IĞDIR’DA SİYASET KIZIŞIYOR
Gönderen Fakir - Nisan 21 2007 - 12:40:00
IĞDIR’DA SİYASET KIZIŞIYOR/
Halit Öztürk

<br />
Halit Öztürk  Cumhurbaşkanlığı Seçimi bekleyemeyen siyasetçiler çantalarını toplayıp Iğdır’a akın ediyor ne yazık ki şimdiki Milletvekillerinden ses seda yok yaşıyorlar mı acaba. Iğdır her secimde olduğu gibi bu seçimde de hareketlilik başladı. ilk köşe siyaset yazımla.
DTP’den başlamak istiyorum DTP bu secimde bağımsız girecek niye bağımsız girecek artık mecliste bir grup kurmak için her seçimde Iğdır’da 2 milletvekilini çıkaran DTP bu kez Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde 70 yakın Bağımsız milletvekili çıkarak. Gurup kurulduktan hemen sonra DTP’ye geçiş yapıp mecliste hak sahibi olacak bir parti konumuna gelecektir. Iğdır’da İse şuan vatandaşlardan Nabız almaya başladığımda yeni simalar ortaya çıkıyor çok kişinin ismi geçiyor ama çoğunluk olarak Ferdi Turan diyince vallah karar milletin diyor her şeyin hayırlısı olsun diyorum. Vatandaşlar ne yapsın bana diyorlar sen gazetecesin bu konuları neden dile getirmiyorsun ben sizler haklısınız diyor ve bu rezaleti hepimiz çekiyoruz diyorum ve hüzünlü bir şekilde mahalleden ayrılıyorum. Artık yazma zamanı geldi ve bu kirli işleri artık yer yüzüne çıkaracam ve vatandaşlar güvensin.
Gelelim Hizmet konusuna özellikle Kürt kesimin bulunduğu bölgelere yıllardır hizmet gitmiyor 28 yaşında bir gazeteci olarak yıllarca çamurlu, kirli su,tozlu yollarda gidip geliyorum halada gidip geliyorum neden Iğdır’ın bir bölgesi Temiz diğer bölgesi pislik içinden geçilmiyor Iğdırlılar işte bu seçimde bunun hesabı sorulmalı diyor.Bugün kahvede oturup çay içerken bir siyasetçi kahveye girerek vatandaşlarla merhabalaşarak bir masada oturdular. Ziyaret esnasında Vatandaşlardan birisi aynen şunu diyor siyasetçiye bu memleketteki ırkçılık, olduğu müddetçe biz oy vermeyiz vatandaş alevlendi siyasetçiye diyor ki Iğdır’ın bir bölümü Afganistan’ı andırıyor bir bölümü ise Paris’i andırıyor biz bu ırkçılığa karşıyız bu Irkçılığı yapanlar utanmalıdır diyor.
Siyasetçi diyor ben bu olayı çözeceğim söz verip toplantısını yapıp kahveden ayrılıyor. Ben söylemek isterim şimdi bu Irkçılık yapan siyasetçilere Iğdır’ı yıllardan beri kendi Menfaatleriniz için kullandınız halada kullanmaya devam ediyorsunuz bu kez vatandaşların dili yandı haberiniz ola ben demiyorum vatandaş diyor ırkçılık yapanlara oy yok haberiniz ola ben demiyorum vatandaş diyor unutmayın..