Ardahan'da Kim Milletvekili Olacak?
Gönderen Fakir - Şubat 06 2015 - 22:35:40


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Serhat Ardahan Spor’un Başarısı..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHayvancılık Ardahan Haberleri nedeniyle kırmızı et deposu denen Ardahan’ın vilayet olması kadar önemli olan ithalat ve ihracatın yapılmadığı Posof Türkgözü (Badele) Sınır Kapısı, ardından bölgede geçen ve geçecek olan petrol ve geçte olsa Ardahan’a da verilen doğalgaz boru hatları, demir ipek yolu olarak adlandırılan Kars Tiflis Demir Yolu ve önümzde ki aylarda açılacak ve açıldığında Türkiye’nin 3. büyük gümrük kapısı olacak olan Gürcistan’ın yanı sıra Ermenistan’a komşu olan Çıldır’da ki Aktaş Sınır Kapısı, 25 yıldır bitmeyen Ardahan-Ardanuş Yolu Üzerinde bulunan Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesisi, Bölünmüş yollar kadar önemli olan ve Ardahan’ı 3. Lige taşıyacak olan ve Feneri, Cimbomu, Kara Kartal’ı Ardahan’a getirecek, yeni spor tesisleri yaptıracak olan Serhat Ardahan Spor’un büyük başarısıdır..
Bu nedenle; Herkes maddi manevi desteği sunmalıdır..

**HDP Barajı Aşar mı?

Ardahan Haberleri Hep tartışılmasına rağmen hala 12 Eylül Cuntasının hazırladığı Anayasa ile yeni bir seçime daha giden ülkemin partilerinden olan Halkın Demokrasi Partisi, yani BDP’nin seçim barajını geçip, geçmeyeceğini dert etmişe benziyoruz..
Çünkü açıkça demezlerse de bu ülke de en dirençli, en dik, en dürüst, en ilkeli siyaseti yapan partinin HDP olduğunu Türklerde biliyor..
Onca zulme ve baskıya rağmen yerelde başarılı bir yönetim sergileyen HDP’nin iktidar olmazsa da hükumetin ortağı olmasını isteyenlerin sayısının hiçte anımsanmayacak kadar çok olduğu bir süreçte HDP’nin %10 Barajını geçip, geçmeyeceğini tartışmak, %10’un üzerine iki puan daha eklemekten başka işe yaramaz..
Çünkü HDP’ değil, seçmeni bu kez çok kararlı..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Hakanların yarışı..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBir dönemler yeşil sahalarda top koşturup, siyasette saha dışına atılan Hakan Şükür’ün tam unutulduğu bir sıra da MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın siyasete girme arzusuyla çok önemli görevinden istifa etmesi ile Hakan ismi yeniden gündeme geldi..
Ardahan Haberi Barış sürecinin önemli aktörlerinden olan Hakan Fidan’ın 7 Şubat’ta görevinden istifa edip, milletvekili aday adayı olacağını konuşulduğu bir sırada, Güney Amerika’ya giden Başkan Erdoğan’ın açıklaması gündeme bomba gibi düştü.
Ki; MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın milletvekili olmak için istifa ederken, kendisine danışmadan hareket edemeyeceğini bildiğimiz halde Başkan Erdoğan, ‘Ben istifa etmesinden yana değildim’ demesi yeni bir tartışma başlattı.
Çünkü Hakan Şükür’ü siyaset sahasına çekip, ardından saha da atan başkan Erdoğan bu kez çok önemli bir görevde bulunan ama milletvekili adayı olmak için istifa eden Hakan Fidan’ın girdiği milletvekili yolun da kırmızı ışık gibi yanmıştı..
Gündeme bomba gibi düşen bu açıklamayı değerlendirdiğimiz ve ne anlama geldiğini konuşurken bu kez Gazeteci Fakir Yılmaz’dan bir haber geliyordu..
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın İstanbul’da gönderdiği haber ile adeta, ‘Ankara’da Hakan Fidan varsa Ardahan’da Hakan Çapan var’ diyordu..
Ve bizlerde önümüzde ki seçimler de Ankara ve Ardahan’da Hakanların tartışılmasına ve eğer aday olur, edilirlerse Hakanların yarışına şahit olacağımızı anlıyorduk..

