Ne çıkardın?..
Gönderen Fakir - Eylül 20 2007 - 14:18:41
Ne çıkardın?

-***Sen ARDAHANLI, KARSLI, IĞDIRLI HEMŞERİM. EKONOMİ BAKANIMI, YOKSA EĞİTİM BAKANIMI, YOKSA ÇUMHURBAŞKANIMI çıkardın. Sen memlekete ne çıkardın…

Benim Hemşehrilerim.

Bizde olmayan şeyler yani günümüz benim toprağımın insanlarının, nasıl olursa olsun bu günü kurtarayım. Derdi … Dert büyük …

Ama şunu bilinki memleketim güzel memleket. Biz farkına varmazsak farkına varıpta bekleyen çok bunu bilin.

Hemde bekleyen vatandaşlar sessiz sedasız değiller. Amerikada, Fransada ve diğer memleketlerde bağıra bağıra hemde.

Güzel memleket değilmi peki farkındamıyız. Ama maalesef. Şair ne güzel demiş” ben bir ceviz ağacıyım, ne sen bunun farkındasın ne de memur farkında”

Geleceğimiz, çocuklarımıza yatırım babında bu güne kadar nasıl bir şey yapılmamışsa biz aynı hususta, hem de yarış eder gibi hiçbir şey değişmiş.

Örf ve adetlerimize bağlı kalarak bizden sonrakilere hiçbir şekilde yatırım yapmıyoruz. Elinde sırtında çantalı adam gördün mü? AAA TURİST GELMİŞ… Dersen…

Ülke genelinde üniversitesi olmayan 9 vilayet var. Ardahan, Iğdır tabii bunların başını çekiyor. Bu gidişle de çekmeye devam edecek. Üniversite kurulacak sen ne kadar hazırsın?

Neler düşünüyorsun. Çocuğun doğup büyüyor. İşte ne güzel okuyor. Hem de gözünün önünde okuyacak. Ve bunun yanında diğer illerden öğrenciler gelecek bunların okuması yemesi içmesi, yatması bunlar senin esnafına gelir getirecek. Ve bu öğrencinin babası, annesi, amcası, dayısı vb. akrabaları gelecek bunların kalması gelip gitmesi derken bir dolu harcama yani, masrafları hep esnafa kar getirecek durumu mevcududur.

Bu kafayla bakmaya devam edersen. Benim güzel hemşerim. Senin memleketine ne FAKÜLTE kurarlar. Nede yatırım yaparlar.

Aynen sana da senin onlara baktığın gibi böyle bakarlar. Ama bak BATMANLI, MEMLEKETE EKONOMİ BAKANI ÇIKARDI. VANLI, MEMLEKETE EĞİTİM BAKANI ÇIKARDI.

Sorarım sana… Sen ARDAHANLI, KARSLI, IĞDIRLI HEMŞERİM. Sen memlekete ne çıkardın…

Çıkardığın adamlar ne kendilerine ne de size faydası var… Sorarım size. Kimden ne bekliyorsunuz kime ne veriyorsunuz. Ekip biçme işini en iyi siz bilirsiniz. Ne ekersen onu biçersin.

Saygılarımla

MSN : unalceperli@hotmail.com