DERİN DEVLETİN GİZLİ ELİ
Gönderen Fakir - Ocak 16 2009 - 10:05:02
DERİN DEVLETİN GİZLİ ELİ (-1-)/İlyas Yıldız

İlyas Yıldız Ergenekon la birlikte nihayet ülkedeki çeteleşmenin ruhu geçte olsa toplum tarafından yavaş yavaş kavranabilmekte sanırım… Bütün faili meçhul suikastlar da kullanılan kişiler (Domino taşları yerli yerlerine otururcasına) hep aynı nokta da birleşiyor sanki(!)
Hepsinin beyinlerinin yıkanması,
Milliyetçilik görüşlerinin önemsetilmesi ve bu bağlamda yaptıkları şeyin sanki milli bir mücadelenin gerekçesi olarak öngörülmüş ve benimsetilmiş olmaları dikkat çekmekte(!)
Durduk yerde meydana gelen bir oluşum olmadığı kesin!
Bu konuda kamuoyunda genel kanı (Devletin olağanüstü bir durumda kendini korumaya yönelik?) şüpheler hâkim(!)
Ancak bunun zamanla sistematik bir değişime uğraması olasılıklar dâhilinde… Bu tartışılır!
Ogün samasta baktığımızda(Bu sayfada yer alan resim) eline bayrak tutuşturulmaya çalışılan kolluk kuvvetleri bile iyi bir şey yaptığını savunur nitelikte…
Çocuk neye uğradığını şaşırmış,
‘’-Ben bu kadar büyük birini mi öldürdüm?’’ diye düşünüyor ama kimi öldürdüğü konusunda pek bir bilgisi yok gibi ve diğerleri de maşadan başka bir şey olmadıkları her hallerinden belli?
Şimdi bunlara sorsanız ‘’-Bunu niye yaptınız?’’ Diye,
Mutlaka ‘’-Vatanımızı seviyoruz ondan.’’ Diyecekleri muhakkak...
Ama her nedense ülkede ABD ve AB bayrakları dalgalanmasına sesleri çıkmaz…
Örnek mi?
—İncirlik üssü ve buna ek olarak İsrailli pilotların Konya ovasındaki eğitim uçuşları… Burada alınan eğitimle Filistin’i vuruyorlar ve şu an itibarıyla ölü sayısı 900’leri aşmış durumda!..
Örnek mi?
—Verilen taahhütler, BOP’ un en vazgeçilmez üyesi olmak.
—Afganistan a gönderilen askerler,
Devam edelim!..
—Irak savaşında işgalcilerin lojistik destek için Türkiye’yi kullanmaları. Daha da örnek mi istiyorsunuz?
Yetmedi mi örnekler?
Devam edelim!.. Adı dahi konulmamış bu ilk oluşum rahmetli Ecevit’in tespitleri olan KONTRGERİLLA gündeme geldi. Akabinde kendisine karşı suikast girişiminde bulunuldu…
‘’İçimizdeki Şeytan’’ adlı romanı ile milliyetçi kesimde büyük tepki toplayan, ‘’Ne Zor Şeymiş’’ başlıklı yazısında, içinde bulunduğu durumu anlatırken: "Çalmadan, çırpmadan bize ekmeğimizi verenleri aç, bizi giydirenleri donsuz bırakmadan yaşamak istemek bu kadar güç, bu kadar mihnetli, hatta bu kadar tehlikeli mi olmalı idi?" Diyen, Bulgaristan sınırında şaibeli bir şekilde öldürülen: Sabahattin Ali, Ahmet Taner Kışlalı, Ali Gaffar Okkan, Bahriye Üçok, Eşref Bitlis, Muammer Aksoy, Musa Anter, Necip Hambelitoğlu, Turan Dursun, Uğur Mumcu, İlhan Egemen
Darendelioğlu, İzzet Gezer!.. Ve daha niceleri… Bunların katlediliş sebepleri açıklanabilir mi?
Niye hiç sesleri çıkmaz bunların?
Aslında her şey o kadar açık o kadar ortada ki hayret etmemek elde değil. Hrant'ı vuranlar, Rahibi ve üç Hıristiyan’ı katledenler sanki hep farklı insanlarmış gibi yaklaşılıyor.
Bu ırkçılık, bu toprakları on yıllardır kan gölüne çevirmiş bir veba olduğunu aşağıda verilen belge (DERİN DEVLETİN ŞİFRESİNİ GİZLEYEN CİNAYET) niteliğindeki yazıyı okuyunca daha da iyi anlıyoruz!..
Ermeni kelimesinin bu denli tansiyon yükselttiği,
Küfür ve hakaret olarak kullanıldığı bu ortamda işsiz, cahil, kişiliksiz gençlere hedef olarak Ermenileri işaret etmek, milliyetçi duygularını okşamak en kolayı…
Kravatlı kurtların bu ülkedeki dansı(!)
Evet, oyunun aynı… ERGENEKON’ un diğer versiyonu KURTLAR VADİSİ ile belki de 70 yıl öncesinden bilinen ve yakın zamandaki olasılıkların mesajı veriliyordu! Verildi ve beklide yakın zamanda 11’inci dalga ile devam edeceğe benziyor!.. Hangi kesimlere sirayet eder? Bunu şimdiden ön görmek hayal olabilir… Ancak, Boş beyinli gençleri kendi emelleri için kullanan bu kravatlı, eğitimli güruh neyin peşindeler?
Bir zaman gerçekten devlete hizmet ediyor ve kontrolden çıkmışlarsa kime hizmet ediyorlar? Anlaşılmaz değil… Fazla kafa yormaya gerek yok sanırım…
Yerli sahte Hizbullah ile ucube aczimendi ile Fatma şahin ile din aşağılanmak istendi,
Şimdide bu yalancı dolandırıcı ne olduğu belirsiz ulusalcı milliyetçiler ile bu Halkların milli duyguları ezilmeye, yok edilmeye çalışılıyor...
Mantık, bireysel çıkarlarla hareket ve doğrudan emperyalizme uşaklıktır!..
Maşa olarak kullanılanlarsa (Bilhassa 12 Eylülden sonra) beyni boşaltılmış, körü körüne milliyetçi duyguların dayatıldığı bir gençliktir.
Bu tip insanların tek sorunu ne yapmak istediklerini bilmemeleri ve maşa olarak kullanıldıklarının farkına varmamalarıdır. Belli bir amaç için değil, sadece kendilerini kahraman sandıkları için bu tip eylemlere yönlendirilmekte olanlar, iki ve üçüncü tabakada olanlar... Geri planda olanlar onların efendileri!..
ÖZET
Dünyayı kana bulayan eylemler, her zaman uç noktalardaki fikirlerin fanatikliğe varan boyutlarda ortaya çıkan hal ve davranışlardan başka bir şey değildir. Bizde ise iki kelam öğrenip kendisi vatansever sanan, hayattan beklentisi olmayan insanlar üzerine kurulmuş bir susturma eylemi ile intihar tugaylarının oluşturulması olayıdır.