**Kayıp Etmek..

Ardahan Haberi Hepimizi en çok üzen şeydir, insanın bir şeyini kayıp edip, bulamaması..
Arayıp, bulmak için dakikalarca, bazen de günlerce mücadele eder, bulamasakta kayıp ettiğimizi, unutamayız ve ‘Keşke’ deyip dururuz o kayıp ettiğimizi bekleyen gözlerimizle..
Ama küçük bir eşyamızı kayıp ettiğimizde yaşadığımız üzüntünün milyonlarca büyüğünü yaşadığınız da ise o canından can olduğunuz, onun ilk öpüşü ile hayatınızın ilk gülümsemenizi yaşadığınız evinizin direği, kalesi babayı kayıp ettiğinizi anlarsınız..
‘Benim babam dünyanın en güzeli, en yakışıklısı, en güçlüsüdür’ di
yerek tuttuğunuz o sıcak elin sizi bırakıp gittiğidir, o kaybı yaşadığınız anı acı acı hissederken..
‘O benim babam’ diye gururlandığımız saatlerin tükendiğini de artık sizde babasız kaldığını zı anladığınızda saçlarınıza bir beyaz yıldız daha konar ve yüreğinizi delen o sel olup, akmak isteyen göz yaşlarınızı birer ok gibi içinize atarsınız, ‘Hayat dedikleri şeyin diğer bir önemli kuralı da ölümdür’ diyerek.
Kısacası bu yazı gibi teselli ararsınız kayıp ettikleriniz hep ararken..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hakan Çapan:
Her Halükarda
MİLLETVEKİLİ ADAYIYIM..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan 2015 Genel Seçimleri öncesi ard arda adaylıklarını açıklayanlar arasına Ardahanlı İşadamı Hakan Çapan’da katıldı.
İstanbul’da bulunan Gazeteci Fakir Yılmaz’la görüşen ve önümüzde ki genel seçimler de Ardahan’dan milletvekili adayı olacağını açıklayan Ardahan Göleli İşadamı Hakan Çapan, ‘Türkiye’de olduğu gibi Ardahan’da da siyasete kalite gelmeli.’ dedi.
Ardahan’ın sorunlarını en iyi bilen biri olarak o sorunların çözümünde rol alacak olanın kendisinin olduğuna inan Yüksek Okul Mezunu bir isim olan Hakan Çapan, ‘Ardahan’ı seçimden seçime hatırlayanlardan değil, evi, ailesi Ardahan’da olan, işi Ardahan’a olan ve en önemlisi Ardahanlının yaşadığı sorunları yaşayan bir kişiyim. Ailem ve ben hep siyasetin içindeyiz. Bu kentin, bu şehrin, bu köylerin hemen her köşesini bilen bir isimim. Ve 2015 Genel seçimlerinde her halükarda milletvekili adayıyım’ dedi.
Ardahanlının adaylığına yönelik olumlu bir baskı yaptığını da belirten Çapan, ‘Ardahan’ın, Ardahanlının sesini, sorunlarını Ankara’ya, TBMM’sine taşıyacak kaliteli, markalı bir siyaset izleyeceğinin de belirtti.
Haberi ekleme saat: 23.12-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖKÇE: ÇITAYI YÜKSELTECEĞİZ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKars, Ardahan Iğdır Sanayici İşadamları Derneği (KAISİAD) Genel Sekreteri ve KAISİAD Başkan Adayı İşadamı Orhan Gökçe önümüzde ki hafta yapılacak olan genel kurul öncesi yaptığı açıklamada, 'KAISİAD'ın tabandan tavana bütün, Kars, Ardahan, Iğdırlı hemşehrilerimizi buluşturarak, örgütlenmeyi tamamladığı için bundan sonra KAI' bölgesinde yatırım projelerini hayata geçirmek için bir gayret içinde olacak. dedi.
KAISİAD Başkan Adayı Gökçe yaptığı açıklamada, 'Ben 2002'den beri ben KASİAD'ın üyesiyim. 2013 kongresinde Süreyya Hanımın daveti üzerine geçtiğimiz genel kurul da genel sekreter seçildim. Yaklaşık iki yıldır KAISİAD'da Genel Sekreterlik görevi yapıyorum. KASİAD bölge açısından kurulduğu günden bu yana toparlayıcı bir rol oynadı. Şimdiye kadar mevcut olan KASİAD'ın yöneticilerinin yaptıklarına yeni şeylerde katıp çıtayı yükselteceğiz. Öncelik hedeflerimden birisi bölgenin 'yoksul çocuklarına' katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırmak ve belli sayıda öğrencilerimize burs sağlayabilmek. Yola çıkıntılığımın birinci nedenlerden biri budur. İlköğretim öğrencilerin giysi, kırtasiye malzemeleri ve yardımlar yaparak onlara da katkıda bulunacağız. Bildiğiniz gibi KAISİAD üç ili temsil ediyor ve bunun yükü çok ağır. İsmin ağırlığından dolayı üç ili temsil etmek ayrı bir gurur. Bu üç ilin çok güzide çok değerli iş adamlarının olduğunu biliyorum ve birçoğunu da yakinen tanıyorum. Bu değerli insanları bu sürece katıp; çok iyi ve sağlıklı bir üye yapısı çok güzel şeyler başaracağımıza inanıyorum.' dedi.

**Az Bir Yönetimle Çok İş..

Gökçe açıklamasına şöyle devam etti. 'Tüzük çok güzel hazırlanmış. Bana KAISİAD’ın göre Türkiye'deki Sivil Toplum Örgütlerine bu tüzük örnek teşkil ediyor. Kaısiad asil ve yedekler olarak, toplam 48 üyeden oluşuyor. Değiştirilecek bir madde olduğunu düşünmüyorum. Asıl değiştirilmesi gerekecek bir şey olursa yönetim sayısını değiştirmek olur. Bana göre yönetimler ne kadar az olursa o kadar iyi yönetilir. Projelerin gerçekleştirilmesi adına da az ve öz yönetimi tercih ederim. İlerde yapılacak bir şeydir derseniz bu olabilir. Ama öncelikle bölge ayrımı yapmaksızın, öncelikle İstanbul’da ki örgütlenmeyi tamamlamak içi tabın kucaklamak için İstanbul’un tüm bölgelerine ve tüm ilçelerine KAISİAD'ın birer temsilciliğini kurucağız. Merkez Şişlide bulunan KAISİAD İstanbul’da 39 İlçe’de örgütlenmek için her İlçe’de birer şubeler Ardahan Haberleri açacağız. Her şubeye beşer onar yönetici tayin edip örgütlük sürecini hızlandıracağız.
Kars Ardahan, Kars, Iğdır'daki işverenlerimiz kurmuş oldukları, STK'larla Entegre bir şekilde bölgemiz ve insanımız için devletinde desteklediği fonlardan faydalanarak, hangi projelerde faydalı olabiliriz diye kazan sistemiyle güzel şeyler yapacağız.

