Kriz ..
Gönderen Fakir - Kasım 26 2008 - 08:21:00
KRİZMİ FIRSATÇILIK MI?
/rAMAZAN tAN

Dünyayı saran kriz sonunda ülkemizi de etkisi altına almış durumda gözüküyor
Değerli insanlarımız evet kriz var kriz varda asgarî ücretli çalışanlara kriz var.çocuklarını alın teriyle kazanmaya çalıştığı üç beş kuruşla okutmaya çalışanlara kriz var. Kriz ev sizlere, işsizlere,emekli dul ve yetimlere kriz var. Evet krizin faturasını ödeyen emekçilere kriz var. Ülkemizde istidam yaratmak için yatırım yapıp borçlanan iş adamlarımıza kriz var. Bunları anladıkta ya diğerleri ne oluyor.
Ülkemizde suni bir kriz yaratılarak yüzlerce işçi işten çıkarılıyor. Başka yatırımlara geçmek arzusu ve hayali içinde olan işletmeler kırizi bahane ederek kapılarına kepenk vuruyor.
Bazı firmalar konkordo ilan ediyor.
Yine bu arada krizi kullanarak hem devleti hem de tüyü bitmemiş yetimin haklarını gasp ediyorlar.Şöyle bir alış veriş merkezlerindeki hareketliliği gözlemleyiniz, hele milyon dolarlık oto şovları bir gözlemleyiniz lüks tüketimdeki savurganlıkları bir izleyiniz.
Hem kontrolsüz bir harcama yapanlar hem de bu harcamayı yapanların kriz naraları. Bunu anlamak sizlerce de mümkün mü. Hele kriz adını duyup ta durmadan elektrik ten suya ekmekten şekere kadar düşüncesizce (zalimce) fırsatçılıkla yapılan zamlara ne demeli. Demek ki yine her şeyin cezasını da çeken bedelini de ödeyen o ezilen sömürülen ama hiç te sesi çıkmayan garip insanlarımıza kriz var diğerleri sadece kriz propagandası yapan çıkarcılardır.
Onlar her zaman olduğu gibi yine dul ,yetim ve emekçinin sırtına binerek kriz tellallığı yapmaktan kaçınmıyorlar. Sonuç olarak evet kriz var varda yeni değil ki yıllardan beri kriz var ne odluda böle bir iki ay içinde birden bire her taraf kilitledi. Sizce de biraz garip değil mi?
ramazan_tan64@mynet.com