Hakim karşısına ..
Gönderen Fakir - Temmuz 21 2009 - 07:06:45
KADINCA BAKIŞ/Selmi Yılmaz
Ergenekoncular hakim karşısına çıkarken ..

Selmi Yılmaz Hakkımızda açılan toplam 55 bin TL:7lik tazminat davaları arından AKP Ardahan İl başkanı Nusret Koyuncu hakkında da bir tazminat davası açıldığını duyuyoruz.
Bizim hakkımızda açılan davanın ardından AKP iktidarının muhalifleri içeri tıkmak için ortaya koydurduğu Ergenekon davasının ikinci duruşmaları da başladı.
Tamda AKP İl başkanı hakkında açılan 15 bin TL.'lik tazminat davası esnasında ..
Onlarca insanın bir yıla yakındır içeride tutulduğu Ergenekon davasının nasıl bir son ile sonuçlanacağı bilinmezken, Ardahan'da da bir grup insanın hapise atıldığını ve günlerdir hakim karşısına çıkmayı beklediğini hatırlıyorum, hem de hakkımız da açılan tazminat davalarının duruşmalarının bir ay içinde ard arda görüldüğü bir süreçte..
Kim mi onlar diye sormayın çünkü çoğunuzun bildiğini biliyorum. Ama yinede söylemek gerekirse şu an Ardahan kapalı Cezaevinde bulunan ve aralarında Ardahan'ın eski belediye başkanı Mikail Kayatürk'ün de bulunduğu insanlar ..
Onlarda iddianamenin hâkimin karşısına gelip, duruşma tarihinin belirlenmesini beklediğini bilen Ardahanlılar eski belediye başkanının ve kendisiyle birlikte tutuklananların Adli tatil öncesi hâkim karşısına çıkıp, çıkmayacaklarını merak etmektedir.
Ergenekoncuların duruşmaya çıktığı bir süreçte Kayatürk ve beraberindekilerin de hâkim karşısına çıkacağına inanan Ardahanlılar bir türlü çıkmayan Hâkimler ve Savcıların tayinlerini de büyük bir dikkatle izliyorlar.
Çünkü bizimle davacı olanlarında içinde bulunduğu bir çok hâkim ve savcının tayinci olduğu ve bu durumun şu an hapiste bulunanları çok yakında ilgilendirdiği de bilinmektedir. Nedeni ise çıkacak tayinlerle uzun süredir hâkim karşısına çıkmayı bekleyenlerin yeni hâkim ve savcıları ve Adli tatili beklemek zorunda kalacaklarını da bilmektedirler.
Evet Ergenekoncuların bile hakim karşısına çıktığı, bizlerin bir ayda üç kez yargılandığı Ardahan Adliyesi Kayatürk ve beraberindekilerin ne zaman yargılar onu bekler Ardahanlı ..