Bu gazete ..
Gönderen Fakir - Aralık 09 2010 - 19:33:32
Bu gazete ..

Çıldır Gazetesi Bugün 5. sayısını çıkardığımız Çıldır Gazetesi'nin yayınlanması ardından aldığımız olumlu desteğin yanı sıra burun kıvırtanların da sayısının hiçte az olmadığını gördük ..
Yeniliğe, değişime ve 'sadece ben' diyerek bencilikle hareket edip, burun kıvıranların Çıldır'da yaşanan her yeniliğe bir kulp bulup, suyu bulandırması değil mi zaten Çıldır'ın kent görünümünden, bir köy, hatta belde haline dönmesi.
*Hep bize rep bize diyerek Çıldır'da yaşanması muhtemel olumlu gelişmeleri bile törpüleyenlerin çeperin dibinde oturup, Çıldır Gazetesi üzerinde de bol bol tartışıp durduklarını duyuyoruz.
Hele bazılarımız varki devrimci duygularla insana sarılır, ama beyinlerinin altındaki faşistçe davranış ve tutumları gizleyemez, dışarı çıkmasını engelleyemezler ..
Anca onlara da burada diyeceğimiz tek bir şey var o da bu gazete Çıldır var oldukça çıkacak ve Çıldırlıların sorunlarını, fakirliğinden, yoksulluğundan sorumlu olanları da hiç çekinmeden yazacak ..
En önemlisi bu gazetenin asıl amacının Çıldırlının yıllardır dört gözle beklediği Aktaş Gümrük Kapısının açılması için mücadele etmek, katkı sunmaktır ..
Yoksa kimsenin tavuğuna kış demek için bu gazete, Çıldır Gazetesi yayınlanmıyor.
Ha o tavuk eğer Çıldırlıların hak ettiği darısına göz koyarsa o zaman bu gazete gazeteciliğini yapacak, halkın darılarına göz koyanları da yazacak biline ..

**Çıldır Gazetesi Baş Yazısı