Bu insanları(İntihar tugaylarını) yönetenlerse bu ideolojilerle uzaktan yakından alakası olmayan, Bireysel çıkarlarına hizmetle emperyalizme uşaklıkta tereddüt etmeyen, savundukları davanın arkasında dahi duramayan kişilerdir… Amaç her zaman farklı olanın haklarını elinden alma felsefesidir Kİ, Bundan nasıl bir yarar sağlayabilirim? anlayışından kaynaklıdır!..

Yaptıkları kanlı eylemlerinden dolayı kendilerini haklı çıkaracak gerçekler aramayı da çok iyi bilirler… Bir toplumu kendi arkalarına aldıklarını düşünerek (Gerçekte toplumda yaratılan kaosla toplum bilinci net değildir!..) bu anlamda kahramanlık nidaları ile fotoğraflarda verdikleri pozları da bilinçli değildir!.. Onlar bu kanlı elleri ile, küçük beyinleri ile yaptıklarını haklı çıkarabileceklerini sanırken, onlara inanma konusunda meyilli olan insanlar ise farkında olmadan daha vahim bir hataya düşmektedirler.

Türkiye gerçeğinde kendisinden farklı olana tahammüllü olmayan bir toplum olduğumuz gerçeği ortaya çıkmaktadır. Bu kişilerin yaptıkları vatanseverlik değildir… Aksine vatanseverlik perdesi ardına gizlenerek yalnız emperyalist düşünceye hizmetle bireysel çıkar elde etmeye yönelik çabalardır.