GENÇ ADAMIN BİRİ ..
Gönderen Fakir - Haziran 07 2007 - 13:03:04
GENÇ ADAMIN BİRİ,

BABASINA HERGÜN; "BENİMDE DOSTALARIM VAR SENDEKİ DOST GİBİ" DİYER DURURMUŞ. BABA, OLMAZ ÖYLE ÇOK DOST. HAKİKİSİ BELKİ BİR, BELKİ İKİ, FAZLASINI BULAMAZSIN DİYE İTİRAZ EDERMİŞ. KONUŞMA DEVAM EDER DURUR ...
ARALARINDA BAŞLAR BİR TARTIŞMA, KARAR VERİRLER BİR SINAVA, DOSTUN HAKİKİSİNİ ANLAMAK İÇİN;
BİR AKŞAM BİR KOYUN KESERLER VE KOYARLAR ÇUVALA, BABA DERKİ OĞLUNA HAYDİ AL BU ÇUVALI GÖTÜR DOSTUNA. ÇUVALDAN KANLAR DAMLAMAKTA, SANKİ ÖLDÜRMÜŞLERDE BİR ADAMI KOYMUŞLAR ÇUVALA, DIŞTAN ÖYLE SANILMAKTA, DELİKANLI SIRTLAR ÇUVALI GİDER.
EN İYİ BİLDİĞİ DOSTUNA ÇALAR KAPIYI O DOST, BAKARKİ BİR ÇUVAL, HEMDE KANLI, KAPAR HIZLA KAPIYI DELİKANLININ SURATINA, ALMAZ İÇERİYE ARKADAŞINI, BÖYLECE TEK TEK DOLAŞIR DELİKANLI, KENDİNCE TANIDIĞI, SEVDİĞİ DOSTALRINI NE ÇARE HEPSİNDE DE SONUÇ AYNIDIR. EVLAT GERİ DÖNER AMA İÇTEN YIKILIR BABASINA DÖNEREK; HAKLIYMIŞSIN BABA DER DOST YOKMUŞ ŞU DÜNYADA NE SANA NE DE BANA.
BABA HAYIR EVLAT DER; BENİM BİR DOSTUM VAR BİLDİĞİM, HAYDİ ÇUVALI ALDA BİR KEREDE ONA GİT. GENÇ ADAM ÇUVALI SIRTLAR GİDER BABA DOSTUNA, KABUL GÖRÜR, SEVİLİR, O DOST, DELİKANLIYI HEMEN İÇERİ ALIR. GEÇERLER ARKA BAHÇEYE, BİR ÇUKUR KAZARLAR BİRLİKTE, ÇUVALDAKİ KOYUNU GÖMERLER ADAM DİYE, ÜZERİNEDE TOPRAK SERPİŞTİRİRLER. BELLİ OLMASIN DİYE DİKERLER SARMISAK. GENÇ ADAM GELİR BABASINA; BABA İŞTE DOST BUYMUŞ DİYE KONUŞUNCA BABASI, DAHA ERKEN O BELLİ OLMAZ DAHA. ARADAN BİRAZ ZAMAN GEÇER VE OĞLUNA SEN YARIN AHALİNİN İÇİNDE BİR KAVGA ÇIKART. GEREKİRSE HİÇ ÇEKİNMEDEN KAVGA EDECEKSİN. ATACAKSIN 2 TOKAT ONA İŞTE O ZAMAN ANLAŞILACAK DOSTUN HAKİKİSİ. SONRA GEL OLANLARI BANA ANLAT.
GENÇ ADAM AYNEN YAPAR BABASININ DEDİĞİNİ, MAKSADI ANLAMAKTIR DOSTUN HAKİKİSİNİ BABASININ DOSTUNA İSTEMEDEN BASAR İKİ TOKATI, DERKİ TOKATI YİYEN DOST; GİTDE SÖYLE BABANA BİZ SARMISAK TARLASINI BÖYLE İKİ TOKATA SATMAYIZ.
HAYATINIZDA VE HAYATIMIZDA SARMISAK TARLASINI SATMAYACAK DOSTLAR BULMAMIZ VE BULMANIZ DİLEĞİMLE.
ACABA BU YAZIYI OKUYAN KAÇ KİŞİ BENİM GERCEK DOSTUM VAR DİYEBİLİR. YAŞANAN EN UFAK OLUMSUZLUKTA İNSANI ARKADAN HANCERLEMEYECEK DOSTLARINIZ ÇOK OLSUN....

( Bu hikaye internet sitelerinden hemşehrimiz Gürsel ÇİFTÇİ tarafından alınmış ve tarafımca da her satırına imza atacağım bir yazı olmuştur.)

Saygılarımla;
Güven DOĞRUYOL
AKYAD Y.K.BAŞKANI