Gürbüz ÇAPAN
Gönderen Fakir - Aralık 21 2008 - 22:29:08
Sayın Dr. Gürbüz ÇAPAN can güzel İnsan...

Dr. Gürbüz ÇAPAN can güzel insan, öncelikle size geçmiş olsun dileklerimle, ülkemizde yaşanan bunca bu olumsuzluklara vay be diye bakıp bizlerin suskunluğu ile bu olumsuzluklar dün adım adım oluyordu ve bugün de hat safhaya ulaştı.
Bu olanlar-olacaklar da ta baştan belliydi.
Çünkü bu olanlar Kemalist devrimine karşı bir devrimdir.
Neden anlamaya çalışıp alanlarda olan kitlelerin yanında olmuyoruz?
Biz alanlarda olduğumuzda onlar yanımızda olmuyor?
Bu Türkiye'nin uzun yıllardır yaşadığı ve bizlerin bildiği sıradan bir siyasi çekişme değildir.
Bu düpe düz Cumhuriyet devrimleridir. Ortada olan Cumhuriyet devrimlerinin önü kesilmek isteniyor.
Laik Cumhuriyeti yıkıp, ABD'nin BOP (Büyük Orta Doğu projesi) projesi kapsamında "ILIMLI İSLAM" modeli çerçevesinde sloganlaştırılmış 3-5 kelime oyunları ile aptallaştırdığı kitleleri arkalarına alarak önce siyasi iktidarı, yerel yönetimleri,bürokrasiyi, peşinden de bağımlı-bağımsız örgütleri, kurum ve kuruluşları,sonra en dipten en yüksek tepeye kadar yani MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' ün bize armağan ettiği CUMHURİYET DEVLETİNİ...
Sevgili Dr. Gürbüz ÇAPAN can güzel insan, ergenekon safsatası ile önce İlhan SELÇUK, Doğu PERİNCEK ve diğerlerinin 12 Eylül faşizminde sabah saat 04.00'lerde evinden gözaltına alınmalarında olduğu gibi Cumhuriyet Devrimlerine onurlu yüreğinle inanmış yiğit kara yağız Dr. Gürbüz ÇAPAN (Esenyurt Belediye eski Başkanı) evinizden alındınız.
Bu nedenle Nazım HİKMET'ın dediği gibi kabahatin büyüğü bizde kardeşim.Bizde sevgili Dr. Gürbüz ÇAPAN, bizde!
Akrep gibisin kardeşim,
korkak bir karanlık içindesin akrep gibi.
Serçe gibisin kardeşim,
serçenin telaşı içindesin.
Midye gibisin kardeşim,
midye gibi kapalı, rahat.
Ve sönmüş bir yanardağ ağzı gibi korkunçsun, kardeşim.
Bir değil,
beş değil,
yüz milyonlarlasın maalesef.
Koyun gibisin kardeşim,
gocuklu celep kaldırınca sopasını
sürüye katılıverirsin hemen
ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.
Dünyanın en tuhaf mahlukusun yani,
hani şu derya içre olup
deryayı bilmiyen balıktan da tuhaf.
Ve bu dünyada, bu zulüm
senin sayende.
Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
- demeğe de dilim varmıyor ama -
kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!
Nazım HİKMET
Can güzel insan. sizler, bizler, onlar, milyonlar Atatürk Devrimlerine ve daha da ileriye gitmesine inananlar olarak her sabah uyandığımızda solculuk adından vazgeçmeyerek hırsızlığı elinden bırakmayan, ufak ufak hırsızlık yoluyla köşe dönüp adam olduğunu sanan ve gerçekten de saf aptal kitleler tarafından da adamdan insandan sayılan (ne insanlar gördüm üstünde elbise yok. Ne elbise gödüm içinde "İNSAN" yok.), namuslu olmayı, demokrat olmayı kimseye bırakmayan, ve bu davranışlarıyla halkın kafasını karıştıran dönek sosyal demokrat, solcuların, liberallerin katılımı ile ÜLKEMİZİN ve kazanılmış haklarımızın ATATÜRK devrimlerinin yavaş yavaş elimizden gittiğini onurlu, namuslu gazete ve köşe yazarlarından okuyor, televizyonlardan izliyoruz . Ve ne yazık ki halen izlemeye devam ediyoruz.
O "kanlı mı olacak, kansız mı?" sinyalini anlamadık galiba..
İşte böyle ağır ağır geliyor karşı devrim. Sevgili Dr. Gürbüz ÇAPAN can güzel insan...
Ve bizler hep birlikte uyuyoruz. Ölü toprağı serpilmiş üstümüze sanki.
Can güzel insan, ülkemizde kimi aydın ve liberal geçinenler ve BOP'dan medet umanlar, Batının medeniyet ve uygarlığından nefret eden yobaz dincilerin, Türkiye'yi AB'ye taşıyacağını umacak kadar aptallık, kimisinde ise kendi çıkarını TÜRKİYE'nin geleceğinden daha önde görecek kadardırlar.
