HAKINIZI SANDIKTA ARAYIN
Gönderen Fakir - Temmuz 14 2007 - 09:49:13
HAKINIZI SANDIKTA ARAYIN/Hülya Arık

Hülya Arık Seçmenler, vekiller, parti başkanları, il başkanları, partililer hepsi dört koldan, seçim meydanlarında seçmenlerden oy istiyorlar.
Hepsinin seçim malzemeleri farklı, kimi çakmak, saat, kimi bayrak, kimi erzak yardımında bulunuyor. Kimisi ise uçuk vaatlerle seçmen karşısın dikiliyor.
Ortada hükümet başındakilerin bile açık ve insanların anlayacağı şekilde bir seçim politikaları yok. Hal böyle olunca da insanlar kime ve neden oy verecekleri konusunda karsızlar. Karsızlık bir toplumun başına gelebilecek en kötü şeylerden birisidir. Çünkü neticesi herkes için kötü sonuçlar doğurur.

Seçim süresince takip ettiğim iki il var bunlardan biri İzmir diğeri ise Ardahan bahsini ettiğim olayda, sanıyorum en kararlı il Ardahan ve İzmir. Ardahanlılar kendilerine yapılanları anlayıp bu sefer oylarını haklarını arayacak olana verecekler. İzmirliler ise onlar için değişmez tek parti var ona verecekler. Bu iki il arasında bir ortak nokta daha var her ikisi de geleceklerini düşünerek hareket ediyorlar.

Uğur Mumcu ölmeden önce bir okuruna şunu der; ‘Karanlığa karşı beyazlar giyeceğiz, onu aydınlatmak için hep birlikte bunu yapacağız’
Bizler karanlık ta kalmamak için başlattığımız mücadelenin arkasında durup sonunu getirmeliyiz. Bizi karanlıklara sürükleyenlerin ardına takılıp gitmeyeceğiz. Demokrasiyi araç olarak kullananlarla işimiz olmalı.

Biz vekillerimizi kaşar festivallerinde ağa olsunlar diye seçmiyoruz. Bizim ağalığa soyunmuş bir vekille işimiz yok.
Biz Ardahan’a gazetecileri getirip ama tek bir kelime bile etmeyen bir vekili istemiyoruz.
Biz yöremizin insanı olmayan ithal vekil istemiyoruz.

Biz Ardahan ‘ın sesi, gözü, kalbi, yüreği kim ise ona vereceğiz oyumuzu.
Şöyle bir tartın kafanızda. Daha önceki vekiller ve yeni adaylar arasında bir değerlendirme yapın. Kim sizi taşıyacak meclis kürsüsüne, ne kadar genelge verdiği değil, yaptıkları önemli olmalı. Vaatleri akla ve mantığa dayanmalımı, yoksa kuru sıkımı sallıyor. Bakın dikkat edin partileri mecliste olanlar projelerinden hiç bahsetmiyorlar. Seçmenlerinden oylarını hediyelerle almaya çalışıyorlar.

Sizlerin oyları satılık değil, size sadaka verip oylarınızı çalmalarına izin vermeyin. Eğer seçim bittikten sonra orda kalıp sizlerle sorunlarınızı çözmeyeceklerse bırakın geldikleri gibi geri gitsinler. Siz halksınız ve doğal olarak haklı olanda sizlersiniz. Anayasanın sizlere vermiş olduğu bir hak var ve siz bu hakkınızı sandık başına giderek oyunuzu kullanarak yerine getireceksiniz. Hakkınızı sandıkta arayın, sandıktan sizin sesiniz çıksın. Verilen sadakaların değil
hulyaarik_75@hotmail.com