Göle CHP ve Titan ..
Gönderen Fakir - Aralık 14 2010 - 16:48:39
GÖLE GÖZLEM GAZETESİ'NİN BAŞ YAZILARI
Göle CHP ve Titan ..

Göle'nin Tek Günlük Gazetesi Göle Yeni Gözlemin Gözlemleri .. Son Genel ve Yerel seçimlerde mevcut iktidar partisine verdiği oylar ile dikkatleri üzerine çeken Göle'nin önümüzde ki genel seçim de bir siyasetçisinin başta AKP'de olmak üzere CHP'de liste bir yapabilir mi bilinmez, ancak Göleli Gürsel Tekin'in CHP Genel Başkan Yardımcılığına gelmesiyle CHP Göle'de bu yönde ki umudun bir hayli arttığını gözlemliyoruz.
Tekin'in mutlaka bir Göleliyi CHP'de liste bir olarak aday göstereceğinden emin gibi görünen Göleli CHP'lilerin aklına ilk gelen isimin Titan olarak bilinen Sadrettin Atalay'ın olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.
şu an Ankara'da olan ve geçmiş seçimlerde gelip, CHP'ye yönelik bir çalışma yapmamasıyla eleştirilen Titan'ın CHP Ardahan liste biri için diğer adaylardan daha şanslı olduğunu düşünen CHP'liler, mevcut ilçe yönetiminin şu an CHP Ardahan Milletvekili olan Çıldırlı Ensar Öğüt'e yakınlığının nasıl olup aşılacağını da ince hesaplar yaparak düşündükleri de bir gerçektir.
Ancak Gölelilerin unuttuğu en önemli nokta ise CHP'nin sadece Göleli Gürsel Tekin'den oluşmadığını, onun yanı sıra Hanaklı Faruk Demir'in, mevcut milletvekili Ensar Öğüt'ün ve onun en büyük destekçisi olan kendisi gibi Çıldırlı olan Prof. Dr. Esfender Korkmaz yine Baykal ve Sav'ın takımında olduğu belirtilen Ardahanlı Korkmaz Karaca, Damallı İstanbul İl Başkan Yardımcısı Bülent Kerimoğlu'da şu an CHP'nin tabanında güçle makamları olanlar olduğu unutulmamalıdır. Bunun yanı sıra seçimin sadece Göle ile değil kuzey kazalarıyla alındığı da unutmamak gerekir ..