BOŞANMAK GEREK
Gönderen Fakir - Temmuz 23 2007 - 12:49:34
ACİL BOŞANMAK GEREK/Sezer NİŞANCI

Sezer Nişancı Bu akşam 21,00 itibariyle belli olmaya, 23,00 itibariyle de netleşen seçim sonuçları çok sürpriz olmamakla birlikte, ben de herkes gibi iktidar partinin bu kadar oy yüzdesiyle bir rekor egalesi yapacağını tahmin etmemiştik sanırım.
Daha % 5 açılan sandıktan haber aktarılmaya başlandığında aha !dedim...keçinin sevmediği ot bir daha burnun da bitti.
Hele de İzmir için ciddi bir oy kaybı yaşamıştır ki chp, daha dün akşam bile, kaleyiz biz ! diye övünen ben, sus pus oldum birden...nutkum tutuldu adeta.
Sabah oy kulübesine girdiğimde bile, seçmen pusulama bir göz atıp, tanıdık bağımsız bir adaya aradı gözlerim. Ama yoktu... Her biri oradan buradan, kim olduğunu hiç bilmediğimiz adaylardı. Ve ben de Baykal’a rağmen, chp dedim. Baykala rağmen dedim ki, bu sabah bile ben bu partinin başkanını istemiyorum diye haykırırken, ve sanki İzmir için başka seçeneğim yokken, bastım mühürü altı oka. Babamın –anamın/ dedemin / yedi sülalemin ruhlarına, haydi hayırlısı dedim de yedim bu haltı. Yıllardır içime sindirmem Baykal’lı CHP yi...ve bu günde hiç sevmediğim bir yemeği yemek zorunda hisseder gibi oldum... Ancak, ben Cumhuriyet mitingleri yapıldığı sıralarda da yazmıştım ki DSP+CHP ortaklığı olacak da, sizsiz olmalı!Sayın Baykal demiştim.

Baykal’dan boşanmaya ailecek o zaman karar vermiştik ancak, haydi son bir şans daha verelim de, şu sol temelli ,ama sağa yatmış chp ile evlilik az daha sürsün demiştik. Cumhuriyet mitinglerinde birleşin birleşin yerine /boşanalım /boşnadık ! diye slogan atmadığıma bir pişmanım ki.
Evet, Daha % 7 sandık açılmışken, Mehmet AĞAR’IN İSTİFASINI DUYDUM Kİ tv DEN.,Dedim helal olsun. Partilisi değilim...ama helal olsun...oldukça da onurlu bir davranıştı.
4 Seçimde aynı kadroyla seçime girip, üstelik bu seçimde tamamen zıt partilerden transfer alıp onları birinci sıralardan aday göstermesine rağmen, ampülü söndürmek adına gene de CHP dedik.
Şimdi özellikle ben, eşim ,kardeşim, eniştem, iki oğlum bir gelinim, 8 yeğenim, arkadaş, mahalleli toplanıp Baykal’dan boşanmaya karar verdik. Ya boşanacak ya boşanacak.Al eşyalarını, çeyizini, çimenini ve hatta çocuklarını,evi terk et Sayın Baykal. (Sarıgül’ü sen yarattın, önce onu al hatta. Kesici’yi, Okuyan’ı ve diğer sağdan peydahladıklarını da)(Bizden olanlar-bizim doğurduklarmız, tabii ki bizde kalacak)
18 saat yoldan gelip, üzerine 150 YTL para harcayıp 18 saatlik yola geri giden eşim içinde masraf+ faiz talep etmekteyim.( Ve CHP ye oy veren niceleri için)
Tüm Türkiye’de hüsranla biten CHP macerası sağa yattığı sürece, kendi seçim bölgesinde bile lider partiye oylarını kaptıran Sayın Baykal ya evi terk edecek, ya da 1 celsede boşanacak bizlerden. Bu böyle biline.

Uyandım körfeze/İzmir sisli pulu
22-23 Temmuz 2007