda’ya seslenip, verip, veriştireceğini herkes gibi bende biliyorum..
Ve 1992 Yılında 170 binin üzerinde bir nüfus ile yeniden vilayet olan Ardahan’ın nüfusunun bugün neden 98 binlere düştüğünün de sorgulamayacağını ve Hollanda’yı bırakıp, Almayan’yayı Nazi soyu olduğunu bir kez daha hatırlatacak..
Ve en önemlisi tüm cazibelere karşın neden Ardahan’ın gelişmediğini merak etmeyip, Türkiye’nin kendi dönemlerinde geliştiği için Avrupa’nın kendilerini kıskandığını haykıracak..
Ovada siyaset yapan 10 Binin üzerinde HDP’linin halkın seçtiği milletvekilleriyle birlikte içeri de olduğunu, ‘Hayır’ diyenlerin hain ilan edildiğini unutup, AB’ye hatta Fetoyu vermeyen ABD’ye demokrasi düşmanları olduğunu söyleyecek..
Ha unutmadan vekilin vekili müdür ve idareciler ile idare edilen bir Ardahan’a 14 yıl içinde gönderdikleri paraları da tek tek sıralayacak..
Ve Ardahan’ın İl Milli Eğitim Müdürü olmamasına karşın eğitimde, alt yapıası sıfı sanayide, sınır ticaretine, toprakla örtülü ahırlarda yapılan hayvancılıkta gelişmiş iller arasında iyi yerde olduğunu ve biz gazeteciler gibi mırıldayanların gözünün kör olduğunu uzun uzun anlatacak..
Ve sözlerinin sonunda çoğu çel çocuğunu develet dairelerine doldurmuş olanların hatrı için ‘Ey Ardahanlılar Evet’ deyin diyecek..

**Ardahan Bizden Kurtuluyor..

Orduların savaşmadığı, ancak çetelelerin büyük mücadele verdiği ve yapılan anlaşmalar gereği bir Türkiye'nin, bir Rusya'nın olan Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının 96. Yıl Dönümünü kutluyoruz..
Benin ve bazılarının bugün kutlanan günün 'Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının Yıl önümü' olduğunu, resmi baskı ve yönlendirmenin etkisiyle toplumun büyük bir bölümün ise 'Ardahan'ın Kurtuluş Günü' olarak değerlendirdiği bugün asıl kurtuluşun ne olduğuna da bakmak gerekir..
Gerçi her 23 Şubat günü aynı şeyleri tekrarlayıp durduğumuz da diğer bir gerçek ama gelin görün ki çğkta değişen bir şey olmamakta..
Çünkü bugün uyandığımda dün beni arayan Göle Muhtarlar eski Dernek Başkanı Yunus Yılmaz'ı aradığımda Göle'de 5 ailenin daha göç etiğini öğrenirken kurtarmaya çalıştığımız Ardahan'da kaça kaç döneminde olduğu gibi insanların kaçmaya devam ettiğini de bir kez daha öğreniyordum..
Yani her yıl 23 Şubat'ta kurtarmaya çalıştığımız Ardahan devam eden göç dolaysıyla her geçen gün adeta biz Ardahanlılardan kurtuluyor..
Ne diyelim Ardahan'ın biz hayırsız Ardahanlılardan kurtulması daha mı hayırlı olacak bilmem ama bugün Ardahan'ın kurtuluş günü deyip, mesaj üzerine mesaj yayınlayanlara bu durumu anlatmak gerek.

