Ardahan Haberi, Ardahan Haberleri, Ardahan Haber, Ardahan, Ardahan Manset, Ardahan Damal, Hanak, Posof, Çıldır, Göl Hanak, Hoçvan, Göle Haber, Damal Haber, Çıldır Haber, Posof Haber, Hoçan Haber, Köpr
Gönderen Fakir - Mart 10 2015 - 21:21:38


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Milletvekili Borsası Ankara..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÜlke siyasetinin kalbinin attığı Ankara’da bulunduğum şu günler de, parası olupta borsada oynayanlara acıdım..
Çünkü dakikası, dakikasını tutmayan baş döndürücü bir hızla yayılan küçük bir resmi, gayri resmi yada dedikodu ile bir çoğunun parasının bir anda uçup giderken, bazılarınında bir anda ardahan haber milyoner olup, kafayı yediklerini düşünmeye başladım..
Ankara’da yaşanan siyasi borsayı görünce merak edip, İstanbul'a yeniden döndüğümde gitmeye karar verdiğim borsayı görmeden önce Ankara’da ki siyaset borsanın baş döndürücü hızına da yetişmeye çalışıyordum..
Bir yandan Ardahan’dan diğer yandan İstanbul, Ankara başta olmak üzere çeşitli kentler de milletvekili adayı adayı olup, saniye başı liste bir, iki saniye sonra dibe vuran aday adaylar beni de aday adayları da kalpten götürmek istercesine hızla değişirken, Öğüt’ün de, Atalay’ın da mevcut vekillerin de aday adaylar gibi ter döküyordu Milletvekili borsası Ankara’da
Çünkü resmi başvuruya kadar kimsenin garantide olmadığını MİT’e geri dönen Hakan Fidan’ın istifasını geri çekmesinden daha iyi anlıyordum..

**Atalay neden aday edilmemeli?.

Evet yaklaşan genel seçimler öncesi adaylarını belirleme çalışan partilerin başında gelen iktidar partisi AK Partinin mevcut milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ı neden yeniden aday göstermemesi gerektiği yönünde ki önerime bu yazımda da devam edeceğim.
Çünkü Orhan Atalay 5 yıldır milletvekili olduğu Ardahan'ın bir çok sorunu çözüm bulmadığı gibi artarak devam etmiştir..
Örnek mi? İki ülkeye sınır olan Ardahan’ın iki gümrük kapısı olmasına karşı ithalat, ihracatın yapılmadığı vilayet konumunu bu vekilin döneminde de devam ettirmiş ve en önemlisi bu vekilin vekil olduğu süre içinde gerek Posof Türkgözü, gerek ise Çıldır Aktaş Gümrük kapısında çekilmiş bir fotoğrafını görmek mümkün değil..
Çünkü bu vekil bırakın gümrük kapılarına gidip, sorunun ne olduğuna bakmasını, o sınırlar da bulunan köylülerin sorunlarına da Ardahan merkezde ki seçmenle olduğu gibi ilgilenmemiştir..

**Önceki yazım..

*ORHAN ATALAY
NEDEN YENİDEN ADAY EDİLMEMELİDİR?..

