CHP Holding
Gönderen Fakir - Şubat 18 2009 - 14:09:59
CHP HOLDİNK/Tuncer DAĞ

Tuncer Dağ Esenyurt’da CHP yine yaptığını yaptı. Kısacası şaşırmış değilim. 2004 seçimlerine göz atalım. 2004 seçimlerinde ortaya çıkan solu yerle bir eden kahramanlar ortaklığı 2009 da yine baş rolü paylaştılar. Bu defa birbiri ile anlaşamayan ama menfaat ve çıkar ilişkisi işin içine girince koltuk sevdasına kapılan kahramanların bir araya gelerek oluşturdukları derme çatma oluşum oldu. Ortakları ayrı telde çalan CHP HOLDİNK.
Bu kahramanlar Esenyurt var olduğu sürece her zaman maydanoz olup bir türlü ağızlara tat vermeyen türde kahramanlardır.
HEP BEN deyip başkalarına engel olmayı görev edinen kahramanlardır.
Birbirilerini yerden yere vurup kapalı kapılar arkasında pazarlık yapan kahramanlardır. Esenyurt’un kaderi ile oynayan kahramanlardır.
Kısacası ucuz kahramanlardır.
Hak etmedikleri boyunda büyük yerlere aday olup sonrada topladıkları kitleyi aile bireyleri için pazarlayan kahramanlardır.
Esenyurt’da siyasi oyunlarla sermayesine sermaye katan sonrada bu sermayelerini siyasi cambazlık için kullanan kahramanlardır.
Yerel birliktelikte ve siyasi birliktelikte dem vuran ama uygulamaya gelince sol gösterip sağ vuran, menfaat ve çıkarları olunca boyun büken kahramanlardır.
Şimdi gelelim bu kahramanların oyununa. Esenyurt İlçe oldu. Keşke olmaz olsaydı. Kurtlar Vadisi öyle bir hareketlendi ki kimin kiminle dans ettiği belli olmadı. Baş döndürücü sahneler sergilendi. Seyirciler şaşırdılar. Kim iyi oynadı kim kötü oynadı seçimi yapamadan 17 Mart geldi dayandı. Listeler İlçe Seçim Kuruluna veridi. Ne ilçe yöneticilerinin nede tarafların haberi oldu. Beş kişilik kahramanlar ordusu bir araya geldi. Yazdılar çizdiler herkesi uykuya koyarak yapacaklarını yaptılar. Nemi yaptılar.
1) Önce Gürbüz Çapan ile pazarlığa oturdular. “Sen DSP de aday ol biz seni destekleyelim” dediler. Gürbüz Çapan ekibini uyuttular ve kandırdılar.
2) Haksızlığa baş kaldıran CHP Esenyurt İlçe Başkanını bir gecede görevde aldılar.
3) CHP ile alakası olmayan hayali bir yönetim kadrosu oluşturdular.
4) Sahibi olmayan İlçe Yönetimi pasivize edilince kapalı kapılar arkasına geçip pazarlığa oturdular. Kendi aralarında meclis sıralamalarını yaptılar.
5) Yaptıkları meclis listesinin başına ANAP kökenli yeni CHP’lileri yerleştirdiler. Aile boyu sıraya girdiler.
6) Gürbüz Çapan’a verdikleri sözü yerine getirmeden listeleri düzenlediler.
7) Bölgeler arası ayrıcalık yaptılar. Din dil ayrıcalığı yaptılar.
Şimdi ne olacak mı diyorsunuz öncede dediğim gibi AKP YOLUN AÇIK OLSUN demek kaldı. Görünen tabloda AKP birinci, DTP ikinci, CHP üçüncü veya dördüncü partidir.
tuncerdag75@hotmail.com