**HANGİ BİRLİKTELİĞE ÖNDERLİK EDERLER?

Avcılar Belediye Başkanı Sivas Platformunun Genel Başkanıyken..
Ardahan Damallı İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı 'Ardahanlılarla işim yok' deyip, tesadüfen başına geçtiği belediyenin kapısını Ardahanlılara kapatığı şu günlerde Ardahan Dernekler Federasyonuna gelen bir davetiye dikkatimi çekti.
İstanbul'da ki Sivaslıları bir arada tutup, onların güçlü bir lobi olarak her yerde etkili olmasına çaba gösteren Sivaslılar Platformu adı altında ki sivil toplum kuruluşu tarafından ARDA/FED'e gönderilen davet kartını açtığımda Sivaslılar platformu başkanının bırakın Ardahanlıları, Damallı hemşehrilerini bile takmayan Kerimoğlu gibi doktor olan ve yine Kerimoğlu gibi CHP'li olan İstanbul Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli'miş..
Beni güldüren ve içimi acıtan bu durumu merak edip, İnternette Sivaslılar Platformu diye yazdığımda ise Sivaslı ne kadar ileri gelen varsa bu platform altında bir araya geldikleri ve Toprak gibi İstanbul'un önemli ilçelerinden olan Sancaktepe İlçesinin AK Patili Belediye Başkanı İsmail Erdem'in de bu platformda olduğunu görüyordum.
Ve bizimkilerinin burunlarında kıl aldırmayıp, ortalıkta nasılda Ardahanlıyım deyip gezdiğini ve her birinin kendi başına nasılda büyük adam olduğunu düşündüm Ardahanlı bir belediye başkanı, iki belediye başkan yardımcısı, onca belediye meclis üyesinin olduğu İstanbul'un ortasında bulunan ve 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' kurma çabası içinde olan ARDA/FED'in Genel Merkezinde..
Ne diyelim Arpa Derneğini ziyaret edip, ARDA/FED'e olduğu gibi diğer Ardahan Deneklerine randevu bile vermekten korkanların tesadüfen belediye başkanı olduğu bir İstanbul'da..
fakiryilmaz323@hotmail.com-05354183258

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Serhat Puan Kayıp Ediyor..

Ardahan Haberleri Bölgesel Amatör Liginde Mücadele eden Serhat Ardahan Spor puan kayıp etmeye devam ediyor.
Ardahanlı olmayan futbolculardan oluşturulan, burunları havada olanlarca şirket gibi yönetilen ve en önemlisi Ardahan kamuoyu desteğinden yoksun bir takım durumunda olan Serhat Ardahan Spor son maçında yediği 2 gol ile 3 önemli puanı kayıp etti.
Gün geçtikçe şampiyonluk yarışında kopan Serhat Ardahan Spor geçtiğimiz hafta sonu karşısına çıktığı lig lideri Iğdır Spor’a 2-0 yenildi.

**Amatör’de 25 Gol Filelerle Buluştu..

Kamuoyu desteğinden yoksun Serhat Ardahan Spor’un Iğdır Aras Spor karşısında yediği 2 gol ile kayıp ettiği 3 altın puan ile umutları iyiden iyiye soldurduğu bir haftayı geride bırakan Ardahan 1. Amatör Futbol Ligi yapılan karşılaşmalar ile devam ett.
Toplan 25 golün filelerle buluştuğu Ardahan 1. Amatör Liginin bu haftaki süprizi bayan başkan ile yoluna devam etmek isteyen Hoçvan Spor’un ligin iddialı takımlarından olan Ardahan Spor ile oynadığı maçta ikinci kez berabere kalıp, 2 puanı kayıp etmesi oldu.
Hoçvanspor’u içinde doğuran Arıspor’un karlar dolaysıyla çöken tesislerinin moral bozukluğunu üzerinden atıp, başladığı hafta da Göle Yağmuroğlu Spor’u 3-2 yenerek üç önemli puanı hanesine yazdırmayı başardı.
Haftanın en çok gol atan takımları olan Göle Senemoğlu Spor, Göle Belediye Spor ve Bağdeşen (Kinzodamal) Spor rakiplerini ezerek yendiler.

AAF LİGİ 14.HAFTA TOPLU SONUÇLAR VE PUAN DURUMU;

Arıspor 3-2 Yağmuroğluspor
Senemoğluspor 6-1 Sulakyurtspor
Bağdaşenspor 5-0 Kalespor
Göle BLD spor 5-1 Senemoğlu Serhat
Hoçvanspor 1-1 Ardahanspor

**U15 LİG ŞAMPİYONU GÖLE BELEDİYESPOR

Öte yandan Ardahan Amatör Futbol U15 Liginde oynanan maçlar sonucunda Lig Şampiyonu GÖLE BELEDİYESPOR oldu.
Haber: Baran Yılmaz
Haberleri ekleme saati: 14.15-14/3/2017
Haber/fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kadınlar Gününü Kutladılar..

Ardahan Haberleri Vali İbrahim Özefe'nin "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı..

Ardahan Valisi İbrahim Özefe, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Ardahan Valisi İbrahim Özefe, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Vali Özefe mesajında, "Toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası, fedakarlığın, anne sevgisi ve şefkatin sembolü olan kadınlarımız, nesiller boyu ailesi için, devleti ve milleti için üstün bir cesaret göstererek tüm zorlukların üstesinden gelmişlerdir.
Kadınlarımızın daha iyi eğitim alması, toplumun her alanında hak ettiği saygı ve sevgiyi göstermek için daha fazla çalışmalıyız. Zira kadınlar, çocuklarımızın ilk öğretmeni, yarınlarımızı ve geleceğimizi inşa edecek nesillerimizin yetiştiricileridir.
Yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiç bir karşılık beklemeden veren, gelecek nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirecek olan annelerimizin ve tüm kadınlarımızın "Dünya Kadınlar Günü"nü kutlar, esenlikler dilerim."

