Allah kolaylık versin ..
Gönderen Fakir - Mart 04 2009 - 09:38:28
Allah yardımcıları olsun ../Selmi YILMAZ

Selmi Yılmaz 25 Gün gibi bir kısa zaman kalan yerel seçimler öncesi yarışan adayların renkli, süslü baskılı projelerini okurken, başımı kaldırıp şehrin genelini gözden geçirdim.
Başta oturduğum İnönü mahallesinin bir çok köyden beter mahalle arası yolları, Karagöl'ün yarım metreleri bulan çamur sulu çukurlar, Yeni Mahalle'nin arka ve ön sokaklarına akan lağım sularının yarattığı koku, Halilefendi mahallesinin mezarlığa kadar çamur deryası olan ana cadde ve sokakları, Atatürk mahallesinin tarla dönmüş yollarının, Kaptanpaşa'nın yılardır tamir yüzü görmeyen yolları ve daha nice sorunları gördüm ve açıkçası iyiki ben aday değilim dedim ..
Çünkü, bu kentin ve ilçelerinin yerel yönetimlerce yıllardır aksatıldığı bir gerçektir..
Göle'nin içinde geçen derenin, bir zamanlar alabalıkları berrak sularında görüp, ellerimizle yakaladığımız Alabalık deresi, Hanak, Posof çayı, Damal'ın taburunun yanı sıra ilçenin tümünün kanalizasyonunun döküldüğü deresi, Çıldır'ın, Ardahan gibi yanı başında bulunan mezbahanesinin ve de kanalizasyonunun kirlettiği Kura nehri ve daha nicelerini düşünüp, korkmamak elde mi ..
Evet, sadece alt yapımı, ya üst yapılar?..
Ya parklar, gezi alanları, kent girişleri, hatta ve hatta yıllardır onarım yüzü görmeyen belediye binaları, yırtık, pırtık olduğunda üzerine halılar atılan makam koltukları?..
İşte bu ve buna benzer sorunlarla yeni başkanlarını bekleyen belediyelerimiz durumu yollarımız gibi, kentimiz gibi peri perişan vallah ..
Bu nedenle Allah kolaylık versin seçileceklere, 'parası nereden?' bilmediğimiz o renkli, kuşe kağıtlı sözde taahhütleriyle seçmene bol keseden vaatler verenlere ..