Ya Çin saati dağıtanlar ..
Gönderen Fakir - Kasım 02 2010 - 15:24:06
GÖLE GÖZLEM GAZETESİ'NİN BAŞ YAZILARI
Ya Çin saati dağıtanlar ..

Göle'nin Tek Günlük Gazetesi Göle Yeni Gözlemin Gözlemleri .. Dün ele aldığımız yazımızın Göle kamuoyunda aldığı olumlu yankısı gazetemizi ziyaret eden onca siyasetçinin konuşma ve açıklamalarından anlıyorduk ..
Dünkü yazımız ardından bizi ziyaret edip, telefonla kutlayan Göleli siyasilerin adeta günah çıkarırcasına yazılarımıza ve bu yönde ki haberlerimize tam destek vermeleri, ‘Acaba Göleli kendisine geliyor mu?’ sorusunu sorduruyordu.
Çünkü her seçimde eteklerinde ki taşları hatırlayıp, tam da seçim döneminde birbirleriyle hesaplaşmaya giren Göleli siyasetçilerin artık eteklerde ki taşların kenara dökülmesi ve Göle’nin, Gölelilerin sorunlarını onlarla birlikte yaşayanların aslında kendileri olduklarını, ama her seçimde yaşanan kavga, tartışmalar dolaysıyla adeta malı başkalarının kapıp, götürdüğünü kabul ediyor gibiydiler..
Evet Göle’nin ekonomik ve siyasal gücünün farkına varılması gerektiğini düşünen Gölelili siyasetçilerin sayısının hiçte az olmadığı, ancak bunun nasıl olup, kimin isminin adı altında toplanılıp, Göle ve Gölelinin gücünü ortaya koyulacağını düşünüldüğünde kabul etmek gerekir ..
Gerçekten Ardahan’ın bir milletvekilini Göleli olması gerektiğini düşünüp, bunu gerçekleştirmek için, ‘ne yapılırı?’ ın da tartışılmasının gerektiğine de dikkat çeken Göleli siyasetçiler, Göleliyi kendisine ikinci sıraya koyup, omuzuna basarak vekil olanların da Çin saatleri dağıtıp, oy aldığı döneminin de bitirilmesi gerektiğine işaret edi yordular..
Doğru olan bu bakışın Gölelilere yakışan en onurlu durum olduğunu her Göleli siyasetçininde kabul etmesi gerektiğini hatırlatırken, yaklaşan genel seçimde önce ‘Göleli, olmazsa bile ona en yakın, onunla aynı sorunları paylaşan’ isimleri değerlendirmeye almak ve o isimleri vekilliğe taşımak için her Gölelinin mutlaka el birliği yapmasının şart olduğuda bir gerçektir ..
Seçimden seçime Göle’ye gelerek Göleli olanlara da gerekli dersin verilmesi, en önemlisi Göle siyasetinin Göle dışında, İstanbul’da tabele derneklerde, Ankaralarda simitçilerde değil, çamurlu cadde ve sokaklarında, köylerinde yapılması gerektiğini de masaya yatırması ve tartışılıp, konuşulmasının önemini de hatırlatırken, Göle’nin iştah kabartan oyunun, ekonomik gücünün önce Göle’ye ve Göleliye yaraması için en büyük görevin mevcut yada ‘şimdilik’ ortada görünmeyen her Göleli siyasetçiye düştüğünüde hatırlatırız ..
Kısacası; Kumanya dağıtarak, sülaleye güvenerek, rütbe ve profluklarına inanarak seçimden seçime gelip, Göleli olanların değil, şu an Göle’de bu yazıyı okuyan, yağan karla birlikte üşüyen, ölen bir Göleninin tabutunun altına giren, düğününde halay çeken ve en önemlisi de bir türlü yapılıp, bitirilmeyen çamurlu köy yollarını aşan Göleli ve Gölelilere yakın olanlar Göleyi temsil etemelidir ..
Bunu yapacak, gerçekleştirecek olanlarında şu an bu gazeteyi okuyanlar ve şimdi bin bir sorunla birlikte Göle’de yaşayan Göle halkıdır ..
Yanı sen, yani ben, veya o Gölelidir ..