GÖLE’YE FÜZE
Gönderen Fakir - Eylül 12 2008 - 06:00:27
ABD, GÖLE’YE FÜZE YERLEŞTİRMİŞ!../Mehmet EminAZAT

GAZETEMİZ GÜNDEME GETİRMİŞTİ ..<br />
<br />
Ardahan’ın kent merkezinde olduğu gibi Göle ilçesinin PTT’sinin hemen yanı başına kurulan ve gazetelerimiz tarafından, ‘Göle’ye baz füzesi’ başlığıyla gündeme getirilen baz istansoyun vatandaşın tepkisini çekmeye devam ederken yetkililerin konuya duyarsızlığı dikkat çekiyor. 	   www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com Haberiniz var mı bilmiyorum ama Göle’de PTT binasının hemen arkasında kaşla göz arasında devasa bir kule yapıldı.
Kimilerinin Paris’deki Eyfel’e benzettiği, kimilerinin ise ne olduğunu, ne işe yaradığını bilmediği halde “helal olsun hükümet çalışıyor baksana Göle’ye kule yapmışlar.” diyerek böbürlendiği ve vatandaşlarımıza son zamanlarda iyi bir espiri malzemesi olan bu kule bir rivayete göre Amerikan İsthbahrat örgütü CIA tarafından Göle’ye yerleştirilmiş.
Rivayet edilir ki: Amerika Kafkaslarda kontrolü sağlamak ve Rusya’ya göz dağı vermek için stratejik bölge olarak gördüğü Göle’ye füze sistemi yerleştirdi. Bir başka rivayete göre o kule aslında Göle’mizi yıldırımlardan koruyacak devasa bir paratönermiş!
Bütün bu rivayetler aslında nüktedan Göle halkının ürettiği ve ne olduğunu bilmedikleri bir “kuleye” taktıkları “kulp”lardan başka bir şey değildi.
Gülsek mi ?
Ağlasak mı?
Bilmiyorum.
Bir kentin göbeğine gözümüzün içine bakarak BAZ İSTASYONU yerleştiriliyor. Fakat kimseden ses çıkmıyor.!
Neden çıksın ki ne güzel devlet Göle’ye bir hizmet daha yapmış.! Bunda karşı çıkılacak ne var.
Yıllarca siyasilerin yakasına hizmet, hizmet diye yapışmadık mı? Öyleyse alın size hizmet.!
Başka yerlerde yapsalar kıyamet kopar ortalık ayağa kalkardı.
Ama bizde tık yok. Üstelik ne gariptir ki necip Göle basını da koskoca kuleyi görmedi çok garip…
Konuyla ilgili olarak ne Belediyeden ne de Başka bir kurumdan yapılan bir açıklamaya rastlamadım. Herhalde onlarında haberi yoktur.
Hadi Göle belediyesini anladık onlar meşgul.!
Adamlar çalışıyorlar memlekette “Gaşkacı ve Dilenci” barındırmamak için koşturuyorlar! Peki ya basın, sivil toplum örgütleri neredeler?
Şimdi olur ya birileri bu yazıdan sonra:- Kardeşim neyine itiraz edelim o nedir ki ne güzel işte “Göle’ye romantik bir hava kattı, Göle Paris’e benzedi der. Onun için ben şu kuleyi biraz açayım.
Efendiler Göle’de semaya doğru kalkmış şehadet parmağı gibi duran o yapı bir BAZ İSTASYONUDUR.
Baz istasyonları, GSM. iletişimin kapsama alanını genişletmek için bina çatılarına kurulan, genellikle beyaz renkli ve kutu şeklinde, iki çubuk antenle bir çanak antenden oluşan ve mikrodalga yayan cihazlardır.
İnsan sağlığını hiçe sayan, bulunduğu bölgede devamlı mikrodalga yayan, Baz istasyonu başta kanser olmak üzere bir çok hastalığa davetiyedir. Ve insan sağlığı için oldukça zararlı olmalarından dolayı genellikle şehir dışlarına yapılmaları öngörülür.
Ama Gölede şehrin tam ortasında.
Bu tür konular aslında kimilerine göre entelektüellerin ve işsiz aylakların uğraştıkları macera perest konular olarak görülse de özlerinde yatan şey toplum bilinci ve duyarlılıktır.
Göle de bu BAZ İSTASYONU’nun Yapılmasına tepkisiz kalmamız aslında bir çok şeye işaret eder ki bunlar çok acı gerçeklerdir.
Mesela bu kule Göle’de toplumsal duyarlılığın yok olduğunu ya da bitme aşamasında olduğunu ortaya çıkardı.
Mesela önemli kurumlarımızın ki bunların başında belediye var. Sınıfta kaldığını ortaya koydu .
Ve hepsinden önemlisi Göle’de yaşanana toplu hipnozu adeta belgeledi. Böyle bir konu da yazı yazınca aklıma Bergamalılar geldi ..
Hatırlayın koca Alman holdiglerine nasılda kafa tuttular siyanüre karşı üstelik başaramayacaklarını biliyorlardı beklide…
Ama onlar en azından saflarını belli ettiler ve karşı çıktılar .
Sonuç olarak her şeyi tamam olan Göle’mizin bir baz istasyonu eksikti sağ olsunlar onu da yapı verdiler. O baz kulesi yarın çok geç olmadan oradan kaldırılmalı ve şehrin dışına bir yere taşınmalıdır.
Aksi taktirde bunun faturasını bugün değil ama yakın zamanda çok ağır ödeye biliriz.
Ve bence Göle halkının yarınlarını, geleceğini, sağlığını düşünmek, korumak ve gözetmek zorunda olan Göle Belediyesi ve ilgili diğer bütün kurumlar O kuleyi oraya dikenleri tıpkı festivallerde yaptıkları gibi plaketle ödüllendirsin.
Çünkü
Türkiye’de hiçbir yerde,
O BÜYÜKLÜKTE VE ŞEHRİN GÖBEĞİNDE BİR İSTASYON YOK …..
Gurur duyun

E-mail : merdinik_75@hotmail.com