Yeni bir seçimin adım adım yaklaştığı şu günlerde başta iktidar partisi AK Parti'de olmak üzere Ardahan'da en çok oyu alacak olan partilerin başında gelen CHP'de, MHP'de, HDP'de ve DSP'den kimin, kimlerin milletvekili adayı edileceğinin yoğun bir şekilde tartışıldığı şu günlerde mevcut milletvekillerinden olan Orhan Atalay'ın da yeniden aday edilip, edilmeyeceği merak edilmektedir.
AK Parti Genel Merkezinin bu yönde ne düşündüğünü merak edenlerin bu merakını gidermek için mücadele ettiğimiz ülkenin olduğu gibi siyasetin de başkenti olan Ankara'da bulunduğum şu günlerde ele aldığım bu yazımın AK Parti Genel Merkezince, AK Partinin Milletvekili Aday Belirleme Komisyonunun ve son kararı verecek olan Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve ardahan haber Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından okunup okunmayacağını bilmem ama ben Orhan Atalay'ın neden yeniden aday edilmemesi gerektiğini tek tek sıralayıp, gerisini AK Partinin kadrolarına bırakacağım..
Ama öncelikle şunu da belirtmeden geçmeyeceğim..
Benim gibi Kürt olan Orhan Atalay ile şahsi bir kavgam yoktur, olamaz..
Aksine Orhan Atalay'ın birinci döneminde seçilmesinden %30 payım var desem de 'yok ya ' diyenler çıkacağı için binde bir payımın olduğunu rahatlıkla söyler, bu iddiamı da o dönem ele aldığım yazı ve yorumlarımla ortaya koyarım.
Kaldı ki bunun Ardahanlıların hepsi iyi bilir..
Neyse ben asıl konuya, Atalay'ın neden yeniden aday edilmemesi gerektiğini anlatalım..
1- Orhan Atalay seçildikten sonra partililerinin olduğu gibi seçmenin vatandaşın telefonlarına çıkmamış, telefonunu bilenlerin bu yönde ki ısrarlarına kızıp, vekilliği süresince bir kaç kez de telefonunu değiştirmiştir..
2- Orhan Atalay milletvekili olduktan sonra başta ilçesi Göle'nin olmak üzere diğer ilçelerin yol ve su sorununun çözümünde bir adım ileri gidilmediği gibi bölgede yapılan bölünmüş yollar 4 yıldır bitirilememiştir..
3- Orhan Atalay döneminde Göle Orman İşletmesi kapatılmış, Aşıkşenlik (Suhara) ve Köprülü (Goreveng) Beldelerinin Belediyelerine kilit vurulurken Atalay'ın bu yönde ciddi bir çalışması görülmemiştir..
4- Orhan Atalay planı, projesi, yeri hazır olmasına karşı hükümetin yapmak istediği, Ardahanlıların arzuladığı Ardahan Havaalanına karşı çıkmış ve bu önemli projeyi durdurmuştur..
5- Orhan Atalay Milletvekili olduktan sonra kendi ilçesi sınırları için de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) nun petrol arama istasyonu ile ilgilenmemiş, ilgisiz kalan mühendisler burada petrol yok diye rapor tutup giderken, 'Durun beyler nereye gidiyorsunuz' deme gereğinde bulunmadığı gibi bölgede bulunan petrolü yer yüzüne fışkırtacak ekibin yanına gitme zahmetin de bulunmayan..
6-Atalay milletvekili olduktan sonra başta üniversiteye olmak üzere bir çok kuruma yakınlarını işe koydururken, kendisine iş konusunda başvuranlara ‘Ben o işlerle değil, ülkenin dünyadaki ardahan haber işleri ile meşgulüm’ demiş ve iş isteyenler başta olmak üzere sorunları için kendisine başvuran Ardahanlılara, ‘Ya adamın kazı çalınıyor, beni arıyor’ diyerek terslemiştir..
7-Orhan Atalay milletvekili olduktan sonra basınla 4 kez bir araya gelmemiş, olamayan çalışmalarından ziyade iktidar partisi olan AK Partinin çalışmalarını bile basın aracılığıyla kamuoyuna aktarma zahmetinde bulunmamıştır..
8-Orhan Atalay Lorinin hangi köy olduğunu, Kol köyünün hangi ilçeye bağlı olduğunu araştırmaktansa Afrika’da ki insanların sorunlarıyla daha çok ilgilenmiş, Kurtkale’de ki öğrencinin, Ölçek köyünde kesilen Ormanı, Goreveng’in yeniden belde olması için iki yıl orada, burada kalan kararla ilgilenmemiş, TİGEM’le olduğu gibi Şişka köyünün yolunu neden delik deşik olduğunu görüp, sorup, çözümü için hiç bir çaba ortaya koymamıştır..
9-Orhan Atalay yıllardır Vekilin Vekili ile idare edilen Ardahan İl Turizm ve Kültür Müdürlüğüne bir müdür atayamadığı gibi Ardahan’a atanan müdürlerden bile habersiz kalmış, atamalardan sonra bakanlıklarla ‘bana neden sorulmuyor?’ demiş ve en önemlisi İl Spor Müdürü gibi başarılı olanların önüne de set olup, aldırmaya kalkarken o müdürün daha güzel yere gitmesini sağlama becerisini ortaya koymuştur..
*devam edecek..
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535 418 32 58


