Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 25
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 38 Gün Gelmedi
abdullahank 190 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 279 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 284 Gün Gelmedi
atlantis 305 Gün Gelmedi
baris dursun 305 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 314 Gün Gelmedi
adacala 315 Gün Gelmedi
admin 317 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 317 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Ardahan'da Seçim Sonuçları..
Yazar Fakir
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Ben Oyumu Kime Vereceğim?!..

Fakir Yılmaz Yıllardır, 'Ulusalcıları kaçırırız' diyerek Kürt seçmeni öteleyen, dışlayan ama mevcut iktidarı yenmek ve de iktidar olamamanın yolunu geçte olsa anlayan, MHP'den ayrılma kadronun kurduğu İYİ Parti, Muhafazakar kesimi temsil eden Saadet Partisi ile ittifak içinde olduğunu açıkça ilan eden ama HDP ile gizli temaslar içinde olan ve bu durum suçmuş, ayıpmış gibi saklayan CHP bugün yerel seçimler için oy istediği ama İl Genel ve Belediye Meclisi Üyeliğin de de olsa oy vermediği HDP'ye güvendiği ve başta İstanbul'da olmak üzere şu an bulunduğum Ardahan'da seçimleri kazanma hesabı içinde olduğu bu seçimde Kürt olan ve solculuğundan taviz vermeyen benimde içinde bulunduğum Kürtlerden gerçekten Kürt oylarını alaca bilecek mi?
Bilmem ama bu yazıyı okuduğunuz anda bitmek üzere olan oy sayımlarının sonuçlarında hepimiz göreceğiz HDP ile alenen ittifak kurup ama bunu açıkça yüksek ses ile dilendirmeyen ve oy istediği HDP ile bir resim bile vermekten kaçınan CHP'yi ve diğer partilerin aldığı oyları..
Başkanlık seçimlerinde Muharrem İnce'ye oy veren ve oy verilmesi için yorumlarında ve haberlerinde açıkça çağrı yapan benim 31 Mart Mahalli Yerel Seçimlerin de kime oy vereceğimi merak edenler şunu bilsin ki;
Ben İl Genel Meclisi seçiminde oyumu ceza evinde tutulan Selahattin Demirtaş'ın ve onun gibi tutuklu bulunan ve dışarıda bir çok baskı altında olan siyasilerin temsil ettiği ama Ardahan İl Örgütü Başkanının adeta dükkan kapatıp, HDP İl, İlçe örgütlerinden ve tabandan habersiz CHP Adayı ile gizli anlaşmalar ile belediye başkanlığında aday çıkarmadığı için tepkili olsam da partime oy vereceğim.
Belediye Meclisi oyumu da her zaman oyumu verdiğim ve birileri ötelesede, terörist ilan etseler de 7 ila 13 milyon bir oya sahip olan, TBMM'sinde bizleri temsil eden ve bu ülkenin gerçeği olan partime oy vereceğim.
Muhtarlık seçiminde ise komşum olan adaylardan aklımda olan birini tercih edeceğim.
Belediye Başkanlığında ise demokratik hakkımı ve aklımı kullanarak Ardahan başta olmak üzere yatırım projelerinin devam ettiği ve beklenen yatırımların gerçekleşmesini bekleyen ülke de ki iktidarın adayına borç olarak oyumu vereceğim.
Ve 'İktidar biziz' diyenlere borç olarak verdiğim oyumun karşılığı da, '4.5 yıl ben bu ülkenin başındayım, paranın ve yatırımların sorumlusuyum' diyen Başkan Erdoğan ve ekibinden yeni hizmetler bekleyeceğim, isteyeceğim, yapılanı alkışlayıp, yapılmayanı takip ederek, 34 yıla yaklaşan gazeteciliğim de yaptığım gibi dünkü iktidarlara olduğu gibi 17 yıldır iktidar da olanları eleştirilerime devam edeceğim.
En önemlisi bugün dışladığı HDP ile birlikte yeni bir barış sürecine benzeyen süreci başlatmasını, genel affı düşünmesini, genel af olmazsa da demokrasiye aykırı, insanları kamplaştıran, dün birlikte olduğu ve oylarını aldığı insanları bugün terörist olarak ilan eden davranışlarından vazgeçmesini, en azında siyasi bir affı çıkarmasını , tutuklu bulunan gazetecilerin serbest kalmasını istemeye devam edeceğim.
Başta Ardahan'a yönelik olarak olmak üzere ülke adına verdiği yatırım sözlerini yerine getirmesini ve düşünülen projeleri hayata geçirmesini takip, edip bu yönde yeni bir başkanlık ve milletvekili seçimlerine kadar baskı yapacağım.
Kısacası bu seçimlerin genel seçimler olmadığını, iktidarın İl Genel Meclisi oyları ile uyarılması ve kendine gelmesinin işareti verileceğine inanan bir seçmenler olarak yerel de iktidarın desteğine ihtiyacı olan yoksul illerin başında gelen Ardahan gibi kentlerde hizmetlerin devamı için biz Kürt, Türk seçmenler ve tüm diğer seçmenlerin benim gibi düşündüğüne ve bu yönde karar vereceklerine inanmaktayım.
Ha unutmadan batıda ki Ardahanlı Adayların partilerine bakmadan hemşehri diye oy verdiğimiz gibi bir durum da olduğumu herkes bilse, anlasa benim neden bu kararı verdiğim daha iyi anlaşılır..
Çünkü yoksul Ardahan ve Ulgar Tüneli gibi projelerin tamamlanmasını, devam eden, yapılması planlanan ve vaat edilen yatırımları bekleyen hizmete oy vermem ile batıda çeşitli partiler de aday olan hemşehriye oy vermek aynı durumdur derim.

Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum Gönder
Yorum yapmak icin giriş yapmalısınız.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Giriş Yapın.

Henüz oylanmamış.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan