Bizde bekleriz ..
Gönderen Fakir - Ağustos 26 2008 - 13:34:13
BİZE DE BEKLERİZ!/Sezer nişancı

Sezer Nişancı Seçim öncesi miting ya da söylemlerde bütün parti liderleri birbirinden farklı gibi dursalar da, özde aynı şeyi savunmuyorlar mıydı? Özellikle CHP lideri, aynı MHP başkanının söylediklerini cümleyi ters yüz ederek söylüyordu. Halk ne yaptı sandık başında, Millyetçinin aslı varken, suretine niye oy verelim? dedi ve MHP yi kendilerinin bile ummadığı kadar bir oy oranıyla meclise taşıdılar. MHP başkanı da AKP başkanına muhalif gibi dururken aynı onun gibi " ılımlı İslam Cumhuriyetine" yakın cümleler kurmuyor muydu?
Tek fark neydi? Birbirlerine ip atıyorlardı ! kürsülerden. Doğrusu bu beni çok neşelendiryiordu. Yeni icad edilmiş bir çocuk oyunu gibiydi görüntü.
Diğe parti liderleride sadece aksan değiştişriyordu konuşurken. Biri CE-HE-PE diyordu, diğeri CE-HA-PE.
Biri terör örgütüne PE-KA-KA diyordu, birilerinin terör örgütü lafını kondurmak istemediğinden belki, PE-KE-KE diyordu.
Biri dil alışkanlığından olsa gerek her önüne gelene Sayın! diyordu ama derdini anlatan vatandaşına Al ananı git! diyebiliyordu.
Yüzün üzerinde parti varmış bu ülkede...
Ama aynı şeylerden bahsediyorlardı neticede. Farketmiyordu kimin nereli, aslı, astarının nereli olduğu. Kimi Lazdı, kimi Osmanlıdan kalma bir Türk. Kimi Türk'üm derken ben gibi Boşnaktı aslında ve bilim adamları Boşnaklar Türk değildir diyordu! Ben ve ben gibiler de vatansız, milletsiz, dinsiz Dünya Vatandaşlarına döndürülüyoruz sayelerinde. Ama az da olsa düşübebiliyordu ben ve ben gibiler yine de.
Amaç tekti. Ilımlı değil en alasından İslam Cumhuriyetini kurma cabalarında olduklarını.
Yani krallık kursan ne olacaktı ki? Ben özel yaşarım dinimi. İçimde saklarım. Sen gibi dünyaya ilan ede ede tutmam orucumu.
Sonra efendim eli kalem tutanlar iki laf edecek olsa, "beğenmiyorsan gidersin" lafını duyuyorlardı ki, kocanın karısına boş ol! demesinden daha farklı değil bana göre.
Memura, emekliye yapılan zammı muhalefet beğenmemiş. Başbakan diyor ki, sizin zamanınızda bu da yoktu.(Sanki ben itiraz ettim maaşıma. Muhalefete ne değil mi?)
Doğru bu kadarı yoktu.!
Hırsızlığın arsızlığın bu kadarı yoktu.
Sokaklarda açlıktan, soğuktan ölen insan sayısı bu kadar yoktu.
Açlık sınırını 1000 YTL ilan edip de emeklisine 500YTL maaşı reva gören çoktu da bu kadarı yoktu.
Sesini yükselt ve milleti pıstır politikası yoktu.
Sonra kömür , erzak dağıtıp da oy toplayan yoktu.
Hırsızlara bu kadar kolaylık yoktu.
Ceza indirimi, bindirimi yoktu.
Ana!sı yanımızda, hiç durmadan değişen yasalarımız da yoktu.
Ananas yoktu, avakado yoktu.
Kaşıkla verip, kepçeyle geri alanlar yoktu.
Tüm zamanı yurt dışında geçirip de arada bir bizim vatanımıza da uğrayan devlet büyükleri de yoktu.
Dahası , rahmeli Özal'a kadar olan zaman içinde hayatımızda ABD yoktu .
Çarşı Pazar karıştı. Belediye seçimleri yaklaştı. Açtılar gene keslerin ağzını. O açılan ve de saçılanlardan gene bir damla düşmez bizim payımıza. Düşmesin de zaten. 32 yıllık emeğimi 513 lira olan son maaşla bana geçinmeyi reva gören yetkiliklere bir daha teşekkür ederim . "Allah Devlete zeval vermesin" derim. Başka da bişey demem ben.
Şimdi ben eve erzak alacak olsam acaba sevgili-Sayın! Buch'a sorsam mı ?diye geçiyor içimden?
Bize de bekleriz efendim.Gerçi o zamana kadar biz yok! olabiliriz amma...Ola ki torunlarımıza kısmet olur ülkeye gelişleriniz...

sezer.nisanci@hotmail.com