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Doktor Zafer İşareti Yapacak mı?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçimden seçime yenilenen İl ve İlçe Örgütlerinin seçimden seçime ortaya çıkarak, partili olamayan, kimsenin tanımadığı, tabanın destek vermediği ama kendilerine yakın isimleri aday edip, en az Ardahan Haberi oyu aldıktan sonra ortada kayıp olduğu HDP İl yönetiminin yeni bir aday daha bulduğu ileri sürülüyor..
Sürülüyor diyoruz, çünkü bu aday hala ortaya çıkıp ya adayım, yada aday adayım veya değili dememesine karşın, partinin içinde bazı kişilerin bu isimi sürekli kamuoyuna pompaladığını görüyoruz ondan..
Halbu ki aralarında Recep Yılmaz gibi kargo aracılığıyla başvuruda bulunduğu 8 aday adayın yarıştığı HDP’de bir hayli iddialı aday adayların olduğunu da görüyoruz..
HDP Genel Merkezinin bu aday adayları dışında başka adayı da değerlendirebileceği de konuşulurken, benim asıl merak ettiğim aday olduğu pompalanan Doktor zafer işareti yapacak mı?

**HDP Ardahan’da Kazanır mı?

Ertan Hamitoğlu, Mahir Sural ve Osman Genç’in da aralarında bulunduğu HDP Ardahan’a şimdiye kadar 8 aday adayın başvuruda bulunduğunu öğreniyoruz.
İki milletvekilinin seçildiği Ardahan’da AK Partinin ardından CHP’nin birer milletvekili kazandığını ve bu seçiminde 1-1 olacağını ileri sürenlerin bir hayli çok olduğunu görürken HDP’nin ülke genelinde %10 barajını, Ardahan’da ise iki milletvekilinin birini kazanmayı hedeflediğini biliyoruz.
Ardahan Haberi Biliyoruz da HDP Ardahan’ın 2 Milletvekilinin birini nasıl kazanacak?
Buna bir bakalım desek karşımıza ne çıkar sizce?..
Haydi bakalım..
Hoçvan’da 4 bin oy, Ardahan merkez de 2 bin, Göle’de 4 bin...
Haydi biraz daha zorlayıp, Damal ve Hanak’ta 500 oy ekleyip, Çıldır ve Posof’ta da 200 oy ekleyelim..
Kaç etti? Toplam: 10 Bin 700 oy
Peki Ardahan’ın en az bir milletvekilini almak için ne kadar oy gerek?..
En az 17 Bin, en Çok 22 Bin..
Arada kaç fark var?
Yaklaşık 5 yada 7 bin oy gerekir ki en iyi niyetle alsa alsa 10 Bin 700 oy alan HDP Ardahan’da milletvekili çıkarsın..
‘Ya Saffet Kaya bağımsız girse, milletvekili seçilmek için istenen oy sayısı aşağı çekilir..’ diyenlerin de olduğu gördüğümü z bir Ardahan’da HDP’nin İl ve İlçe Teşkilatlarını oluşturanların Ardahan kamuoyunda ki gücüne de bakmak gerekir..
Yani HDP’nin İl Başkanı olan arkadaş ve yönetimi acaba Göle Gorevng’in yolunu hatırlıyorlar mı, Çıldır’ın Kurtkale köylerine nasıl gidiliri biliyorlar mı, Hanak’ın olduğu gibi Posof’un Kürt köylerine yolları düş mü?
Bilmem ama belki de Damal’ın Alevi köylerini gezip, Cem evlerini ziyaret etmiş ve en az 15 bin oy alacak bir aday gösterip, Ardahan’da vekil seçtirir..
Tabi İl başkanı bu adayı başta bulmuş gibi kıs kıs güler bize..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan Heyetinden
Şükrü Bozyiğit’e Moral..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÜç dönem Posof Belediye Başkanılığı yapan ve 25 Dönem Milletvekili olabilmek için yıllardır hizmet ettiği partisi CHP’den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Şükrü Bozyiğit’e Ardahan morali.