*Başkan'da Kutladı..

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kadınların; Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde emek ve katkılarının hiçbir zaman inkar edilemeyeceğini belirten Başkan Köksoy mesajında;
"Kadınlar Milli ve Manevi değerlerin, kültür ve geleneklerin en önemli taşıyıcısıdır. Hayatımızın her anında bizleri onurlandıran, bizleri eğiten, yetiştiren, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın hayatımızda ki değerini kelimelerle ifade etmek mümkün değildir".
Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü yürekten kutlarken, başta şehit anneleri olmak üzere, kadın hakları konusunda çalışan ve katkıda bulunan herkese teşekkürlerimi sunarım dedi.
Haberleri ekleme saati: 09.15-08/3/2017
Haber/fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'ı 96. Kez Kurtardık..

Ardahan Haberleri Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü törenlerle kutlandı. Törende şaha kalkan atlar renkli görüntü oluşturdu.
Valilik önünde düzenlenen törende, Ardahan Vali Vekili Abdurrezzak Canpolat, Ardahan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz ve Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törenin ardından kutlamalara Kongre Caddesi'ndeki törenle devam edildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Ardahan Belediye Başkanı Köksoy, Ardahan ve bölgenin kurtuluşu için eşsiz bir mücadele verildiğini söyledi. Köksoy, aziz vatanın bölünmez bütünlüğü için verilen mücadelenin tarihi bir mücadele olduğunu vurgulayarak, tüm şehitleri rahmetle ve minnetle andığını ifade etti.
Başkan Köksoy, "Aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü ile muhterem milletimizin birliği, dirliği, huzuru için görev yaparken kandan ve candan beslenen emperyalist devletlerin maşası hain ve bölücü terör örgütleri ile FETÖ, DEAŞ ve DHKP-C gibi taşeron örgütlerin silahlı bombalı saldırı eylemleriyle 15 Temmuz kalkışmasında rahmete kavuşmuş ve istiklal şairimizin 'Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın' dediği gibi tarihe sığmayan şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum" diye konuştu.
Şiir dinletisi ve halk oyunları gösterisi ile devam eden tören, atlı birliklerin gösterisiyle son buldu.
Kongre Caddesi'ndeki törenin ardından, atlı birliklerin önderliğinde ve mehter takımının çaldığı marşlar eşliğinde, protokol ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile Halilefendi Mahallesindeki Yanık Cami Anıtı'na kadar yürüyüş yapıldı. Şehitlikte Ruslar ve Ermeni çeteleri tarafından yakılarak şehit edilen Türkler için dua edildi.
Yürüyüşe katılan atlı birlikler ile mehter takımının çaldığı marşlar vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
Haberi ekleme saati: 19.14-23/02/2017
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Serhat için meclise önerge verilmeli!

Ardahan Haberleri Türkiye’nin Kafkasya’ya komşu vilayeti Ardahan’ın adının başına Serhat kelimesinin konulması için bu isimin yasallaşması için Ardahan Milletvekillerine çağrıda bulunan Ardahanlılar Ardahan’ın resmi isminin ‘Serhat Ardahan’ olması için Türkiye Büyük Millet Meclisi yasa önergesi vermelerini istemekteler.

**KAŞARIMIZ, BALIMIZ VE SERHATIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ..

Konu hakkında Ardahan Milletvekillerine seslenen Ardahanlılar, ‘Serhat’ kelimesi ve anlamının en iyi şekilde yakıştığı Ardahan’ın bu ismi yasal olarak alması için AK Parti ve CHP’li Milletvekillerinin el ele verip, TBMM’sine önerge vermesi gerektiğine dikkat çekmekteler.
Ardahan’ın Kaşarının hem de Ardahan Üniversitesinin katkıları ile Kars adına tescil edildiğine dikkat çeken, Ardahan Balının hala resmiyette Kafkas markasını alamadığını belirten Ardahanlılar Serhat kelimesinin en güzel şekilde yakıştığı Ardahan’ın resmi ismi olması için milletvekillerinin birlikte meclise önerge vermesini istedikleri görüldü.
Haberi ekleme saati: 02.14-17/02/2017
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan