Ardahan'ın İlçeleri ve Köyleri
Gönderen Fakir - Ekim 21 2013 - 23:32:14
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
ARDAHAN VE KOYLERİ



ARDAHAN'IN 5 İLÇESİ VAR
1 HANAK
2 POSOF
3 DAMAL
4 GÖLE
5 ÇILDIR

Ardahan Köyleri Eski ve Yeni isimleri
– Köy Listesi ise aşağıdaki gibidir

MERRKEZ

Açıkyazı (Alabala)

Ağzıpek (Cincirop)

Akyaka (Kodushara)

Alagöz

Altaş (Ur)

Ardıçdere(Y.Torashev)

Aşağı Kurtoğlu

B.Sütlüce (B.Harziyan)

Bağdeşan (Kinzodamal)

Balıkçılar (Duduna)

Bayramoğlu (Mehmetaliarslan(Kora)

Beşiktaş (Mıcuc)

Binbaşar (Murka)

Çağlayık (Erdemel)

Çalabaş çelebaşi

Çamlıçatak (Gölebert)

Çataldere (Kunzut)

Çatalköprü (Şadıvan)

Çetinsu

Çeyilli (Revas)

Çimenkaya (A.Torashev)

Çobanlı (kellik)

Dağcı (Tikoş)

Dağevi (Dıbat)

Dedegül

Değirmenli (Değirmenköy)

Derindere (Heva)

Edegül

Gölgeli korgeli

Gürçayır (Sapkara)

Güzçimeni (Kirman)

Hacıali Hecelya

Hasköy xas

Kartalpınar (Fahğrel)

Kazlıköy (Pişhasğom)

Kıraç (Danızğom)

Kocaköy

Köprücük (Xeskar)

Kuşuçmaz – hopal – güzelyurt

Küçüksütlüce (K.Harziyan)

Lehimli

Nebioğlu

Ortageçit (Sazara)

Otbiçen (Kımıli)

Ovapınar (Bağdat)

Ölçek

Ömerağa omerxa

Samanbeyli sıxerpet

Sarıyamaç (Sırazgom)

Sugöze

Sulakyurt /Sarzep)

Taşlıdere (Pangis)

Tazeköy (Döşeli) Beberek

Tepeler (Konk)

Tepesuyu (Gürcübey)

Tunçoluk (Panik)

Uzunova (Maniyok)

Yalnızçam (Sindisgom)

Yaylacık

Y.Ç.Hasköy

Yokuşdibi (Lori)

Y. Kurtoğlu

Yayla karakolu Köyü

GÖLE

Ağılyolu (Arpaşen)

B. Altunbulak (Haraba)

Balçeşme (Lelevarginis)

Bellitepe (Urut)

Budaklı (Cicor)

Çakıldere (Orakilise)

Çakırüzüm (Mızarat)

Çalıdere (Mıhgerek)

Çardaklı

Çayırbaşı (Hokam)

Çobanköy

Çullu

Damlasu (Sasader)

Dedekılıç (Keşer)

Dedeşen (Gümüşparmak)

Dengeli (Abur)

Dereyolu (Salut)

Gölekçayır (Pilimur)

Durançam (Hımısker)

Durucasu (Gırdımal)

E. Demirkapı

Esenboğaz (Kelpikor)

Filizli (Sivin)

Gedik (Lağustan)

Gülistan

Günorta (Kızılkilise)

Hoştülbent

K. Altunbulak

Kalecik

Karatavuk

Karlıyazı (Kirziyan)

Kayaaltı (Poladik)

Kuytuca (Şeki)

Koyunlu (Gundik)

Köprülü (Korevenk)

Kuzupınar (Konk)

K. Boğatepe

Meşedibi (Morufka)

Mollahasan

Okçu

Samandöken (Sinot)

Senemoğlu

Serinçayır (Çölpenek)

Sürügüden (Hive)

Tahtakıran

Tellioğlu

Toptaş

Uğurtaşı (Dörtkilise)

Y. Demirkapı

Yağmuroğlu

Yanatlı (Varginis)

Yavuzlar (Üçkilise)

Yeleçli (Samzelek)

