Merhaba Bahar
Gönderen Fakir - Mart 27 2009 - 10:13:28
Posof’tan Bakış/Ecevit Ulavur
MERHABA BAHAR

Ecevit Ulavur Sen gelince güller açar, toprak yeşerir, ağaçlar çiçeğe dönüşür, yürek aşka tutuşur, insan kendini bir hoş edaya bırakır, çiçek toplayan kızlar, baharda gezintiye çıkan aileler, her kez pür neşe, cıvıl cıvıl her şey, sevgi günün her anında ve her kişiye karşı yürek çağrısı, can kıpırdanışı.
İşte 30 Mart günü, bunların yaşanması, 1 Nisan şakalarının yaşanması gereken arife olması lazım, sen nerede, ben nerede değil, biz neredeyiz denmesi lazım.
Biz neredeyiz?
Posof nerede?
Olmasaydı sonumuz böyle diyenlerle, hoş çakal yarın diyenlerin birlikle oturacağı, insanların hoyunda da, toyunda da birlikte olacağı bir Posof özlemi, kimsenin kimseden borç istemediği bir Posof, kimsenin kimseden utanmadan, her hangi biriyle gezeceği Posof, üniversitesi olan, sirkülasyonu olan, bakınca oh be dedirten bir Posof işte Posof denilmesi gereken bir Posof, nerede dediklerinde, bir poğaça, bir dilim peynir paylaşılan yer denilmesi için, nerede o Posof, duymak lazım
İnsanları yazılarından dolayı kaleminizi kırarız, dinilmeyen her görüşe saygı gösteren bir Posof, birilerinin mangal yakarken, diğerlerinin aç olduğunu hisseden bir Posof,
Tek başına değil, birlikçe paylaşılan Posof, bireysel nemalardan arınıp toplumsal çıkarlar için fikir üreten Posof.
Nasıl olacak?
Koltuklara sevdalanmayarak, hırs yapmayarak,bulunduğun makamdan daha ileri giderek,halk için gerekirse koltuk bırakmasını bilerek,yüreğine bir ömür boyu gömenlere art niyetsiz bakarak, hoşça kal dün diyerek,gelenlere sevgiyle bakarak ..
Dünkü yazımdan dolayı bir takım eleştiriler aldım
Antisinin, belgesi olanlara bir çağrımdır bu köşe birilerinin değil tüm Posofluların yeridir, yeterki tezimi yok eden belgelerle gelinsin, ben yazarım, bizdeki yürek, hem ide mangal, ne şah takmışım ne İskender, ne Demirel, ne Ecevit, nede her hangi biri, silahta görmüşüm savaşta ÜMRANİYE DİRENİŞİNİN, NEFERLERİNDEN BİRİYİM bunu tarih bilir. Korkumuz yok bizim, nice kalem kıranlar gördük sonra elimizi öpmek için sıraya girenler. Harmana giren dirgene dayanır, dediklerimin ve yazdıklarımın arkasındayım yok öyle, yok öyle ticari hesap bu ilçede ya halk kazanacak, ya da çürük domates, kokmuş et satanlar.
ecevitulavur@hotmail.com