DEMOKRATLARIN, DEMOKRASİ
Gönderen Fakir - Ağustos 15 2009 - 11:03:29
DEMOKRATLARIN, DEMOKRASİ CEPHESİNE UYARI!../Aliyar Kürdoğlu

Aliyar Kürdoğlu Gerçek bir demokrat olarak , ülkemize sahip çıkabilmek adına aydın bir gelecek için; bir daha yanılgıların ve hataların olmaması için bu noktada yani Kürt sorunun çözümüne doğru atılan adımların doğru kulanılması bakımında bir uyarı yapmam gerektiğine inanıyorum.Buna dair bir kaç şey söylemek lazım.
Basına büyük görevler düşüyor. Bizler her aşamada kişileri, gurupları yada partileri değil önce toplumun çıkarlarını yani ülkemizin çıkarlarını düşünmek zorundayız.
Ancak o zaman doğru ve güvenilir bir sonucu ulaşırız.
Bügün gazetelere baktım Taraf gazetesinde bir yazı vardı. Onu okudum.
Bu yazı halen bu ülkede en büyük yazarları bile sağlıklı düşünmediğini anladım. Bu aşamada yaptığımnız değerlendirmeler halkı yanıltmamalı birilerinin ekmeğine yağ sürmemeli. Ülkemizin ve halklarımızın çıkarına hizmet etmeli. O kadın yazarımız yazısında sayın başbakanın mecliste sorduğu bir kaç soruyu günceline almış ve o sorular bu ülkede hiç sorulmamışçasına vurgu yapmış.Bu ülkede nedense her zaman çözümlerin asıl gücü hep paspas altı ediliyor. Doğal güç yerine süni güç dayatılıyor.
Buda halkımıza ve ülkemize zarar veriyor. Çözüm yolu bu yüzden uzuyor.
Şunu her kesin bilmesi lazım bu ülkede bu noktaya varılmışsa bunun motor gücü Ükemizdeki demokratik halk harekettidir.
Sayın başbakanın söylediklerini savunan ve söylüyen yüzlerce aydınımız ve siyasetçimiz şimdi toprağın altında yatıyor. Ape Musalar, Savaş buldanlar adını yazamadığım niceleri...
Bu güne gelişimizi Türküyle, Lazıyla, Kürdüyle bu çizginin yürütücüleri olan harekette bağlıyız. Bunları bilerek yürümeliyiz. Yoksa eskilerin tekrarını yeniden yaşıyabiliriz. Eğer DTP nin kararlı ve tutarlı duruşu olmasaydı, seçimde başarı grafiği yakalanmasaydı Van, Iğdır ve Diyarbakır gibi kentlerimiz düşseydi bügün sayın başbakan bugün böyle konuşmazdı. Halen teklerin diliyle ve felsefesiyle konuşurdu.
Bizler aydınlar olarak taraf olmalıyız. Bana göre insanca düşünen ve evrensel değerleri benimseyen kültürlere ve kimliklere saygısı ve sevgisi olan halkların kardeşçe yaşamasını savunan insanların tarafı, insanlıktır. Herkesin ve her varlığın doğuştan gelen hakları vardır. İnsanım diyen her birey ise bunları korumak ve savunmakla mükelleftir.
Gelinen süreç ve yapılan görüşmeler taktire layıktır.İstediğimiz ve özlediğimiz baharın başlangıcındayız yavaş yavaş gülleri açacak baharın...
Ama bu büyük sevincin coşkusuyla yanlış beyanlarda bulunmamalıyız. Aydınlar çok sağlıklı düşünmeli ki bir daha bu ülkede kardeş kavgası yaşanmasın.
Açıkça söylemem gerekirse bu ülkede demokrasiyi savunan çizginin gücüne güç katmalıyız. Ancak o zaman geleceğimizi teminat altına alabiliriz.
Demokrasi hattı genişlemeli ve büyümeli bir an önce bütün renkleri ve sesleri bir araya gelmeli
ve sesini yükseltmeli... İnanıyorumki güzel yarınlar bizi bekliyor ..
Hadi bu yürüyüşe hepimiz adımlarımızı katalım...

İletişim; 0534. 2647347
aliyar_gokce@hotmail.com