NEFRET VE SEVGİ
Gönderen Fakir - Kasım 25 2008 - 19:57:05
NEFRET VE SEVGİ

**Güzel yurdumuzda kirli siyasetin gerçek yüzünü izlerken , bürokrasinin başarısını izlemek bana mutluluk verdi.

Kıymetli dostlarım bu günkü mutluluğumu sizlerle paylaşamadan edemeyeceğim, beni bağışlayın. Bu gün her zaman ki gibi haber izlemeye başlamıştım ki..! AKP milletvekillerin den birisi CHP milletvekillerinden birisinin üzerine kendini kaybetmiş bir vaziyette saldırıyor öldürmekten ve gebertmekten bahsediyor. Bu milletvekili halkı temsil ediyor, bu millet vekili halkı temsil ettiğini zannediyor, zavallı demekten başka söz bulamıyorum.
Gerçi geçmişte bizim millet meclisimizde bir millet vekili başka bir millet vekilini silahla vurarak öldürmedi mi? Bizim demek ki siyasi arenada daha çok fırın ekmek yememiz lazım. Ben bu olumsuzlukları düşünürken kafamda bazı buna benzer geçmiş olayları anımsarken bilgisayar başına oturdum ve dedim ki birazda Ardahan haberi okuyalım.
Anaaa!! birde ne göreyim sanki burası Türkiye değil başka dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile zor görünecek bir haber. Türkiye’nin en çok göç veren illerinden olan benim öz vatanım Ardahan da bir emniyet müdürü boks okulu açmış gençleri kahve ve batakhanelerden spora davet ediyor. Kıymetli dostlar ben bu haberi izlerken inanın sevinçten gözlerim doldu.
Çünkü daha önce böyle şeylere alışık olmadığımızdandır,emniyet müdürü deyince sadece suçluları yakalayıp sorgulayan, yasa dışı olayları inceleyip çözen bir birim olarak algılanırdı doğal olarak.
Ben sayın Ardahan valimiz ve emniyet müdürümüzün halkla olan iç içe kaynaşmalarını takdir ve tebrik ediyorum. Bu olumlu davranışlarını meclise halk oyları ile girip halkını unutan kirli siyasetçilere birer tokat olarak yorumluyorum. Kirli ve kavgacı siyasetçilerden nefret ediyorum. Halkı ile kaynaşmış bürokratları seviyorum. Dünyanın en gelişmiş ülkelerini bir düşünün ve olimpiyatlarda altın madalyaları en çok hangi ülkeler kazanıyor. Artık ülkelerin gelişmişlikleri spora verdikleri değerlerle eş anlama geliyor. Gelişmiş şehirlerde öyle artık. Mesela İstanbul, Ankara, Kocaeli gibi büyük şehirlerde ki lisanslı sporcu ve spor kulübü sayılarını bir düşünün.
Güzel Ardahan’ımda niçin bir buz pateni sahası olmasın, niçin kayak tesisleri olmasın,niçin bir güreş kulübü olmasın. İnşallah emniyet müdürümüz vesile olurda bu saydıklarımı en kısa zamanda Ardahan’da görürüz.
Özcan Akçam/ozcan.7575@otmail.com