Seçim öncesi Ardahan’da Ankara’ya gelen ve CHP Genel Merkezini ziyaret edip, üst düzey partililer görüşen Ardahan heyeti ile Ankara Kızılay’da bir araya gelen Bozyiğit partilileri ile bir araya gelmeyle moral buldu.
Aralarında Ardahan’da ki stk Başkan e yöneticilerinin de bulunduğu buluşmada partinin yaklaşan genel seçimlerde Ardahan'ın iki milletvekillini alabilmesi için mücadele veren aday adayların birlikte hareketi de konuşuldu.
CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Şükrü Bozyiğit’i kutlayıp, başarılar dileyen CHP’nin Ardahan Heyeti kendilerinin kimsenin adamı yada taraftarı olmadığını, asıl amaçlarının partilerinin hangi adaylarla Ardahan’ın iki milletvekillini kazanması olduğu e bunun için geldikleri Ankara’da CHP Genel Merkezini ve Milletvekili aday adaylarına moral ziyaretinde bulunduklarını belirttiler.
Partililerini Ankara’da karşılayan e kendilerine çay ısmarlayan CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı Şükrü Boyiğit görüşmede yaptığı açıklamada Ardahan’ın sınır ilçesi Posof’ta yıllarca hizmet ettiği Ardahan’a bu kez TBMM’sinde hizmet etmek için CHP’den Milletvekili Aday Adayı olduğunu söyledi.

**BİZ KİMSENİN ADAMI DEĞİLİZ PARTİLİYİZ..

Aaraların da Hanak e Damal İl Genel Meclis Üyelerinin de bulunduğu heyet adına bir açıklama yapan CHPL’li İl Genel meclis Üyeleri Ercan Özer, Sabahattin Polat, Önder Sayın ve Hüseyin Güçlü kimsenin adamı değil partinin adamlarıyız dedi.
Haberi ekleme saati: 23.59-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kılıçdaroğlu emir etti..
Müftülere Çikolata, İmamlara Baklava!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHaziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi partisinin seçim stratejisini belirlemeye çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partinin İl ve İlçe teşkilatlarına ‘Müftülere çikolata, İmamlara baklava götürseniz güzel olmaz mı?’emri verdiği öğrenildi.

***Emir Erzurum’da Verildi..

Haziran ayın’da yapılacak olan Haziran seçimleri öncesi çalışmalarını yoğunlaştıran CHP’nin seçim stratejisi de belirlenmeye başladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , geçtiğimiz aylar da gittiği ve Erzurum'da Cumhuriyet Gençlik Merkezinin açılışını yapıp, partisinin Palandöken'de yaptığı bölge toplantısına katılışın da yaptığı konuşmada, partililerine Müftü ve İmamlar dahil halka yakın olmalarının emrini verdiği öğrenildi.
Erzurum ziyaretinde önce sokakları dolaşıp çay ocaklarında oturan vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu’nun burada katıldığı toplantıda basını dışarı çıkardıktan sonra partililerine dönerek, ‘Şimdi baş başa konuşalım, arkadaşlar bir seçim geliyor. Bu seçimler hepimiz için olduğu gibi ülkenin geleceği içinde çok önemli. Bu nedenle halka yakın olun. Herkese gidin, tek tek el sıkışın. Örnek olarak müftülere bir kutu çikolata, imamlara yarım kilo baklava alıp, kendilerini ziyaret edebilirsiniz.’ dediği ve ‘ bu genel başkan emirdir’ diyerek partililerinin bir bire çalışmasını istediği öğrenildi.

