H. Hasköy Derneği
Gönderen Fakir - Haziran 24 2009 - 07:30:43
H.Hasköy kültür evi dayanışma gecesinden notlar…/Rodi Baz

Bu halaylar devam etsin .. H.Hasköy derneğinin Beylikdüzü Asma Altı restoranda düzenlediği dayanışma gecesine yaklaşık üçyüz kişi katıldı.
H.Hasköy kültür evi projesi çerçevesinde yapılan dayanışma gecesine, iş adamından sanatçısına, İşçisinden Esnafına kadar, her kesimden yoğun bir katılım olduğu dikkatlerden kaçmadı.
Bir çok siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de hazır bulunduğu gecenin sunuculuğunu Önder Aktürk yaptı.
Açılış konuşmasını Başkan Halit Avşar'ın yaptığı geceye, damgasını vuran yine Hasköy folklor ekibi oldu.
H.Hasköylü Tv Program yapımcısı sanatçı, Mehmet Yılmaz ve Kürt müziği sanatçısı Şevin'in de sahne aldığı gecede, DTP ilçe başkanı Dağıstan Karakoç'da Kürtçe bir şiirle katıldı.

**Geceden kesitler…

Hoç-Fed başkanı Osman Avşar'ın da kısa bir konuşma yaptığı gecede, eşi Saime Avşar'ın, kültür evine 5000 liralık bağı yapması, büyük alkış alırken, Kımılı Köyünden iş adamı Volkan Kaya'nın bir kamyon tuğla sözü vermesi de büyük alkış ve takdir aldı.
Yine Hasköy'lü iş adamlarından Şerafettin Yılmaz da, derneğin kendisinden talep edeceği meblağa itiraz etmeyeceğim demesi büyük alkış alırken, Esenyurt belediye başkan yardımcısı Göle'li Gürbüz Süleymanoğlu da 2000 tl bağışta bulunması alkış aldı.
Kısaca Hasköy derneği ve yöneticileri yine kendilerine yakışanı yaptılar.
Ama bazı şeylerin, onların iradesi dışında gelişmesini de maalesef önleyemediler.

**Hoçvanlılar Ortaasya'dan dörtnala gelmiş…!

Küçük bir çocuğun eline tutuşturulan bir kağıtta, "Hoçvan" adlı bir şiirin okunması, tam anlamıyla orada bulunanları şok etti. Hoçvan tarihini tahrif eden, Hoçvan adının "Hocacan" olduğunu anlatan bu şiir, Hasköy'lülerin Ortaasya'dan geldiğini anlatmasıyla son buldu.

**Hasköy kendine yakışanı yaptı…

Bütün bu saydıklarımın yanında, Hasköy derneği yöneticileri ve başkanının çabaları dikkatlerden kaçmadı.
Bir süredir bütün ticari ilişkilerini askıya alan başkan ve yöneticiler, günlerce süren bir çalışmanın sonunda, hakkettikleri desteği aldılar.
Gece iyi organize olduğu gibi, konuklara gösterilen ilgi ve yemeklerin kalitesi, geceye katılan her kes tarafından takdirle karşılandı.