İSMAİL ÖZMEN ÖZÜR DİLEMELİ
Gönderen Fakir - Ocak 14 2009 - 21:55:34
İSMAİL ÖZMEN ÖZÜR DİLEMELİ/Bayram Çağlayan

Bayram Çağlayan Tarih tekerrür etmiştir. Küçük beyinler büyük düşünemezler, korkaktırlar, ürkek olurlar işbirlikçiliğe açık ve demokrasi ortamından kaçan bir virüslerdir…
Hanak’ın siyasi iradesinin kurtuluşunun, hak edenin hakkını hakikat ile almasının tarihiydi 2005 yılı ..
Ama olmadı siyasi virüsler boş durmadı, korkaklıklarını işbirlikçilik ile güçlendirdiler.
Üzülerek söylüyorum Hanak’ta çirkin oyunlar oynanıyor. Partiye hizmet verenler parti adı altında makam sahibi olanlar bu gün çıkıp, ‘hayırlısı, kimse o olsun’ deme hakkına sahip midir?
Ardahan Tv muhabirlerinden arkadaşım Özkan KARAKAYA’nın Hanak eski belediye başkanına mikrofon uzattığın da, okey oynadığı kahvede kameraya bile bakmadan, ‘kim hayırlısı ise o olsun’ dediğinde kulaklarıma inanamadım.
Sayın İsmail ÖZMEN ilk önce oturduğun makamına seni taşıyan halktan, sonra ideolojinden, Cumhuriyet Halk Partisinin teşkilatından ve adayından ve 2005 yılında benim ilçe başkan adaylığımda bana karşı yaptığınız kabahatten dolayı benden ve ekip arkadaşlarımdan özür dilemelisin.
O dönem Hanak ta belediye başkanlığını yeniden kazanmak gerektiğini düşünen bir partili olarak, ilçe başkanlığına aday olmamdan korkma nedeniniz şimdi, ‘hayırlısı olsun’ diyerek sığ düşünmenizden belliymiş, il delegeliğine yazılma gayretinde birçok entrikalar ile yol aldığını gösteren talihsiz senaryonun çirkin iç yüzü şimdi belirginleşti.
Artık lütfen küçük beyinler ile talihsiz fikrinizi ya solun üzerinden çekin ya da yüreğinizi ortaya koyarak, ‘ben bir süreç yaşadım miadımı doldurdum, artık dünümü saymıyorum. Yarınlarımda siyasi tercihim kim iktidar olursa ondan yana kullanırım’ demesi gerekmektedir.
Kendi parti adayını tasvip etmiyormuş gibi bir söylem hangi siyasi ahlaka ettiktir...
C.H.P Hanak belediye başkan adayı Murat Zorba’nın seçimleri kazanma ihtimalinin güçlü olduğunu sezenler lütfen kendi içinde kendi düşünceleriniz ile savaşmayın, sizi küçümseyen, perişan eden anlayışlar ile savaşın ..
Maalesef 1999 yerel seçimlerinde Hanak’ta oynana oyunları çok iyi biliyorum ..
O senaryolar bu kez Murat ZORBA için yazılmaya çalışılıyor .. Bu konuda ilk önce Hanak ilçe başkanı ve kurultay delegesi (!) Kurtuluş BÜYÜKKAYA’nın onur savaşı olması gerekiyor ..
Hadi Kurtuluş göster kendini, 2005 yılında ikimizde aynı sözü söylüyorduk. ‘Hanak belediye başkanlığını kazanmak için ve 2 il genel meclis üyesini de bizim, yani, ‘C.H.P’ almamız için bugünden başlamalıyız ..’ demiştik .
Ben seçimi kaybettim, sen kazandın ŞİMDİ KİM HAYIRLISI İSE O OLSUN DİYEN MÜCADELE ARKADAŞIN SAYIN İsmail ÖZMEN ile aynı fikirde olmadığını göster kardeşim, günün onur günündür ..
Sakın ha unutma ..
selale_075@hotmail.com