Kadıoğluna sorun ..
Gönderen Fakir - Mart 19 2009 - 05:58:16
KADIOĞLU'NA BUNLARI DA SORUN/Tuncer DAĞ

Tuncer Dağ Türkiye seçim havasına girmiş. Adaylar bol bol reklam yapmakta ve boy gösterisinde bulunmaktadırlar. Hiç kuşkusuz ki en hareketli İlçe Esenyurt'dur. Esenyurt'da muhalefet için malzeme çok ama bunları bir araya getirip servis yapacak usta yok. Malum iktidar AKP dir. Tüm adaylar AKP ye yüklenmekte. Ama ulusal siyasetin dışına çıkamıyorlar. Esenyurt yerelinde bu güne kadar yaşanan sorunlara ve olumsuzluklara pek dokunduklarını görmedim. Eğer malzeme istiyorsanız size birkaç ip ucu vermek istedim
" Esenyurt Belediyesi planlarda yaptığı bir değişiklikle, AKP`li Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir`e ait arazinin 5 kat olan imar hakkını 10 kata nasıl çıkardı?
" AKP li bir meclis üyesine ait olan Esenyurt Devlet Hastanesinin bulunduğu arazinin Esenyurt'un en değerli arazilerinde biri ile nasıl takas edildi?
" Esenyurt'da meclis üyelerine tahsis edilen araçların ve diğer taşıma işlerini yine bir meclis üyesinin akrabalarına kârlı bir şekilde nasıl ihale edildi?
" Esenyurt Meydanında ki Eskule arazisi kime aitti. Bu dev yapının ortakları kimlerdir?
" Esenyurt meydanında yapılması planlanan alt ve üst kavşaklar neden son anda durduruldu? Kavşak yapımı için yapılan kazı ve çakılan kazıklara ne kadar masraf yapıldı? Son anda bu kavşak neden durduruldu? Bu projenin iptalinde Eskule ile bağlantısı nedir?
" Şelale plazanın ortakları kimlerdir? İmar değişikliği nasıl yapıldı. Kat sayısı nasıl artırıldı?
" AKP İlçe Başkanlığının bulunduğu bina kime aittir? Mevcut binanın imar uygulaması ne zaman yapıldı? Ne şartla ek bina yapıldı?
" Tayip Erdoğan parkı kimlere ve ne kadara ihale edildi? İhaleyi alan firmaların şu anki durumları nedir?
" Köprülü Kavşağın üstüne yapılan demir yığını için ne kadar masraf yapıldı? Bu demir yığını ne amaç için kullanılacak.
" 2004 öncesi Esenyurt'da ne kadar yeşil alan vardı? Şimdi ne kadar yeşil alan var? Yeşil alanlara yapılan inşaatlar kimlere aittir?
" Haramidere bölgesinde yapılan dev inşaatların zemin etüdü nedir?
" Esenkent`te 1991`de yaptırılan zemin etütlerinden sonra `heyelana müsait zemin` olduğu için 34 bin metrekarelik araziye sadece 21.5 bin metrekare inşaat yapılabileceği öngörülmüştü. Ancak bu alana 16 Mayıs 2005 tarihinde yapılan plan değişikliğiyle inşaat alanı 139 bin metrekareyle çıkarılırken, ticaret merkezi ve yeşil alan olarak belirlenen arsa `konut alanına` nasıl çevrildi?
" Toplu açılışını gerçekleştirdiğiniz bazı tesislerin daha önce de açılışı resmi törenle yapılmadımı? Açılışını yaptığınız tesislerde bazılarının şu anki durumu nedir? Henüz tamamlanmayan tesislerin açılışını neden yaptınız?
" Kurbanlık yerlerinin ihalesi nasıl yapıldı? Bu ihale yerleri kimlere verildi?
" Kültür merkezini `sağ-sol çıplak kadın resmi dolu` diyerek kapattınızmı?
" Kültür Merkezinde çalışan öğretmenleri Park ve Bahçeler Müdürlüğü`ne neden sürdünüz?
" Nazim Hikmet Heykeli'nin yerini neden değiştirdiniz?
" Cumhuriyet Parkı'nın Adını "Tapu ve Kadastro Parkı" Olarak neden değiştirdiniz?
" Uğur Mumcu Parkının adını Osmanlı olarak neden değiştirdiniz? " İncirtepe'deki Mehmet Ali Aybar tesislerinin şu anki durumu nedir?
" Esenyurt dışına yapmış olduğunuz harcamalar kimler tarafında karşılandı? tuncerdag75@hotmail.com