**Genç İşadamlarını KAISİAD'a Katacağız..

Yapılacak olan kongrede delegnin onayını alıp, başkan olarak seçilmesi halinde KAISİAD’ın gençlik kolların kurup gençlerin toparlayıp, onların fikirlerinden ve enerjilerinden faydalanacağız. Bizler bu gençleri hayata hazırlayacağız ve bir şekilde bizim kulumuz ve kanadımız olacaklar. Kadınlardan ve gençlerden oluşan komisyonlar kuracağız. Bunlar bir anda olabilecek şeyler değil ama hedeflediğimiz şeylerdir. Olmayacak şeyler de değil zamanla bu projeler ayakları yere basan, fikirler olduğunu hep beraber göreceğiz. Özveri ve emekle bunları inşallah yapacağız.

**Kaz Gecesi Değil, Kazanç Etkinlikleri Yapacağız..

Gökçe, 'Klasikleşmiş Kaz gecelerinin ötesine geçmek gerekiyor. Üç ili temsil etmeye çalışıyoruz. Kendimize de işadamları ve sanayi lakabını takıyoruz, dolayısıyla bu ülkenin de bir sanayi bakanı var. Bizler de bu üç ili temsil eden bir kuruluş olarak, bu bakanı kendinize getirmesini bilmeliyiz. Bölgenin kalkınması adına Hükümetlere projeler sunmalıyız. Proje hazırlayabilecek, A'dan Z'ye bölge ticaretini anlatabilecek kapasiteye sahip üyelerimizin olması lazım. Yaptığınız güçlü etkinlikler için bir SMS ile üç yüz iş adamınızı bir araya getirip Siyasi Parti temsilcilerini Milletvekillerini, Bakanları o etkinliklerde buluşturabilirseniz o zaman güçlüsünüz yoksa kaz gecelerinin bölgenin kalkınmasına katkısının olmadığını bilmemiz lazım.' dedi.

**BEN DEĞİL, BİZ..

KAISİAD Başkan Adayı Ardahanlı İşadamı Orhan Gökçe sözlerini şöyle tamamladı; 'Bizler KAISİAD’ı kurumsal bir hale büründürmek niyetindeyiz. Eğer kurum kişiye odaklı olursa, sağlıklı olmaz kişide odaklı bir kuruma karşı biri olarak kurumsal bir yapıya büründürmek adına ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Türkiye'de ve dünyada marka sahipleri emin olun şube sayılarını bilmezler. Uygulanan kurumsal sistemle bu işler gidiyor. İlk altı ay örgütlenmeyle uğraşacağız. Başarılı olursak akabinde projelerimizi tek tek uygulamaya koyucağız. İnsanlara ışık sunmalısınız. Bireysellikten çıkıp toplumsal hareket etmeliyiz. İyi bir Kaisad, örgütlü bir KAISİAD için çalışacağız. Genç ve güzel kardeşlerimizle birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz. Ben değil birinci öncelik olarak biz olarak hareket edeceğiz.'
Haberi ekleme saat: 22.59-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİSTEN SONRA KAR UÇAK İNDİRTMEDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN HAVAALANI İSTİYOR..

Bölgede yaşanan olumsuz hava şartları hayatı olumsuz yönede etkilemeye devam ederken, Türk Hava Yollarına ait uçaklar sis ve kar nedeniyle bölgede bulunan havaalanlarına inemiyor.
Dün sis dolaysıyla İstanbul ve Ankara'dan kalkan uçakların inemediği Erzurum Havaalanına bu kez de kar yağışı dolaysıyla uçaklar inemedi.
Alınan bilgilere göre Ankara ve İstanbul'dan Erzurum'a giden uçaklar yoğun kar yağışı nedeniyle havaalanına inemedikleri ve Trabzon'a yönlendirildikleri bilgisi alındı.
Bilindiği gibi dünde İstanbul ve Ankara'dan kalkan uçaklar sis nedeniyle Erzurum havaalanna inememiş, Kars havaalanına yönlendirilmiştiler.
Haberi ekleme saat: 22.58-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAĞLIĞA 6 YENİ AMBULANS..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSağlık Bakanlığı tarafından Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere Ardahan’a gönderilen altı ambülans, törenle hizmete girdi.
Ambülansların hizmete girmesi dolayısıyla Valilik önünde tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Deniz, Iğdır Valisi Davut Haner, Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, İl Sağlık Müdürü Ulaş Şentürk, kurum müdürleri ve sağlık çalışanları katıldı.
Vali Ahmet Deniz, “Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere altı adet ambülans tahsis edildi. İl merkezi ve ilçelerimizde hizmet verecek olan ambülanslarımız, bugün itibariyle hizmete başladı. Bunların dışında bugün yine ilimizde bir adet mobil ağız ve diş tarama aracı ile bir adet obez ambülansımız da hizmete girmiş bulunuyor. Ambülanslarımızın kazasız belasız bir şekilde halkımıza hizmet etmesini temenni ediyorum” dedi.
Törenin ardından sürücülerine anahtarları teslim edilen ambülanslar, hizmete başladı.
Haberi ekleme saat: 17.58-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAI YENİDEN TANITILACAK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KAI Tanıtım Günleri 24-27 Nisan’da!

Ankara'dan sonra İstanbul'da Kar, Ardahan ve Iğdır İllerini tanıtma etkinliği düzenliyor.
Alınan bilgilere göre Kars Ardahan Iğdır (KAI) Tanıtım Günleri, 24-27 Nisan 2015 tarihleri arası İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde yapılacak.
KAI Tanıtım Günleri için Beylikdüzü, Maya Restorant’ta toplanan, Kars, Ardahan, Iğdır derneklerinden tam destek geldi. Kars, Ardahan, Iğdır Vakfı önderliğinde KAI Derneklerin desteğiyle yapılacak, KAI Tanıtım Günlerinde, İstanbul'da yaşayan, bir milyon iki yüz bin kişiyi ilk kez bir araya getirilecek olan organizasyonun şimdiden KAI'lıları heyecanlandırdığı bildirildi.
Çalışmaları aylardır, İstanbul, Kars, Ardahan, Iğdır Kalkınma Vakfı Önderliğinde sürdürülen, 24-27 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde yapılacak. Kars, Ardahan, Iğdır tanıtım günleri 3. Bölge toplantısında önemli kararalar alındı.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan, KAI Kalkınma Vakfı İşadamları Konsey Başkanı Yılmaz Ulubey, 24-27 Nisan 2015 tarihleri arası gerçekleştirilecek tanıtım günlerine tüm İstanbul halkını davet etti. İstanbul'da yaşayan bütün, Kars, Ardahan, Iğdırlıları da KAI Tanıtım Günlerinde buluşturacağız diyen KAI Kalkınma vakfı İşadamları Konsey Başkanı Yılmaz Ulubeyi, KAI'lıların buluşma günü olacak 24-27 Nisan'da birlik mesajı vermek için bütün hemşerilerimiz fuarda buluşalım” dedi.

**AVCI: ÇOK ÇALIŞMALIYIZ..
KAI tanıtım günleri komitesinin, 3. Bölge sorumlusu KAI Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Avcı ise; “50 yıldır göçten sonra yapacağımız bu organizasyon için aylardır toplantı yaparak komiteler ve komisyonlar kurduk. Önümüzde fazlada bir zaman yok. Bu nedenle derneklerimiz katılım noktasında yoğun bir çaba göstermelidir. 3 aydır bu etkinlik üzerinde çalışıyoruz. Katılım noktasında hemşerilerinden destek istiyoruz.” Dedi.

**BİRİLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ..
Öte yandan 24-27 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde yapılacak olan ve birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri 3. Bölge toplantısında: “Toplantıya ev sahipliğini yapan, KAI Beylikdüzü Dernek Başkanı Gürsel İlgüz. İstanbul Karslılar Kültür Dernek Başkanı Yücel Taşçı. Avcılar Kars, Ardahan, Iğdır Dernek Başkanı Necati Çetinkaya. İstanbul, Iğdırlılar Dernek Başkanı Av. Sinan Bayat. Ardahan Kültürevi Başkan Yardımcısı Veysel Karatay. Avcılar Belediyesi Meclis Üyesi Mahir Budak. Avcılar Belediyesi Meclis Üyesi Nedim Sukuşu. Beylikdüzü Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Aydan Şavluk. KAI Tanıtım Günlerini organize edecek, ikinci Anatolya Organizasyon Firmasının Sahibi Özgür Can Çelik. KAI tanıtım Günlerinin Organize eden, Popüler Medya'nın sahibi Oktay Irmak. KAI Kalkınma Vakfı Basın Konsey Başkan Yardımcısı Mustafa Küpeli. İSSAD Başkanı Tuncay Zavotçu. Akyaka Sulakhane Köyü Başkanı Faik Bulut. Ardahan Ömer Ağa Köyü Dernek Başkanı Ercan Avşar. Eyüp KAI Dernek Başkan Yardımcısı Bülent Güntay. İstanbul Ardahan Kültür Evi Başkan yardımcısı Gürhan Şimşek. Ardahan Kültür evi Genel Sekreteri Ayhan Aydemir. İstanbul, Adanan Kültür Evi
Başkan Yardımcısı Güven Avşar. Beylikdüzü KAI Saymanı Orhan Sural. İSSAD Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Bilican ve İSSAD Yönetim Kurulu Üyesi Aşık Mustafa Kurbanoğlu.” hazır bulundu. Haberi ekleme saat: 17.57-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BU TAKIM DESTEĞİ HAK EDİYOR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Serhat Ardahan Spor Liderliğe Oturdu, Tatar 20 Bin TL. Destek Verdi..

Yok imkanlara karşın büyük bir başarı ortaya koyan Serhat Ardahan Spor bugün evin de karşıladığı Erzincan GK Spor'u 2-1 yenerek aldığı 3 puanla 14 Takımın Mücadele ettiği Bölgesel Amatör Ligin de yeniden liderlik koltuğuna oturdu.
İstanbul'dan sonra Ardahan'da düzenlenen 2. Destek gecenin morali ile evinde karşılaştığı Erzincan'ı da deviren ve 38 puan ile Bal Liginin en yakın rakibinden iki puan fazlalıkla liderlik koltuğuna oturan Serhat Ardahan Spor Ardahan'ı tüm maddi imkansızlıklara rağmen 3. Lige taşıma iddiasını sürdürdü.

**Başarılarının Devamı İçin 20 Bin TL. İmdat Tatar'dan..

Yok imkanlara rağmen başta Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy olmak üzere takımın başkanı Sedat Sural ve Başkan Yardımcısı Eray Kayatürk olmak üzere bir çok gönüllünün takımı yürekten ayakta tutma çabasına en büyük destek yine İstanbul'da ki iş adamlarından geldi.
Başta TATAR GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.'nin ortaklarından olan Ardahan Akyaka (Kotoskara) köylü İşadamı İmdat Tatar olmak üzere bir çok iş adamının desteklerinin süreceğini belirttiği Serhat Ardahan Spor'a bir destekte Ardahan'da düzenlenen geceden geldi.
Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar'ın onca maddi desteğinin yanında 20 Bin TL. daha destek verdiği Serhat Ardahan Spor'a diğer iş adamları, dernekler, vakıflar ve federasyonlarında desteği bekleniyor.