**Görevden alınacaklar korkusuyla Ankara’ya gittiler..

Öte yandan geçtiğimiz günlerde İl Başkanı e yönetimi ardından görevden alınmaları beklenen Merkez İlçe ve Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır CHP İlçe Başkan ve yöneticilerinin topluca Ankara’ya gittikleri görülürken, İl Başkanlığına atanan Sırrı Atalay Cantürk’ün ve CHP Ardahan Milletvekilinin böyle bir düşüncesi olmadığı bilgisi alındı.

**Liste Genel Merkeze Verilemedi..

13 Milletvekili Aday Adayının yarıştığı CHP Ardahan’da yaşanan İl Başkanı e Yönetimi krizini aşmak için geçtiğimiz gün fes edilen İl Yönetimini oluşturmak için görevlendirilen CHP Ardahan’ın yeni İl Başkanı Sırrı Atalay Cantürk’ün bir liste hazırlayıp, CHP MKY’ya verilmek üzere Ankara’ya gönderdiği, ancak yapılan itirazlar ardından CHP’nin yeni yönetim listesinin gelecek hafta toplanacak olan MYK’ya yeni haliyle verilmek üzere geri çekildiği bilgisi de alındı.
Haberi ekleme saati: 23.57-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

43 Muhtarın 14'ü Ardahanlı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlıların yoğun bir şekilde yaşadığı İstanbul Esenyurt’da Arahanlı muhtar sayısı 14'e çıktı.
Gözlerin gnele seçimler kilitlendiği bir sırada Esenyurt ve Hanak'ta yapılan muhtarlık seçimlerinde yen muhtarlar belirlendi.
Birçok Belediye Meclis Üyesinin de bulunduğu Esenyurt'ta son yapılan muhtarlık seçimin de 8 Ardahanlı daha muhtar oldu.
Bilindiği gibi Esenyurt Belediye Meclisi Kararı ile 20 olan mahalle sayısının 43 e çıkarılması ile 8 Mart günü 23 mahallede muhtarlık seçimi yapıldı.
Esenyurt’da yapılan muhtarlık seçimlerinden siyasi partilerden fazla yerel dernekler çalışma içerisine girerek hemşehrilerinden muhtar çıkarmak için çalışma yaptılar.
Esenyurt’da 23 mahallede yapılan muhtarlık seçimlerinde 23 mahallenin 8 mahallesini Ardahanlı muhtar adayları kazanarak rekor kırdılar.
Esenyurt’da önceki 20 mahallede 6 muhtar ile beraber Esenyurt’un 43 mahallesinde 14 Ardahanlı 2 Karslı muhtar olmak üzere 16 mahalle muhtarlığı alınmış oldu.
Esenyurt İlçesinde Ardahanlı mahalle muhtarları şunlar.
1) İncirtepe Mahallesi: Ahmet Kuzgun
2) İnönü Mahallesi Muhtarı: Hasan Akçelik
3) Merkez Mahallesi Muhtarı: Ali Deli
4) Fatih Mahallesi Muhtarı: Mehmet Yıldırım
5) Namık Kemal Mahallesi Muhtarı: Murat Canbaz
6) Saadetdere Mahalle Muhtarı: Yavuz Zilek
7) Piri Reis Mahallesi Muhtarı: Kadir Sarıdere
8) Battalgazi Mahalle Muhtarı: Nimetullah Arslan
9) Kapadık Mahalle Muhtarı: Kazim Karakuş
10) Eşkinoz Mahalle Muhtarı: Subay Tan
11) Akşemsettin Mahalle Muhtarı: Nurhan Çetin
12) Zafer Mahallesi Muhtarı: Cavit Yılmaz
13) Yunus Emre Mahalle Muhtarı: Gökmen Çiftçi
14) Akevler Mahalle Muhtarı: Süheyla Cingöz Karademir
*Esenyurt'ta ki Karslı Mahalle Muhtarları
1) Sanayı Mahallesi Muhtarı : Bahattin Öztoprak
2) Mevlana Mahallesi Muhtarı:Fulya Ece Yirdem
Haberi ekleme saati: 23.53-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Baydar Milletvekili Gibi Karşılanıyor..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSeçim gezilerini ilçe teşkilatlarında sürdüren AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Yunus Baydar Posof ilçesinde parti üyeleri ve Posoflular coşkulu karşıladı.

