Göleli Gürsel Tekin ..
Gönderen Fakir - Kasım 08 2010 - 14:31:55
GÖLE GÖZLEM GAZETESİ'NİN BAŞ YAZILARI
Göleli Gürsel Tekin ..

Göle'nin Tek Günlük Gazetesi Göle Yeni Gözlemin Gözlemleri .. Sırrı Atalay'dan sonra ikinci bir Gölelinin yıldızının parladığı Cumhuriyet Halk Partisi'nde Türkiye'nin en büyük muhalefet partisinin Genel Başkan Yardımcılığına gelen Göleli Gürsel Tekin'i kutluyoruz.
Göleli Gürsel Tekin'in adeta tırnaklarıyla kadar geldiği makamın önemini önümüzdeki genel seçimde daha iyi anlayacağız. Çünkü Genel Başkandan sonra söyleyeceği, alacağı, atacağı her adımın başta Göle'nin olmak üzere ülkenin siyasetinde ses getireceği kesindir.
Son yerel ve genel seçimlerde sol orijinliğini kayıp eden Göle'nin iktidar partisi AKP'ye kaptırdığı oyların yeniden sola, CHP'ye dönmesinden de büyük etkisi olacağına inandığımız Göleli Gürsel Tekin'in ve partisinin ülkenin birinci sorunu halinde olan Kürt sorununa bakışı da önemli bir konu olduğu diğer bir gerçektir.
Çünkü Gürsel Tekin'in memleketi Göle'nin olduğu gibi AKP'ye giden oyların büyük bölümünün Kürtlerin olduğu bir gerçektir.
Çoğu Kürt olan Göle'de doğup, İstanbul'da büyüyen Gürsel Tekin'in Genel Başkanının Kürt kelimesini ağzına almaktan korktuğunu bir sırada bu konuda nasıl bir tavır alacağı Göle ve bizleri içinde yakında takip edilecek bir konudur.
Evet, Türkiye'nin politik sahasında gelebileceği en güzel yere gelen ikinci Göleli olan Göleli Gürsel Tekin'in partisinde yaşanan Genel Sekreter ve MYK depreminin durulması ardından atacağı adımlar ülke de olduğu gibi Göle'de yakından takip ediliyor. Bakalım yıllardır ismi halen konuşulan, yaptıkları ile anılan Göleli Sırrı Atalay gibi Göleli Gürsel Tekin'de ülke siyasetine damgasını vuracak mı?
Ve Göle ile Gölelilerin sorunlarının çözümüne katkı sunacak mı diye bekliyoruz ..