GÖLE’LİLER ..
Gönderen Fakir - Haziran 29 2008 - 06:02:01
GÖLE’LİLER GÖLE’Lİ OLARAK KALMALI/Ramazan TAN

Yaşadığımız coğrafyayı sanki parsellemişlercesine tüm oyunlar bizim yöre insanlarımıza oynanırcasına bölge halkımız her nedense bölünüp, parçalanarak dağılma noktasına gelmiştir.
Her ne kadar Göleliler birlikten yana olsalar da birlikteliği yok etmek için sanki insanlar bir yarış içerisindeler.yakın zamanda yaşanan anti demokratik bir seçim ve bu seçimde dernek yönetimine adam sokma yarışı ne yazık ki fiyaskoyla sonuçlandığını tüm kamuoyuyla birlikte ibretle izlemekteyiz.
Yaşananlar bir tiyatro oyunu olduğunu anlıyoruz ama bu oyundaki asıl kahramanları da hep birlikte merak ediyoruz.Gölelilerin ne kadar duyarlı aydın ve iyi birer analizci olduğunu bazı insanlar fark etmemiş olmalılar ki Halen daha Göleliler üzerine oyunlar oynamaya devam ediyorlar.
Bir defa herkes şunu bilmeli ki yaşanan bu tablo Gölelileri dernek anlayışından uzaklaştırıp farklı tabloların oluşumuna doğru itmektedir. Dimdik duramayan birkaç başlı olan bir yönetim şekli bizleri ne kadar temsil edebilir ki.
Bizleri temsil edebilmeleri için seçilen yönetimdeki insanların öncelikle kendi aralarında barışık olmaları ve tüm insanlarımıza güven vermeliler.kendi aralarında bölünen bir yönetim anlayışı derhal olağan üstü kurula giderek daha fazla Göle kimliğine zarar vermeden ve Gölelileri Gölelilerle tartıştırmadan Gölelilerin birlik beraberliğini oluşturacak tüm insanlarımızı temsil edecek bilgi. Birikim ve yeteneğe sahip, ‘ben Göleliyim’ diyebilecek bir yönetime devir etmeleri gerekir.
Bunu yapmadıkları süreçte sadece tabela üzerinde bir yönetim anlayışı hem insanlarımıza hem de kendilerine zarar vermekten başka bir işe yaramaz.
Bu yaşananlar Gölelilerin Esenyurtta üçüncü bir şahıs üzerinde birleşmesini de zaruri olarak gerçekleştirmektedir. Yöre halkımızla yapılan sohbetlerde hep söylenen tek şey Gölelilerin üzerindeki gizli eller ve arka plandaki kurmaylar çekilmedikleri sürece derneğin güven verme şansı asla olamaz.Tüm duyarlı insanlarımızın kendilerini yeniden gözden geçirmeleri ve ayak oyunları oynayanları topluluğumuza deşifre etmeleri zaruriyet haline gelmiştir.Tüm duyarlı hemşerilerimize saygılarımla.
ramazan_tan64@mynet.com