Merhaba Sevgili Ardahanlılar ..
Gönderen Fakir - Mayıs 23 2007 - 17:19:42
Merhaba Sevgili Ardahanlılar ..

CHP Milletvekili Aday Adayı Sevgi Korkmaz Ardahanlı olmaktan ve CHP den aday adayı olmaktan gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum.
Ardahan’dan aday adayı olmak benim için çok farklı bir duygu, Ardahan’da ailemin içinde olacakmış gibi kendimi huzurlu ve mutlu hissedeceğimden kuşkum yok.
Ankara’da yaşıyor olmam, (sizin tabirinizle) çantacı gibi sınıflandırılmamı gerektirmiyor. Gerçi bu gibi benzetmeler şahsım için kullanılmamıştır, fakat ben bu tip yakıştırmaları hoş karşılamıyorum. Kendi aramızda daha hoşgörülü ve barışçıl iletişimin kurulmasından yanayım. Sonuçta hepimiz aynı toprağın insanlarıyız.
Her ne kadar Ardahan da ikamet etmesem de, bölge sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Benim de hala yakın akrabalarım Ardahan da yaşıyor ve aynı sıkıntıları paylaşıyorlar.Üzgünüm zira bilgi çağında yol, su, okul, sağlık vb. gibi çoktan çözülmesi gereken olmazsa olmaz koşullar gerçekleşememiş.Esnafın yaşadığı sıkıntıları yine bir esnaf olarak çok iyi anlayabiliyorum. Hayvancılık ve arıcılığın yaşadığı sıkıntılar da göç olayını tetikleyen sebepler arasında...
Bu kadar kültürel ve tarihi zenginliği olan kentimizin turizm den nasibini almaması da ayrı bir talihsizliktir. Bunun içindir ki hemşerilerimizin tepkisini doğal karşılıyor, saygı duyuyorum.
Her şeye rağmen benim güzel toprağımın güzel insanları ilkelerine, ülkelerine ve Büyük Atatürk’ün bize emaneti Cumhuriyetimize bağlı kalmış yürekleri, gönülleri zengin aydın insanlardır. Ve inanıyorum ki CHP iktidara geldiğinde bu bölgede yaşanan birçok sıkıntı da çözüme ulaşacak.
Ne yazık ki; Ülkemiz çok sıkıntılı ve sancılı bir dönemden geçiyor ve benim duyarlı Ardahanlı hemşerilerimde bu yaşananları çok iyi biliyor ve görüyor.
Eminim ki 22 Temmuz da bu duyarlılıklarını ortaya koyacaklardır.
Bölgedeki tüm Milletvekili aday adayı hemşerilerime başarılar diliyorum.
Kim hayırlı olacaksa ve gerçek anlamda kim hizmet getirebilecekse yolu açık olsun.
Ama kimse unutmasın ki, Ardahan ve Ülke menfaatleri kişisel menfaatlerimizin üstündedir.
Sevgi ve saygılarımla

Bana ulaşmak isteyenlerin: 0.532. 608 70 19
Sevgi Korkmaz/korkmazsevgi66@hotmail.com