**Ben hep desteklemeye hazırım..

Serhat Ardahan Spor'un ortaya koyduğu başarının devamı için kendilerine ne düşerse hazır olduğunu belirten Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar, 'Ben, gerek Sedat Sural, gerek ise Eray Kayatürk ve en önemlisi futbolu seven, bir kent için önemini anlayan Ardahan Valisi, Ardahan Belediye Başkanının hep yanında oldum. Bundan sonrada olmaya devam edeceğim. Bu başarı yoktan var edilmekten öte bir şey değil. Bu nedenle bana olduğu gibi tüm iş adamlarına buradan Ardahan Haberleri çağrıda bulunuyorum. Gelin hepimiz Ardahan'ı 3. Lige taşıyacak olan bu takıma sahip çıkalım' diyerek sözlerini şöyle tamamladı. 'Serhat Ardahan Spor'un ard arda aldığı puanlara ödül olarak yeniden 20 bin TL. katkıda bulunuyorum' dedi.

**Bir Destekte Orhan Gökdemir'den..

Yakaladığı büyük başarının devamı için maddi desteğe ihtiyaç duyan Serhat Ardahan Spor'a bir destekte Ardahan Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökdemir'de geldi.
Ardahan'da düzenlenen 'Serhat Ardahan Spor'u Destekleme Gecesi' nde 3 bin TL. bağışta bulunan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Orhan Gökdemir'de tüm siyasilere çağrı da bulunarak Serhat Ardahan Spor'un yakaladığı bu büyük başarının devamı için herkesin elinde geleni yapmasını istedi.

**Nasıroğlu'da Serhat'ı Yanalız Bırakmıyor..

Bugüne kadar verdiği desteklerle gerek Ardahan kamuoyunda, gerek ise spor camiasında Ardahanlıların gönlünde takt kuran Ardahanlı İşadamı Ali Rıza Nasıroğlu'nun da 10 Bin TL. gibi bir desteği daha yaptığı gecede Ardahan Belediyesi çalışanları da aralarında topladıkları 10 Bin TL.'yi Serhat Ardahan Spor'a bağışladılar.

**İnşaat Sektörü de 'Serhat'a Destek Gerek' dedi..

Bugün oynadığı karşılaşma ile olmaz denileni yapan ve yok imkanlara karşın 14 takımın mücadele ettiği BAL Liginin lideri Serhat Ardahan Spor'a bir destekte Ardahanlı İnşaat Firmalarında Çağberk ve Demirkpl İnşaat'a geldi.
Düzenlenen gce de Serhat Ardahan Spor'a 10'ar bin TL: destek veren Çağberk İnşaat'ın Sahibi Metin Yılmaz ile Demirkol inşaat'ın sahibi Fatih Demirkol'un yanı sıra Nurbay Kayatürk & Ardahan Haberleri Tuncer Kayatürk kardeşler 12.000 (Eray İnşaat / Özlem Ardahan), AK Parti eski İl Başkanı ve AK Parti Milletvekilli Aay Adayı Yunus Baydar, Petrolcu Gürsoy Tunç, Salduz Beton Olgay Salduz , Altıparmak İnşat'ın Sahibi Taner Altıparmak 5 Bin TL.'lik destek sözü verdiler.
Saykoç, Özel İdare Çalışanları ve Ziraat Odası 3 Bin TL., Av. Osman Nuri Yıldız 2 Bin 500 TL., Göle Aile Hekimliği Bin 500 TL. destek verdikleri gece de ayrıca; ATSO Başkanı Latifşah Sural, Cenk Turan, Ahsen Pastahanesi, Karslı İş Adamı, Özmen Demir (Ardem) İki Bin TL, Alibey Yılmaz Bin 500 TL., Sevim Köseliören, Metin Aydın, Muharrem Çapan, Asim Bulut'un., Aşkın Kaya., ATSO Başkanı Çetin Demirci., Vakıfbank Ardahan Şubesi, Erpa Market'im Biner TL. destek verdiler.
Onur Kara'nın 700, Erdal Kara'nın 600 TL., Av. Yusuf Yılmaz, Tarım İl Müdürlüğü, Deniz Market'in 500'er, Yener Bulut 350 TL., Yunus ve Turgay Yıldız'ın 300, Muratcan Şentürk , Mehmet Doğan'ın, 200 TL. Fikret Çerkezoğlu para desteği verildi.

**Rakip Takımlardan da Tam Destek Geldi..

Ortaya koyduğu olağanüstü başarıyla BAL Liginde fırtınalar estirmeye deam eden Serhat Ardahan Spor'a çok önemli bir destekte, Ardahan 1. Amatör Liginde Mücadele eden ve bir zamanlar Serhat Ardahan Spor'a rakip olan takımlardan geldi.
23 Şubatspor'un yanı sıra Kalespor'dan da Serhat Ardahan Spor'a 200'e TL. destekte bulundular.