Ama en çok, küçük pis hesaplar, çıkarlar, basit ikbal beklentileri içinde olan Aydın,Sosyal Demokrat ve ATATÜRKÇÜYÜM diyip ama dincilerin, yobazların, faşistlerin kendi aralarında birbirleriyle yaptıkları ekonomik-dolayısıyla siyasi- dayanışmayı dahi yapamayan aslan Sosyal Demokratlar, Liberaller yaktılar TÜRKİYE'NİN canını.
Sevgili Dr. Gürbüz ÇAPAN can güzel insan işte bak Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi Emperyalistlerin işgalinden kurtarıp bize armağan ettiği bu güzel ülkemize olanlar oldu...
1989'da başlattığımız ve daha sonra devam eden ama şimdi isminden yeller esen İSTANBUL SENDİKA ŞUBELER PLATFORMUNU oluşturarak en başta Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu ve halen Türkiye Cumhuriyeti'nin ekonomisini ayakta tutan, satmayla bitirilmeyen, sattıkları içinde siyasilerin her zaman övünç kaynağı olan KİT'lerin özelleştirilmesi olmakla beraber birçok kazanılmış haklarımıza sahip çıkmak için sokağa çıktığımız yürüyüşlerimizde "SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK" sloganımıza kimse aldırış etmemişti. Ya da ülkemizdeki tehlikeli gidişattan kimse anlamış değildi. Tıpkı İRAN'da mollaların devriminden kaçan bir İRANLI genaralin dedigi gibi "farkına vardık ama çok geçti", tıpkı bizim Ülkemizde 1989 bahar eylemlerindeki yürüyüşlerimizden birinde, "Susma sustukça sıra sana gelecek" sloganınımızı çoşkuyla atarken temsil ettiğim bir işci arkadaşım bana "Yahu Başkan, bu sloganı atıyoruz ama bak kimse susmuyor ki. Bak herkes burda ve yürüyor." demişti bana. Ama şu anda yanımızda olması gereken fakat olmayan yüzbinler Sülocan (Süleyman) dediğimde "he bak onu düşünmemiştim." demişti bana.
Daha çok şey göreceğiz gibi.
Can güzel insan, Nazim HİKMET'in ben yanmasam sen yanmasan biz yanmasak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa geliyor aklıma.
Ama hep biz yandık, hep biz asıldık dar ağaçlarında, biz atıldık zindanlara hala karanlıklar aydınlığa çıkmadı ve daha da kötüye gidiyor.
Bak Doktor, umudumu yitirmiş karamsallık içinde değilim. Ama bu gördüklerimiz ve yaşadıklarımız direnen, Cumhuriyet Devrimlerine ihanet etmeyen, zulme ve özellikle çıkarı için boyun eğmeyen, nokta kadar menfaat için, virgül kadar eğilmeyen yürekli, yiğit yüzbinlerce onurlu insanlarımızın temizlenmesinin aşamasıdır.
Hala anlamayan görmeyen varsa uzun sürmez bu, sıra ona ve kat-mülk-para-servet bıraktığı çocuklarına da gelecek.
Almanya Hitler faşizmi ve Mollaların ülkesi İRAN'da olduğu gibi.
Yarın çok geç olmadan..?
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Deniz BAYKAL ve tüm yönetim kadrolarında bulunanlar, gün birlikte hareket etme zamanı, gün birbirimizle teori tartışma zamanı değildir. Gün, Cumhuriyet Devrimlerine inanmış ve daha önceki Belediye Başkanlığındaki deneyimleriyle Esenyurt'u yeniden yaratarak Esenyurt yapmış Dr. Gürbüz ÇAPAN'a sahip çıkma günüdür. Gün, el birliği ile Dr. Gürbüz ÇAPAN'ı CHP'den Esenyurt Belediye Başkanı aday adayı olarak görevledirip tüm Esenyurt halkının da 2009 Mart yerel seçimlerinde, yaşamı boyunca Atatürk ve Cumhuriyet Devrimlerine ihanet etmeyen, zulme boyun eğmeyen, yürekli, yiğit ve kara yağız Dr. Gürbüz ÇAPAN'a sahip çıkarak yeniden Belediye Başkanı seçme günüdür.
Sevgili Esenyurtlu halkı, gün Dr. Gürbüz ÇAPAN'ı yeniden Esenyurt Beldiye Başkanı seçmeniz onurunuz, onurumuz olacaktır.
Sevgili can güzel insan Dr. Gürbüz ÇAPAN, tekrar geçmiş olsun dilegim ve sevgilerimle.

Yılmaz ŞENTÜRK
Tarım-İş Sendikası İstanbul ve Marmara
Bölge Eski Şube Başkanı