At ölür meydan kalır, yiğit ölür şan kalır..
Gönderen Fakir - Eylül 18 2009 - 03:05:16
At ölür meydan kalır, yiğit ölür şan kalır../Fevzi Yılmaz

Fevzi Yılmaz Ardahan'ın şehirleşmesiyle belediye başkanlığının ve iktidara gelen partilerin şehrin gelişmesi için elle tutulur hiçbir kalıcı ve şehrin gelişmesine katkı yapan bir işi göze çarpmıyor. Şehrin ehli kanaatkârların görüşü budur.
Bugünlerde haber olarak yayılan elle tutulan bir haberden size bahsediyorum. Bu haberin Türkiye çapında hatta dünya çapında ses getirecek bir haberdir.
Başta belediye başkanı olmak üzere, Ak Parti yönetimi Ardahan'a hayvan borsası kurmayı tasarlıyorlarmış. Ak parti il başkanı, yardımcısı Sabahattin Hanoğlu'nun verdiği bilgiye göre en kısa zamanda kurulacağını ve bu borsanın çağın gerektirdiği gibi bir borsa olacağını bildirdi. İnternetli yükleme yerleri, borsa kahvesi, borsa lokantası, borsa büfesi hayvan barınağı suyu kanalizasyonu şehirle irtibatlı servis araçları gibi. Bu çalışma Ardahan'ı Türkiye'ye tanıtacak ve geliştirecek, Konya'da ki ve diğer şehirlerde ki hayvan tacirleri, bir tuşla internet yoluyla fiyatları aynı gün öğrenmiş olacak. Bugün kasapta kemikli etin kilosu 11 TL ise bu fiyat dünyayı buraya döker. Türkiye'nin ortalamasının yarı fiyatındadır. Hele ki canlı fiyatı daha düşük. Yani 5.5 oluyor. Şimdiye kadar yapılan yollar, kanalizasyon, su buna benzer altyapı hizmetleri zaten her şehrin tabi hakkıdır. Bununla övünmek tavanda su dövmeye benzer. Elle tutulur icraat olan üniversitenin açılışı ise Ak Partinin ve Cumhurbaşkanının eseridir.