**KAISİAD'DAN BİN TL.

Öte yandan Merkezi İstanbul'da bulunan Kars-Ardahan-Iğdırlı İşadamları Derneğinin Genel Sekreteri Orhan Gökçe'den de Serhat Ardahan Spor'a BİN TL. maddi yardımdan bulunuldu.
Haberi ekleme saat: 17.55-08 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF'TA TRAFİK KAZASI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’ın Posof ilçesinde meydana gelen kazada 7 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.
Meydana Gelen kazada yaralanan yaralıları Posof Devlet Hastanesine ve Damal Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi. Olayın 34 DJ 4752 plakalı aracın Ardahan istikametinden Posof istikametine giderken karşıdan gelen 36 EK 489 plakalı araç ile kafa kafaya carpıştı öğrenildi.
Kazada yaralanın 7 kişiden Haşim Aras araç şoförü Metin ve Yusuf Sönmez ve ismini öğrenemediğimiz bir kişi Posof Devlet Hastanesine Kaldırılırken 3 kişinin ise Damal Sağlık Ocağına kaldırıldığı öğrenildi.
Kaynak: www.ardahanguncelhaber.com
Haberi ekleme saat: 14.09-07 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN VE POSOF'TA ENERJİ KESİNTİSİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAras Elektrik Ardahan İl Koordinatörlüğünde yapılan yazılı açıklamaya göre Ardahan ve Posof'ta enerji kesintileri uygulanacak.
Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle; İl Koordinatörlüğümüz sorumluluk alanı içinde Ardahan İli Posof İlçesi TM ( Trafo Merkezi )- DM ( Dağıtım Merkezi )arası Fider bağlantı çalışması yapılacağından 08.02.2015 tarihinde 10:00 / 15:00 saatleri arasında kısmi elektrik kesintisi yapılacaktır. KESİNTİ YAPILACAK BÖLGELER 1- Hanak İlçe Merkezi ve Köyler ; Altınemek, Arıkonak, Aşağıaydere Baştoklu, Binbaşak, Börk, Dilekdere, Geçköy, Güneşgören, Karakale, Koyunpınarı, Ortakent, Oğuzyolu, Sazlıçayır, Serinkuyu, Sevimli, Sulakçayır, Yamaçyolu, Yamçılı, Yukarıaydere, Yünbüken, Çatköy, Çavdarlı, Çayağzı,Çimliçayır, Çiçeklidağ, incedere. 2- Damal İlçe Merkezi ve Köyler; Burmadere, Dereköy, Eskikılıç, İkizdere, Otağlı ,Seyitören, Tepeköy. 3- Posof Merkez ve Köyleri; Akballı, Alabalık, Alköy, Arılı, Armutveren, Aşıküzeyir, Aşıkzülali, Asmakonak, Balgöze, Baykent, Binbaşıeminbey, Çakırkoç, Çambeli, Çamyazı, Çayırçimen, Demirdöver, Derindere, Doğrular, Erim, Gönülaçan, Gümüşkavak, Günbatan, Günlüce, Gürarmut, İncedere, Kaleönü, Kalkankaya, Kayınlı, Kırköy, Kolköy, Kopuzlu, Kumlukoz, Kurşunçavuş, Özbaşı, Sarıçiçek, Sarıdarı, Savaşır, Söğütlükaya, Süngülü, Sütoluk, Taşkıran, Türközü (Badele), Uğurca, Uluçam, Yaylaaltı, Yeniköy, Yolağzı, Yurtbaşı, Yurtbekler.

**Ardahan İli Enerji Kesintisi
İl Koordinatörlüğümüz sorumluluk alanı içinde Ardahan İl Merkezinde; 20 nolu Kabinde Gerilim Trafosu değişimi ve 3 nolu Kabinde Hücre onarımı çalışmaları yapılacağından 08.02.2015 tarihinde 11:00 / 13:00 saatleri arasında kısmi elektrik kesintisi yapılacaktır. KESİNTİ YAPILACAK BÖLGELER 1- Ardahan İl Merkezine bağlı Karagöl Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kaptanpaşa Mahallesinin bir bölümü, Eski TOKİ’ler.
Haberi ekleme saat: 11.54-07 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLÜ ATLAR BASTI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu yıl 3. Gerçekleşen 'Çıldır Altın At III. Uluslararası Kış Şöleni Sona Erdi.
Ardahan Belediyesi, Ardahan Üniversitesi, Türkiye Jokey Kulübü Çıldır Kaymakamlığı ve Spor Toto'nun Desteklediği, Çıldır Belediyesinin ev sahipliği yaptığı şölen dolaysıyla donan Çıldır gölü üzeri atlarla dolup, taştı.
Bugün başlayan ve 'Atlı Kızak, Dörtnal At, Rahvan/Yorga At, Atlı Okçuluk ve Cirit' yarışmaları için şölene katılan bir çok atın dondurucu soğuklardan üzeri yaklaşık bir metre donan Çıldır Gölü üzerinde bir araya geldiler.
Ardahan Valililiğinin şölene katılmak isteyenler için Ardahan Valiliği önünde araç kaldırırken, Çıldır'de da Çıldır Belediyesinin önünde belediye tarafından servis kaldırılacak.
Yurt içi ve yurt dışında bir çok insanın katıldığı şöleni izlemek için başta doğa fotoğrafçıları olmak üzere bir çok fotoğrafçı ve basın mensubunun da izlediği şölene çevre ilerde de büyük bir katılım olduğu gözlendi.
Haberi ekleme saat: 11.20-07 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İL BAŞKANI OLMAYA GİTTİLER,
İL BAŞKANINI GÖREVDEN ALDIRDILAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**CIRTIK ATMAYI İHMAL ETMEDİLER..

Ard arda yaşanan istifalar ile 14 kişi kalan İl Yönetimi ile İl Başkanı kalmak isteyen CHP Ardahan İl Başkanı yanına aldığı yöneticileriyle gittiği Ankara'da görevden alındı.
Alınan bilgilere göre altı boşaldığı için istifa etmesi gereken ancak 14 kişilik bir yönetimle İl başkanı olarak kalmak isteyen İlimdar Senem'in dün Ankara'da görüştüğü CHP Genel Merkez yöneticilerine 'Ben istifa edeyim, bu benimle birlikte gelen arkadaşlarımdan birini İl başkanı yapın, yeni yönetimi oluştursun' teklifinde bulunduğu, ancak genel merkezin bu saçma öneriye kızıp, Senem'i görevden aldığı öğrenildi.

