Olayların sorumlusu ..
Gönderen Fakir - Aralık 01 2008 - 01:04:26
Ardahan’daki olayların sorumlularını kınıyorum/Burhan Özkoşar

Mektup manset Cuma günü Ardahan’da meydana gelen olayların sorumlularını nefretle kınıyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ırkçı yaklaşımlarla bölerek çatışma ortamı yaratıp daha sonra da bu ortamdan nemalanmak isteyenleri kınıyorum.
Ardahan’da meydana gelen olaylardan her ne kadar Türk Faşistler sorumlusayda asıl olayların baş sorumlusu Kürt faşistlerin olduğu yine Fakir Yılmaz’ın kamarasından izlerken açıkça anlaşılmaktadır. Hal böyleyken Ardahan’daki olayların tek sorumlusu Emniyet mensupları ve diğer partilerin örgütleriymiş gibi lanse edilmesine gerçekten üzüldüm.
Provokasyonlardan bahsedilirken Türkiye genelinde Kürt ırkçılığını öne çıkararak terör örgütü PKK ile kolkola hareket eden DTP’nin hiç mi sorumluluğu yoktu. Hiç mi bu adamların olumsuz yanları yoktu. Türkiye Cumhuriyeti’ne yaptıkları hakaretler duyulurken bunlar nasıl görmemezlikten gelinir.
Bunun yanında benim Kürt asıllı vatandaşlarıma küfür eden kafatasçılarıda nefretle kınıyorum.
Bayrak asılmasından neden rahatsız olunur? Eğer DTP’liler bu bayrak altında kurulan Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşamak istiyorlarsa beraberce verilmiş bir Çanakkale savaşı ve ardından kurtuluş savaşı sonrasında ortaya çıkan ve rengini bu topraklar için savaşan şehitlerimizin kanından alan bu al bayrağımızı neden o alanda ellerine almazlar? Demek ki söylemleriyle eylemleri çelişiyor. Kendilerini koruyan emniyet güçlerine haksızlık ediyorlar. Basın açıklamasında polislerin saldırı işareti yaptığını söylüyorlar. Gerçekten bu böyle olsa ben eminimki Fakir Yılmaz o görüntüleri kaçırmazdı.
Değerli meslektaşım Fakir Yılmaz, Ardahan’da görev yapan tüm ulusal basının olayları yanlı verdiğini ifade ederek sayfalarına taşıyorsun. İki gündür izliyorum hep yanlı haberleri yapan ve sayfalarına aktaranın sen olduğuna üzülerek şahit olmaktayım. Seninde bir kürt asıllı olmandan duygusal davrandığını düşünüyorum. Ama biraz olsun elini vicdanına koyarak yayınlarını objektif bir gözle yapmanı rica ediyorum.
Gerçekten Ardahan’daki bu malum olayların sorumlularını teşhir ederken, yine senin görüntülerinden izlediğim DTP’li sorumluları da teşhir etmen gerekir ki, gerçek işlevini yerine getirmiş olasın.
Bu görüntülerin Ardahan’da son olması dileği ile tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
burhanozkosar@aol.com