Gazetemiz sahiplendi ..
Gönderen Fakir - Aralık 01 2010 - 15:45:58
Gazetemiz sahiplendi ..

Çıldır Gazetesi Yayın grubumuzun bölgede çıkardığı 4. yerel gazetesi olan Çıldır Gazetesi’nin ilk sayısının dağıldığı gün kü heyecanı görmenizi isterdik.
O heyecanının bizim değil, Çıldırlıların olduğunu gördüğümüzde bizim yeni bir gazete çıkarma heyecanımız gölgede kalmıştı.. Evet, Aşık Şenliğin sazı ve sözü ile yıllar önce adeta gazetecilik yaparak bölgenin sorunlarını dillendirdiği Çıldır’da yeni bir sese, yeni bir soluğa verilen destek gerçekten görülmeye değerdi.
Bir ilki gerçekleştirip, sınır ilçemiz Çıldır’a bir gazete kazandıran ekibimizin çıkarmış olduğu Çıldır Gazetesi’ne ilk günden itibaren sahiplenen Çıldırlıların bu konuda ki susamışlığı da ortaya çıkıyordu.
Gazetemizin ilk sayısını alanın, ‘ya şunu da yazın, bunuda yazın’ diyerek adete birer muhabir gibi Çıldırımızda yaşananları bizlere aktarmaya çalışması bunu açıkça ortaya koyuyordu.
Gazetemizin ilk sayısının büyük bir beğeni ile okunduğu Çıldır’da ki sorunları tek tek gündeme getirme sözü veren Çıldır Gazetesi’nin gördüğü bu ilgi üzerimizde ki yükün ağırlığını biraz daha arttırırken, bu yükü tüm ağırlığına karşın onurla ve şerefle taşımaya yeniden söz verdik.
Çünkü bize ilk sayımızdan itibaren sahip çıkan Çıldırlıların sesi, gözü, kulağı olmak iddisıyla bu yola çıktığımızı daha ilk sayımızda duyurmuş, duymak istemeyenlere inat bir gazeteyi yaratmıştık bile ..

**Çıldır Gazetesi'nin Baş Yazısı