GÖÇMEN KUŞLAR ..
Gönderen Fakir - Mayıs 15 2007 - 20:37:53
GÖÇMEN KUŞLAR/Hülya Arık

Hülya Arık Seçim seçim seçim 22 Temmuz sabahına kadar hatta ondan sonraki günler bile konuşacağımız bu konu bizi epey yoracağa benziyor.
Ardahan kaç nüfuslu bir yer bilmeyenlere söyleyelim 133,756 nüfuslu bir yer. Peki, kaç adayımız var bizim? Ben sayamadım, bu nedenle nüfusa kaç tane vekil adayı düşüyor hesaplayamadım.
Her gün birinin ismini görüyoruz.
Fakirin gazeteye koyduğu bir karikatür vardı vekil kuşları tek tek Ardahan’a gelip bir ağaca konmuşlardı. Nerden geldiler peki bunların hepsi, İzmir, İstanbul, Ankara, başka yerden yok mu Ardahan’dan olanı yok mu bunların içinde hiç? Var olmaz olurumu ama onlara kim oy verecek.
Bunlar görmüş geçirmiş insanlar büyük şehirde yaşamışlar her şeyi bizden iyi bilirler akılları daha çok çalışır. Bizimkiler ne anlar siyasetten canım Ardahan’dan dışarı çıktıklarımı var ki bilsinler siyaseti, sorsan yol tarif edemezler.
Bu düşüncede olan ya da bu ön yargıyla yaklaşan kaç insanımız var. Şuna eminim ki bir anket yapalım %90 bu yönde cevap verir.
İşte bu yüzden bizim yıllardır sancılarımız hiç dinmedi, bu sancıya ilaç olacak birileri çıkmadı hiç içimizden. Hep bilenlere öncelik verdik bildikleriyle bizleri kalkındırsınlar istedik. Olmadı yapamadı o bilenler sancılar devam etti hep.
Kendi içimizde yaşayana güvenip oy veremedik bir türlü. Ya bu insanlar bizimle yaşayanlar, sorunları ve çözümleri köküne kadar bilenler, hadi bunları geçtim her şeye rağmen ben adayım diyebilenler. Şimdi biz bunlara oy vermeyelim göçmen kuşlara oy verelim onlarda sonbaharda tasını tarağını topladığı gibi gerisin geri gitsinler, torbalarında oyları ve yeni edindiği hayatlarıyla birlikte.
Biz 5 sene sonrasını bekleyelim, seçim gelsin, göçmen kuşlar gelsin yine, Ardahan hareketlensin. Yine kanalım onlara, oylarımızı verelim.
Bu kez iyi düşünün ve tek söz sahibi olduğunuz o sandıktan kimleri çıkaracağınıza iyi karar verin.
hulyaarik_75@hotmail.com