FAKÜLTE MİLLİ MESELEMİZ OLMALI
Gönderen Fakir - Temmuz 20 2007 - 01:00:27
FAKÜLTE MİLLİ MESELEMİZ OLMALI/Tuncer Dağ

Tuncer Dağ Tüm ülke seçimlere odaklanmışken Göle halkı sessiz ve tepkili bir şekilde ve de siyasette kızgın birazda küskün bir şekilde patlamaya hazır bomba gibi beklemektedir. Göle Halkı siyasetçilerden umudunu kesmiş sadece artık halk vardır. Halk artık kendileri ile baş başa kalıp kendi sorunlarını siyasetten arınmış halk desteği ile çözmeye çalışıyor. Yıllardır bir köşede unutulan ve her defasında siyasetten pasifize edilen bir halkın sessiz tepkisidir bu. Siyasetten umudunu yitirmiş ve hizmette susamış olan bu halk artık çareyi kendi içinde aramaktadır. Göle’ye el atan kim olursa olsun baş tacı yapmaktadır. Bu da Göle’ye özgü bir anlayıştır.
Bugün Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde Üniversiteler açılmıştır. Hemen hemen tüm ilçelerde Fakülteler ve Yüksekokullar açılmıştır. Göle’nin yarısı büyüklüğünde olan ilçelerde bile bu okullar açılmasına rağmen bu konuda şu ana kadar Göle hep arka planda bırakıldı. Göle’ye Fakülte açılması yönünde Erdal Durak’ın başlattığı ve Siyasal Birikim Gazetesi başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun destek verdiği kampanya gün geçtikçe güçlenmektedir. Bu kampanya tamamen halk hareketinden ibarettir. Hepimiz hatırlarız Göle Lisesinin zarar görmesi ile lise öğrencilerimiz yıllarca ilkokul sıralarında ders gördüler. Çarmıklı’nın babasının anısına yapmış olduğu lise bir anda siyasilerin iştahını kabarttı. Tüm siyasiler buna sahip çıkmaya başladılar. Şimdi sıra Fakülte yapımında ama bu artık öyle olmayacak bu okul konusu gerçekleşmesi halinde bunun mimarı kampanyayı başlatanlar olacak. Bunun mimarı halk olacak.
Göle Halkı Fakülte konusunu milli dava haline getirmeli. Göle Halkı bu kampanyayı başlatanlara sonuna kadar destek vermeli. Bu kampanyayı sonuna kadar götürmeli. Gerekirse eylem yapmalı, gerekirse Ankara’ya kadar yaya yürümeli. Kamuoyunun dikkatini Göle’ye çekmeli. Göle halkının Göle dışında yaşayanlardan beklentisi var. Gün birlik zamanı gün beraberlik zamanı artık kırgınlık dargınlıkları bir tarafa bırakıp tek yumruk olmalıyız. Derneklerimiz, basınımız, aydınlarımız, yazarlarımız, çizerlerimiz bu kampanyaya güç verelim. Göleli olmak sadece kimlikte Göle yazmakla olmuyor. Göleli olmak Göle’ye güç vermekle oluyor. Eğer bizler Göle şemsiyesi altında barınıyorsak o zaman bunun gereğini de yerine getirmeliyiz.
tuncerdag75@hotmail.com