Yeniköy

Yiğitkonağı (Türkeşen)

HANAK

Alaçam (Aşağı Dikan)

Altınemek (Konduravul)

Arıkonak (Konk)

Aydere (Aşağıki Surma)

Avcılar (Kışla Hanak)

Baştoklu (Yukarı Dikan)

Binbaşak (Gügübe)

Börk

Çatköy

Çavdarlı (Verannakalaköy)

Çayağzı (Orağaz)

Çiçeklidağ (Fayatlı)

Çimliçayır

Dilekdere (Hoşuret)

Güneşgören (Kerkeden)

İncedere (Piklop)

Karakale

Koyunpınarı (Saskara)

Oğuzyolu (Örüşet)

Ortakent (Büyük Nakala)

Sazlıçayır (Ağaşen)

Serinkuyu (Daniden)

Sevimli (Vel)

Sulakçayır

Y. Aydere (Yukarıki Surma)

Yamaçyolu (Vardosan)

Yamçılı (Macivet)

Yünbüken (Cırget)

DAMAL

Aşağıgündeş

Burmadere (Sors)

Çaybaşı Mah.

Dereköy

Eskikılıç (Çifteşen)

İkizdere (Nunus)

Kalenderdere

Konuksever Mah.

Obrucak (Çükora)

Otağlı (Arzede)

Serhat Mah.

Seyitören

Tepeköy

Üçdere (Samütka)

Yukarıgündeş

ÇILDIR

Ağıllı (Hamaş)

Akçakale

Akçil (Cölit)

Akdarı (Çamora)

Akkiraz (Kertene)

Aşağıcanbaz

Aşıkşenlik (Suhara)

Baltalı (Tatalet)

Başköy

Damlıca

Dirsekkaya (Zerebük)

Doğankaya (Helevan)

E.Beyrahatun

Eşmepınar (Prut)

Gölebakan (Meredis)

Gülbelen (Urta)

Güvenocak (Zinzal)

Karakale

Kaşlıkaya (Vartmana)

Kayabeyi (Yerli Çayıs)

Kenarbel

Kenardere (Anpur)

Kotanlı (Sikerip)

Kurtkale

Kuzukaya (Sabadur)

Meryemköy Öncül(Garostav)

Övündü (Vaşlop)

Sabaholdu (Godas)

Saymalı (Köyhas)

Sazlısu (Goravel

(Terekemeçayı)

Taşdeğirmen (Çamdura)

Y. Behrahatun

Yıldırımtepe (Rabat)

Yukarıcambaz

POSOF

Akbal (Obol)

Alabalık (Sayho)

Alköy

Arılı (Zedezümde)

Armutveren (Papola)

Asmakonak (Sanhulye)

Aşık Üzeyir (Boşdere-Hevat)

Aşık Zülali (Suskap)

B. Eminbey (Cilvala)

Balgöze (Çıldıret)

Baykent (Vahla)

Çakırkoç (Mere)

Çambeli (Sağre)

Çamyazı (Ohtel)

Çayırçimen (Lamiyon)

Demirdöven (Varzna)

Derindere

Doğrular (Aşağıcacun)

Erim

Gönülaçan (Şuvaskal)

Gümüşkavak (Zendar)

Günbatan (Banarhev)

Günlüce (Caborya)

Gürarmut (Koliskal)

İncedere (Cuvantel)

Kaleönü (Agara)

Kalkankaya (Petoban)

Kayınlı (Şulgavur)

Kırköy (Kırdamala)

Kolköy

Kopuzlu (Çorçovan)

Kumlukoz (Göme)

Kurşunçavuş (Sece)

Özbaşı (Gıniye)

Sarıçiçek (Hertüz)

Sarıdarı (Tepezümde)

Savaşır (Cancak)

Söğütlükaya (Hümemis)

Süngülü (Arile)

Sütoluk (Satkabel)

Taşkıran (Gurgusuban)

Türkgözü (Badele)

Uğurça Aysun Yukarıcacun)

Uluçam (Varhana)

Yaylaaltı (Satlel)

Yeniköy

Yolağzı (Sinsetip)

Yurtbaşı (Sakabol)

Yurtbekler (Çaksuyu)