Göle’de muhalefet ..
Gönderen Fakir - Aralık 17 2009 - 13:23:01
Göle’de muhalefet yokmu?..

Göleyi gözlemleyen gazete .. Dikkat ediyormusunuz bilmem ama ben hep merak ediyorum, Göle’de AKP dışında başka parti yokmu diye ..
Evet gerçekten ya Göle’de CHP, DSP, MHP, FP ve diğer parti temsilcileri, teşkilatları yokmu?!.
Yok diyemezsiniz çünkü seçim lafı olanca ekonomik krizden bomboş kalan dükkanlar yetmiyor, kahveler bile parti bürosu haline çevrildiğini biliyoruz ..
DTP’de vardı diyeceksiniz, ama malum çok görülüp, kapatılan bu partinin temsilcileride genel merkezden gelen bir iki açıklama dışında Göle’de yaşanan ve bir bardak çay parasına bile satılmayan süt sorununun, ‘özelşetirdik ki bölge hayvancılığı kalkınsın’ denilen ancak muhalefet partileri gibi sus-pus olan iktidar partisinin Göle’de ki temsilcilerinin yakınlarına pazarlanan TİGEM’in sorunu, Göle’nin burnunun dibine kadar levhasını asıp, ormanlarının Erzurumlularca götürülmesinin, bu yıl yapılacak denilen TOKİ konutları için toplanan paraların ne olduğunun, önce yüksek okul, ardından fakültenin ne olduğunu kimler soracak acaba?..
Siyaset yapıyoruz diyerek ortaya çıkıp, bir iki açıklama yaptıktan sonra ortalıkta kayıp olanlar nerede?
İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar yokmu Göle’de ..
Ki bu anlatığımız Göle öyle süt liman bir ilçe değil, bin bir sorunla başbaşa olup, hergün göç dolaysıyla boşalan bir Göledir ..
Peki o festivalden festivale lukus arabalarla gelip, takım elbiselerinin sığmadığı göbekleri ile Göle’nin tozlu cadde ve sokaklarında tur atan dernek başkanları, iş adamları nerede?
Eski başkanlar, başkanlık düşünenler niye çıkıp şu Göle ile ilgili bir çalışma, açıklama, çözüm aramazlar?..
Esnaf odasını temsil edenleri de soralım mı? Yok onların çok işi var, Göle’yi kurtardıkları için Ardahan’a gidip, gelirler ..