AKP GEMİSİ
Gönderen Fakir - Nisan 12 2009 - 19:01:06
AKP GEMİSİ ve KERİMOĞU MANTIĞI/Tuncer DAĞ

Tuncer Dağ Uzun zamandır İstanbul dışında olduğumdan dolayı bölgeniz sıcak gündemini yakinen takip edemedim. Önceki yazılarımdan da belirttiğim gibi AKP galibiyetin faturasını çok ağır ödettirecektir. Bunlarda ilk örnek Beylikdüzü İlçesinde yaşandı. Beylikdüzü Eski Belediye Başkanı Vehpi Orakçı AKP gemisinde indirilmişti. Bu gemide inenler için ferman yazılır. Yazılan fermanda ağır olur. Eğer yüzme bilmiyorsan denizde boğulursun. Vehpi Orakçı'da bunlardan birisidir. AKP karşısında güç olarak gördükleri şahısları Adaletin güçlü kollarına teslim ederler. Adaletin Kalkanı varyoz gibi bunların kafasına düşer. Bu varyos Tayip Erdoğan'ın hayatını da kurtarmıştı. Gemicik, Adalet ve Varyos bir araya gelince gerisini artık siz düşünün. AKP'liler aman haa Gemicikte inmeyesiniz. Battığı yere kadar devam edin. Siz siz olun aman fazla ilişmeyin AKP ye. Bu kalkan sizinde kafanıza varyos gibi düşebilir.
Bu kalkan sadece Beylikdüzü İlçesinde değil her ilçede vardır.
Hepimiz hatırlarız. Esenyurt İlçesinde Gürbüz Çapan faktörü vardı. Bu faktör tehlike arz edince Adaletin Kalkanına teslim edildi. Meydan boş olunca Kadıoğlu hükümdarlığı daha da güçlendi. Öyle bir hükümdarlık ki artık karşısında muhalefeti bile görmüyor. Muhalefeti susturmak için tüm kozlarını da şimdide oynamaya başladı. Bunun örneğini daha ilk meclis toplantısında yaşadık.
Esenyurt Meclis toplantısında CHP sözcülüğünü yapan Meclis Üyesine ilk tehdidini savurmuştur. Zamanla diğer muhalefet üyelerine de farklı alanda tehditler savuracaktır.
Aslını soracak olursak CHP de öyle meclis üyeleri seçti ki tam Necmi Kadıoğlu'na göre.. Eğer meclis üyeleri şaibeleri taşıyorsa iki yolu var ya sessiz kalacaklar yada şaibelerde kendini arındıracaklardır. Umarım şaibelerde kendilerini arındırırlar. Eğer sessiz kalmayı tercih ederlerse asıl tehlike o zaman başlar.
Görünen o ki CHP'li meclis üyeleri sessiz kalmayacaklardır. CHP'li Osman Nuri Savaş'ın ilk çıkışı göz doldurdu. Umarım böyle devam eder. AKP içerisinde şaibelere bulaşmış meclis üyeleri yok mudur? Olsa da onlar Adaletin korumasındadırlar. Onların şaibelerinin ortaya çıkmaları için AKP Gemisinde inmeleri gerekir.
Esenyurt'daki Meclis yapısına baktığın zaman İktidar ve muhalefet dâhil birçoğunun çeşitli bağlantıları vardır. Malum, çoğu müteahhit. Birçoğu da sadece siyaset için Esenyurt'dadırlar. Başka türlü Esenyurt ile bağlantıları yoktur. Esenyurt'da bu dönem fazla ümitli değilim açıkçası. Ancak muhalefet partileri güçlü bir şekilde oluşacak, etkin ve aktif bir muhalefet ile ayakta durabilirler. Eğer muhalefet sadece meclis üyelerine kalırsa fazla bir şey beklememek gerekir. Malum müteahhitlerin partisi olmaz. Nerede iş varsa müteahhit oradadırlar.
Esenyurt'da Ana Muhalefet Partisi olan CHP de şimdiden İlçe Başkanlığı kulisleri yapılmaya başlandı. CHP Belediye Başkan Adayı Bülent Kerimoğlu CHP İlçe Başkanlığı için kulis çalışmalarına başladığı haberleri gelmektedir. Bülent Kerimoğlu Esenyurt'a atanan İlçe Başkanlarının önünü nasıl kestiğini, nasıl görevde aldığını şimdi daha iyi anlamaktayım. Eğer bu kulis çalışması doğru ise Kerimoğlu'nun amacı belediye başkanlığı olmadığı 2004 ve 2009 da solu kaybettirmekte birinci derecede sorumlu olan bir şahsın aynı hatayı tekerrürü akıllara farklı şeyler getirmektedir. Sanırım buda Kerimoğlu Mantığıdır. Bekleyip göreceğiz. tuncerdag75@hotmail.com