Milletvekilinin ilçesi Göle'de su kesintisi vatandaşı canından bezdirdi!
Gönderen Fakir - Aralık 03 2014 - 13:01:02
**Milletvekilinin ilçesi Göle'de
su kesintisi vatandaşı canından bezdirdi!

Göleliler Orhan Atalay ve Akın İsmailoğlu'na çok tepkili, eski Başkan Sabri Muratoğlu'nu arar hale gelmiş durumdalar.
Göleli olmakla gurur duyduğunu her fırsatta söyleyen Ardahan Milletvekili Orhan Atalay'ın seçildiği, günden beri Göle'deki su sorununu çözememesi ve bunun sonucunda son 20 gündür Göleliyi isyan ettiren Göledeki su kesintisi Hem Milletvekilini, hemde elinden tutup getirdiği edebiyat öğretmeni Başkan Akın İsmailoğlu'nu hayli sıkıntıya sokmuş durumda.
Göle ilçesi yıllardır su sıkıntısı yaşamakta ve vatandaşı isyan noktasına getiren bu sorunu bir türlü çözemeyen Başta Milletvekili Atalay ile yeni Göle Belediye Başkanına Göle'de vatandaş ateş püskürüyor.
Önce kaynak yetersiz ondan dolayı sular sağıksız ve pis akıyor dediler, daha sonra 2 sondaj kuyusu açtıklarını ve bu suyu plansızca şehir şebekesine verip sorunu çözeceğini zanneden Göle Belediyesi Başkanı ve ekibi, Şehir şebekesinin altyapı yetersizliğini hesaba katmadan verilen yeni basınçlı suyun, şehire su taşıyan borulara yüksek basınç uygulaması sonucu boruların onlarca yerden patladığı ve Göle ilçesinin su açısından tam bir kaos yaşadığı söylenmektedir.
Bu duruma Göle'li vatandaşlar çok sert tepki göstererek, yeni Başkan Akın İSMAİLOĞLU'nun, Sabri MURATOĞLU'nu aratmaya başladı demeye başlamaları çok ilginç bir durum olarak karşımıza çıkmış durumdadır.
Göle'ye yeni atılan sıcak asfaltın altından geçen su borularınında patladığı ve bu asfaltında kırılarak su şebekesi onarımı yapıldığı bilgisi alınırken, Göle Belediyesinde başıboşluğun had safhada olduğunu, Başkanın disiplini sağlayamadığını belirten Göleliler,
Göle'nin sorun ve sıkıntılarını Akın İsmailoğlu ile çözmemiz mümkün değil demekteler

Göle kamuoyu,
Milletvekili Orhan Atalay Göle'ye hizmet yaptım diyor 3.5 yıldır vekildir bu su sorununa o zamandan beri neden bir çözüm bulamadı demekte,
Göle-Ardahan yolu yarım kalmış durumda,bu durum utanç abidesi olarak gözümüzün önünde duruyor ve bu konuda hangi adımı atmıştır çıkıp açıklasın demekte.
Göle Devlet Hastahanesi yarım kalmış durumda bir ucube olarak 3.5 yıldır yapımı devam ediyor denmektedir vekillik döneminin sonuna geldi nerede bu hastahane demekte,
Atalay, Sadece açtırdığı ve ismine de dedesinin adını koydurduğu Göle Anadolu İmam-Hatip Lisesiyle öğünüyor Göleliler olarak bizim tek sorunumuz imam-hatip okulumu açmaktı denmektedir.
Atalay, Bir okulla koca bir ilçeye hizmet edildiğini iddia ediyorsa çok yanılıyor.
Orhan Atalay Eğitim kökenli birisini Göle'nin başına getirdi adamın kendisine hayırı yok Göle'ye ne yapabilir diyen Göleliler isyan noktasına gelmiş durumda.
Göleliler, Orhan Atalay'ın seçildiği günlerde ve ondan sonraki dönemde ilçenin su ve kanalizasyon arıtma tesisinin ciddi bir sorun olduğu kendisine iletildiği halde hala bir çözüm bulamamasının Göle'nin sahipsizliğinin göstergesi olarak durduğunu belirtmekteler.
Göleliler,Orhan Atalay ve Akın İsmailoğlu'nun İş-Kur dan işe alınan onlarca işçi için hep yakınlarını ve eş-dost-ahbap ilişkili tercihler yaptığını söylemekteler.
Belediyede iş-kur aracılığıyla işe alınanlara bakılırsa Milletvekilinin yakınları,Başkanın amcasının oğlu vs vs kişiler tercih edilmiş bu durum tesadüfen olabilirmi, bal tutan parmağını yalar misali herkes devranının saltanatını sürmekte diyen Göleliler bu durumada isyan etmektedir.

Göle kamuoyunun ortak görüşü şu..
1-Yıllardır su sıkıntısı çekmekteyiz, biz sabrettik,bu sorun Milletvekilinin gayretiyle çözülür diye,ama her geçen gün sorun ve sıkıntılarımız katlanarak artmaktadır.
2-Göle'den Ardahan'a önceden yarım saate giderdik,şimdi 1.5 saate gidiyoruz yağmurlu havalarda rezilliğin her türlüsünü yaşıyoruz.
3-Orhan Atalay daha seçilmeden Göle'de yapımı devam eden yeni hastane 2011 yılında faaliyete geçecek dendi 2015 yılına dayandık hala bitirilmedi.
4-Devasa imam-hatip okuluna para bulanlar saydığımız sıkıntılara para ve çözüm üretemiyorsalar bunun adını koysunlar ve desinlerki biz bu işi yüzümüze gözümüze bulaştırdık demeleri gerekmiyormu?
Bu haberimiz Milletvekilinin ve Belediye Başkanının moralini bozacak ama,
Ya morali yıllardır bozuk olan ve bu ikiliye oy verip, seçip kendilerinden hizmet bekleyen Gölelinin moralini kim düzeltecek,
Çıkıp bunu bu halka izah etsinler.
Kendi ilçesindeki bu sorunları çözemeyenler Ardahan ve diğer ilçelerdeki sorun ve sıkıntıları çözebilmişmidirler diye sormadan edemiyoruz.