**Genel Merkez de Gırgır Yapmayı Unutmadılar..

Öte yandan gittikleri Ankara'da Genel Başkan ve Yardımcıları ile görüşemeyen, parti yetkilileri ile ancak görüşen Düşük CHP İl Yönetimi CHP Genel Merkezinde gır gır geçip, poz vermeyi de unutmadılar.
CHP Genel Başkanının basın karşısına çıktığı alanda poz verip, dalga geçmeyi unutmayan düşük il yöneticilerinin ciddiyetsizliği genel merkezde de görüldü.
Haberi ekleme saat: 22.39-06 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÇILDIR'DA BAHARDAN KALMA GÜNLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖzellikle geceleri yaşanan aşırı soğukların tüm etkisiyle yaamı adeta durdurduğu Ardahan'ın sınır ilçelerinde bahardan kalma günler yaşanıyor.
Ardahan'ın Gürcistan'a komşu ilçesi Posof'ta olduğu gibi Gürcistan ve Ermenistan'a komşu Çıldır'da da baharlı günler yaşanıyor.
Soğuklar nedeniyle sınırları için de bulunan Çıldır ve Aktaş göllerinin donduğu şu günlerde bahardan kalma günlerin yaşandığı Çıldır'da güneşi görenler kendilerini dışarı attılar.
Cadde de tavla oynayıp, pazarda alış veriş yapma imkanı yakalayan Çıldırlılar gece -25'ler kadar çıkan dondurucu havaların azda olsun ısındığı gündüzler ortaya çıkan güneşle birlikte günü bitiriyorlar.
Haberi ekleme saat: 22.34-06 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'ın 2. Gümrük Kapısı Açılıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKağıt üzerinde yıllardır açık görülmesine karşın, resmen açılamayan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı nihayet açılıyor.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ardahan'ın Gürcistan ve Ermenistan'a koşu Çıldır ilçesi sınırları içinde bulunan Çıldır Aktaş Sınır Kapısı’nın Mayıs’da açılacağını açıkladı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, geçen hafta Gürcistan’a yaptığı ziyarette de Türkiye açısından önemli adımlar attıklarını anlattı. Canikli, “Orada da ikinci kapıyı devreye sokuyoruz. Çıldır Aktaş Sınır Kapısı Mayıs’da açılacak. Sarp kapısının trafiği çok yoğun ve gittikce de artıyor. Yolcu geçişinde birinci sırada, araç geçişinde ise üçüncü sırada. Türkiye’nin Orta Asya’ya açılan tek kapısı olduğunu için de alternatif yaratmak zorundayız.Bu ikinci kapı yolu 120 kilometre daha kısaltıyor”dedi
Ardahan’a 62 km uzaklıkta bulunan ve Gürcistan’a açılan Çıldır-Aktaş Sınır Kapısı 76.000 m2 alan üzerine kuruluyor. Çıldır – Aktaş Sınır Kapısı’nda 3 adet giriş, 3 adet çıkış peronu bulunacak. Ayrıca sahanın hemen yanında gümrük lojmanları da inşa ediliyor.
Haberi ekleme saat: 22.17-06 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Jandarma Komutanı Sis Kurbanı!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşErzurum'da yaşanan sis uçak indirtmedi..

THY Uçakları bölgede yaşanan sis dolaysıyla Kars'a inmek zorunda kaldılar.
Alınan bilgilere göre bugün akşam saatlerinden İstanbul ve Ankara'dan Erzurum'a giden ve içinde Erzurum ve Ardahan Milletvekilleri, Jandarma Bölge Komutanın da bulunduğu TK 70 74, ayrıca TK 70 75 ve İstanbul Sabiha Gökçen'den kalkan 72 24 ile 72 25, Atatürk Havayolunda kalkan 27 06 ve 2707 sefer uçakları Erzurum'da yaşanan sis dolaysıyla Kars hava alanına inmek zorunda kaldılar.
Uçakların inemediği hava alanın da yaşanan sisin devam ettiği öğrenilirken, yolcuların bir çoğunun mağdur olduğu ve kendilerini Erzurum'a götürecek araçların gelmemesi nedeniyle Kars Havalanın da mağdur kaldıkları bilgisi alındı.
Yolcuların mağdur olması üzerine THY TK 70 74 Sefer uçağında bulunan Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Lapanta'nın devreye girmesiyle başta Kars'ta bulunan askeri araçlar olmak üzere bir askeri servis araçlarının Kars'ta Erzurum'a yolcuları götürdüğü öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 22.13-06 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'IN
Charlie Chaplin Başkanları!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**POZLAR GÜZEL DE, YA SORUNLAR?!.

*ARDAHAN'DA Kİ YARI RESMİ STK BAŞKANLARININ GEREK ARDAHAN'DA, GEREK İSE ÜLKE GENELİNDE YAŞANAN OLAYLARA KARŞI SESSİZ VE DİLSİZ OLMALARI DİKKAT ÇEKİYOR..

Başta yok imkanlar ile Ardahan’ı 3. Lige taşımaya çalışan Serhat Ardahan Spor’un yaşadığı sorunlar olmak üzere Ardahan'ın onca sorunu karşısında duyarsızlıkları ile tanınan sivil toplum örgütlerinin başında gelen Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Göle Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanları yollukları ve masrafları ödenen Ankara'da ki toplantıları hiç kaçırmazlarken, ülke genelinde yaşanan onca sorum karşısında olduğu gibi Ardahan merkezde ki sorunlar karşısında da duyarsızlıkları ile dikkat çekiyorlar.

**SESSİZ VE DİLSİZLER..

Aynı zaman da bozuk yollardan yakınan Ardahanlı Şoförler Odasının Başkanı da olan Ardahan ESOBB Başkanı Yılmaz Özer'in yanı sıra Ardahan Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı İsmail Kahya ile Göle Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Kaya'nın seçildiğinden bu yana başında bulundukları esnafların sorunlarının da içinde bulunduğu Ardahan ve ülkedeki sorunlar için hiç bir açıklama yapmamaları dikkat çekmekte.
Özer, Kahya vve Kaya'nın da diğer Ardahan stk'larının başındakiler gibi yaşananlara karşı duyarsız ve sessiz kalışlarının nedeni anlaşılmazken, siftah yapmadan kepenk kapatan esnafın derdini, sıkıntılarını ne zaman, nasıl dile getirecekleri merak konusu olmaktadır.

