HEDEF ADAM MAHMUT ALINAK
Gönderen Fakir - Mart 31 2012 - 10:11:50
HEDEF ADAM MAHMUT ALINAK

Mahmut Alınak ZAMANA GAZETESİ YAZARI ALİ ÜNAL'A AÇIK MEKTUP
AKP'yi rahatsız eden makaleleri nedeniyle Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevinde yatmakta olan müvekkilim ve babam Mahmut Alınak'ın adının da geçtiği " PKK ile müzakere mi?" başlıklı köşe yazınızda " Mahmut Alınak'ın '6 ay içinde hükümet düşürülecek' itirafında da açıkça belirtildiği üzere, hükümeti düşürme ve ilk planda özerkliğe gitme startının verildiği Silvan ve Çukurca saldırıları ile ortaya çıkıverdi" demektesiniz.
Mahmut Alınak'ın sözlerini, PKK'nin Silvan ve Çukurca eylemleri ile irtibatlandırabilmek için çok acımasız olmak gerekiyor.
Mahmut Alınak, o sözleri televizyonlarda 75 milyon insanın önünde dile getirdi. Söylediği özetle şuydu: " Biz, Gençler Ölmesin Ocaklar Sönmesin Girişimi olarak Ankara da bir demokratik çözüm konferansının düzenlenmesi için bir süreç başlatacağız. Bu konferansça Kürt sorununun çözümü ve akan kanın durdurulması için hükümete üç aylık bir süre verilecek. Hükümetin çözüm yönünde adım atmaması halinde istifa etmesi için kampanya başlatılacaktır. Yürütülecek bu kampanya ile hükümet 6 ay içinde istifa etmek zorunda kalacaktır."
Demokratik muhalefete işaret eden bu sözleri PKK'nin Silvan ve Çukurca eylemleriyle irtibatlandırmak aklın sınırlarını zorlamaktır. Mahmut Alınak, gençlerin ölümüne dikkat çekmek ve anne ve babaların yürek acılarını hissetmek için Kars'ın dondurucu soğuğunda çıplak ayakla buz üzerinde defalarca basın açıklamaları yapan bir insandır.
Gençlerin ölmemesi için tüm hayatı boyunca çırpınan ve demokratik çözüm için mücadele eden bir insanın sözlerinin bu şekilde çarpıtılması insafsızlıktır.
Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu, Mahmut Alınak'ı yine bu sözlerini çarpıtarak hedef göstermişti. Mahmut Alınak o zaman tutuklandı, hâlâ cezaevinde yatıyor. Aynı sözleri bu kez de siz çarpıtarak işlemektesiniz. Size ve Emre Uslu'ya yukarıdan gelen talimatın amacı herhalde Mahmut Alınak'ın cezalandırılmasını sağlamaktır.
Dediğimiz gibi, Mahmut Alınak düşünceleri nedeniyle "makale teröristi" olarak tarihe geçecek bir düşünce ve siyaset adamıdır. Ceza almak ve hapis yatmak gibi kaygısı yoktur. Saygılarımla, 29.03.2012
Av. Halit Sinan Alınak