Cevap vermiş ..
Gönderen Fakir - Ağustos 22 2008 - 16:29:16
BAŞKAN BANA CEVAP VERMİŞ…/Kahraman AZAT

Kahraman AZAT Göle Belediye Başkanı Sabri MURATOĞLU, bir gazeteye verdiği mesajında kendisine daha önce yazdığım “açık mektup” ile ilgili demeç vermiş.Şimdi gelin benim o mektuptaki iddalarımla başkanın verdiği cevapları kamuoyu önünde analiz edelim ve bakalım ben ne sormuşum başkan ne cevap vermiş ?
Sn. Başkan diyor ki : ‘Ben ihaleyi Sn. Azat’ a vermediğim için hakkım da yazı yazıldı.’
-Ben de diyorum ki: Kamuoyunu yanıltma, sen ihale falan yapmadın ve de ben bu işi senden almadım. Zaten sen hangi yapım işini ihaleyle verdin ki…
Sadece göreve geldiğin günlerde bir dükkan ihalesi yaptın. O dükkanı da çok önceden kapalı kapılar arkasında onda biri fiyatına peşkeş çektin. Üstelik para almadan senetle verdin. Senedin tahsil edilip edilmediği de ileride belli olacak. Sayın başkan verdiğin cevapta bu konuya hiç değinmemişsin yasalarımıza bu tür hileli işlerin adı, ihaleye fesat karıştırmaktır. Cezası da ağırdır ..
Başkan Cevap vermeye devam ediyor ve diyor ki :
“Ben bu olayı Tekzip manasında bütün Göleli hemşerilerimle paylaşıyorum.”
-Düşünebiliyor musunuz?
Bir kentin Belediye Başkanı Tekzip’in ne olduğunu bilmiyor!..
Sn. Başkan, sen kendi kendine oyun oynar gibi bir yazıyı tekzip edemezsin. Bir yazının tekzip edilebilmesi için Mahkeme kararı gerekir. Ve dünyadan haberi olan herkes bunu bilir.
Başkan diyor ki;
“Ben geçen yıl iş verdim, yapamadılar ve iptal ettik”.
-Birincisi bana o işi siz vermediniz. Bizzat Mustafa BAKIŞ verdi. Ben sana rağmen iş alınca sen bütün imkanlarını adeta seferber ederek işimi aksattın. Kepçe istedim, iki gün sonra geldi. Kum istedim, ‘yok’ dedin ve buna benzer biri sürü müşkülat çıkardın.
Ama o şartlara rağmen kazma küreğin ucuyla o yol oraya kadar gitti.Ve bugün yapılan yoldan daha güzel ve sağlam durmaktadır.
Diyorsun ki;
“Ben iptal kararını yalnız vermedim. Belediye Meclis üyeleri ve Mustafa BAKIŞLA’la birlikte verdik”.
-Hatırlar mısın?
Bir zamanlar bana şöyle derdin: “Ben kararları hep kendim veririm Meclis üyelerine toplantıda bir çay ikram eder dağıtırım kimsenin bir şey bildiği yok ki kime ne sorayım. Şimdi yaptığın yanlışa ortak mı arıyorsun ? Mustafa BAKIŞ’a bir gün telefonla ulaşamadın diye bana, “adamın kayış attı” demiyor muydun?Ben devreye girip Sn.BAKIŞ’ı uyarmasam adamı kaçmış ilan edecektin.
Şimdi diyorsun ki: “Bu yazıdan sonra ilçe halkının Sn. AZAT’a olan tepkisini hepiniz gördünüz ..”
-Yazdığım yazıdan sonra hiçbir tepki almadım aksine cesaretim ve toplumsal duyarlılığımdan dolayı yüzlerce tebrik aldım.Hatta sizin o koltuğa oturmanızda çok büyük pay sahibi olan fakat daha sonra yaptıkları yanlışı anlayan insanlardan da tebrik aldım.
Diyorsun ki;
‘-Geçmişimle gurur duyuyorum’
Olabilir. Fakat sen geçmişte bugün siyaset yaptığın ideolojinin mensuplarına, ‘dinci, gerici, yobaz, örümcek kafalılar, hurafeciler’ diyordun .. Geçmişinle hala gurur duyuyorsan bugün yakanda taşıdığın partinin rozetini çıkar. Hilkat garabesi varlıklar gibi renk değiştirme.
Ve yine demişsin ki:
-Sn. AZAT’ın Göle Belediyesi Muhasebe Müdürüyken çevirdiği dolapları herkes biliyor.
Ben görevim süresince kanunların emrettiği şekilde şereflice görev yaptım. Alnı açık emekli oldum. Yaptığım iş ve işlemler mülkiye müfettişleri tarafından teftiş edilmiş. Her döneme ait “onur belgesi niteliğindek”i layihalar Belediyede mevcuttur. Aç oku. Belediyeye ait kayıt ve evraklar Belediyenin arşivindedir. Ben nasıl senin yanlışlarını bir bir gösteriyorsam sen de göster ..
Verdiğin ya da ısmarlama usülü hazırlattığın demeçte her şeyi bırakmış benim borçlarımdan bahsediyorsun.
Doğrudur, ticaret yaptım zarar ettim. Ödediğim borçlarım var ödeyeceklerim var.
Bunu sen bir kusur olarak mı görüyorsun?
Ya da borçlu olmak suç mu ayıp mı?
Şayet eğer borçlu olmak teşhir edilecek bir ayıpsa bu ayıba en önce sen düşmüşsün.
Hatırla geçmişte Berber Cihan KILIÇ’ ın evlerini ipotek gösterdin kredi aldın, borcunu ödeyemedin, banka ve icra müdürlüğü tarafından defalarca ihtarlar gelmesine rağmen yine ödeyemedin.
Evler icra yoluyla satılacakken, “Tansu Çiller hükümetinin kredi affı imdadına yetişti” şimdi bu şuç mu ayıp mı ?
Ben böyle şeyleri yazılara konu etmezdim ama madem ki sen suçmuş gibi o borçludur dedin ben de bunları hatırlattım.
Ben medenice seni basın yoluyla eleştirdim, fakat verdiğin yanıt iddalarıma cevap değil. Bu konu artık kişisel bir mesele olmaktan çıkmıştır.
Söylenecek ve yazılacak çok şey var fakat etik olmayacağını düşündüğüm için burada açıklamıyorum.
Ama yeri ve zamanı gelince çok şeyi paylaşırız. Kamuoyuna Saygılarımla

merdinik_75@hotmail.com