**Cemil Baba'da, Sural'da Onları Aratmıyor..

Ardahan'da ki yarı resmi stk'ların başında gelen ESOBB, AESOB ve GESOB başkanlarının yaşanan sorunlara karşı duyarsızlıkları ile tanınması ve seçildiklerinden bu yana onca sorun karşısında hiö bir açıklama, demeç yada bir eylem yapmamaları dikkat çektiği Ardahan'da ki Ziraat Odaları da sessiz ve dilsiz.
Hayvancılık bölgesi olarak adlandırılan bölgede ki sorunlarla ilgili hiç bir açıklamaya da bulunmayıp, bu yönde adım atmayan Ardahan ve Göle Ziraat Odalarının Başkanları Latifşah Sural ile Cemil Budak'ta diğer oda başkanları gibi var olan sorunlar karşısında sessiz ve de dilsiz olmaları dikkatlerden kaçmıyor.
Haberi ekleme saat: 22.39-05 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN BOŞALDI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYAŞANAN SOĞUKLAR DOLAYSIYLA DIŞARI ÇIKILAMAYAN ARDAHAN’DA TATİLE GİREN ÜNİVERSİTE VE OKULLAR NEDENİYLE KENT MERKEZLERİ BOŞ KALDI..
Son nüfus sayımı ile 2 bin kişinin daha göç ettiği görülen Ardahan'ı şimdi de soğuk ve tatil boşalttı.
Yaşanan dondurucu soğukların başta yaşlı ve çocukları dışarı bırakmadığı Ardahan ve ilçelerin de yarı yıl tatili ardından kent merkezleri adeta terk edilmiş kent görünümüne kavuştu.

**AZO Seçime Gidiyor..

Latifşah Sural’ın başkanlığını yaptığı Ardahan Ziraat Odası hafta sonu seçime gidecek.
Sural’ın tek aday olduğu kongre eski garaj olarak bilinen Kars Garajın yanında bulunan belediyenin yaptırdığı iş hanında ki ATSO'ya ait odada yapılacak.
Uzun yıllar Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ardından kurduğu Ardahan Ziraat Odasını da yaklaşık 20 yıldır idare eden Sural'ın yine tek aday olduğu bilgisi alındı.
Haberi ekleme saat: 22.38-05 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

CHP ARDAHAN'A BAYAN BAŞKAN MI?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş4 Kişinin daha istifa edeceği ileri sürülen Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Başkanlığına bir bayanın atanacağı ileri sürüldü.
Gazetemizin Ankara kulislerinden elde ettiği son bilgilere göre yönetiminin büyük bölümü istifa eden İlimdar Senem'in yerine Birsen Okyay'ın atanacağı bilgilerine ulaşıldı.
Son yaşanan iki istifa ardından 14 kişiye düşen İlimdar Senem yönetiminin görevden el çektirildiği ve yeni yönetimin oluşması için Birsen Okyay'ın Ankara'ya çağrıldığı ileri sürülen son gelişmeler de yönetimi istifa eden İlimdar Senem'in de istifa etmesi için CHP Genel Merkezince uyarıldığı, Senem'in ise yeni yönetimin kurulması için görevin yeniden kendisine verilmesini istediği ancak Senem'in bu talebine olumlu cevap verilmediği de alınan son haberler oldu.

**HDP Çıldır’da İlçe Binası Açıyor..

HDP Çıldır’da İlçe Binası Açıyor.. Öte yandan yaklaşan genel seçimlere hazırlanan Halkın Demokrasi Partisi (HDP) Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a komşu ilçesinde de örgütleniyor. Önümüzde ki günlerde Çıldır İlçe binasını açacak olan HDP’nin Damal ve Hanak’tan sora Posof’ta da örgütleneceği öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 22.34-05 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KUMPAS SONUCU TUTUKLANANLAR
YENİDEN YARGILANACAKLAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeride kalan yıllar da kurulan kumpas ve tutulan söz de gizli tanıkların yönlendirme ve ifadeleri ardından yapılan operasyonlar sonucu tutuklanıp, ağır cezalar alan bir çok Ardahanlının davası yeniden görülmeye başlandı.
Gazetelerimiz ve sitelerimizin aha önce bozulduğunu duyurduğu dosyalar Ardahan Adliyesine geldi. Ardahan Adliyesinde görülmeye başlanan dava sonucunda uzun süredir hapis olup, mağdur olanların serbest bırakılması bekleniyor.
Bilindiği gibi yaklaşık 5 yıl önce yapılan operasyonla başta Ardahanlı bir çok otelci, gazino işletmecisi olmak üzere yaklaşık 50 kişi yakalanıp, görülen davalar sonuca 20 ila 70'er yıl hapis cezası almış, bir çok aile mağdur edildiği gibi Ardahan'da ki turizm sektörüne de büyük darbe vurulmuştu.
Öte yandan tutuklu bulunanların ailelerinin, İl Başkanı Avukat olan AK Parti Ardahan İl Başkanlığı önünde bir basın açıklaması yaparak, tutuklu olan yakınlarının kurulan kumpas ve sözde gizli tanıkların ifadesi sonucu mağdur olduklarını ve serbest bırakılmalarını isteyecekleri öğrenildi.
Haberi ekleme saat: 04.46-04 Şubat 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.comHaber Metni

**SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..