Baydar ilk olarak Posof Ak Parti Belediye Başkanı Cahit Ulgar'ı makamında ziyaret etti. Ardahan Milletvekili Aday Adayı Yunus Baydar burada yaptığı konuşmada, İnşallah memleketimiz için, partimiz için hayırlı bir süreç işler dedi. Baydar,"Bizde bu hayırlı süreçte hayırlı işler yapmak için bu göreve talibiz. Tabi ki talipli olan arkadaşlar da var. Bizim maksadımız memleketin ekmeğini, pastasını büyütmek anlamındaki süreçlere katkı sunmak oldu. Siyaset bir ekip işi ve ben değil biz anlamındaki şeydir. Bizim önceliğimiz, mesele nefsi değil toplumsal, mesele bireysel değil kitlelerin talebidir." dedi.
Posof ilçe Belediye Başkanı Cahit Ulgar, ziyaretlerinden dolayı Baydar'a teşekkürlerini ileterek, ilçede yapacakları projeler hakkında bilgi verdi. Ulgar, "Ak Parti'ye en ücra köşedeki köyden oy verenden, bu partiye gönül eri olarak çıkıp da bende bu hizmete varım demek gerçekten ağır bir sorumluluk ve ağır bir süreç, buna teşebbüs eden, bu organlar içerisinde yer alıp hizmete katkı sunan herkesten Allah razı olsun. Ham dolsun ki aklımızdan geçirdiğimiz, projesini oluşturduğumuz, projesinin adını söyleyebildiğimiz her şeyin mutlaka kısa zamanda mesafe kat edip karşılığını buluyoruz. Bundan dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Posof olarak bir önceki seçimde Ak Parti'ye yüzde 70 oy veren bir ilçe idi ve önümüzdeki seçimlerde bu oranı yüzde 80'lere çıkarmayı hedefliyoruz." dedi.
Baydar, daha sonra AK Parti Posof ilçe başkanlığını ziyaret etti. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği Baydar, burada yaptığı konuşmada, "Bizim derdimiz bu yola çıkarken, memleketin ekmeğini, pastasını biraz daha büyütmek, bu memlekette yatırımları ve hizmetleri yoğun bir şekilde almak. Çünkü Ardahan'ın her köşesinin hizmete ihtiyacı var. Posof'unda bunda çok ciddi hizmet açığı var. Siyaset bir ekip işi, Milletvekiliyle, il başkanıyla, teşkilatıyla, Belediye başkanıyla, ilçe başkanıyla ben demek doğru değil biz anlamında bu süreçlerde Posof'un menfaatlerine ne uygunsa, ilçenin neye ihtiyacı varsa bizde bunları kendimiz için öncelikledik, bunun da mücadelesini vermeye çalıştık. Şu anda partimize yakışan bir süreç işliyor. Ama özellikle Ardahan'da bu hizmet açığını kapatmak, biraz da yüzünü Ardahan'a dönmekle ilgili. Ardahan için Ankara da kavga vermekle alakalı ve biraz daha uğraşmak la alakalı. Sınır kapımız var yeteri düzeyde işlemiyor ve ekonomik katkısı yok, bunun gibi birçok sorunumuz var. Hayvancılık özellikle bölgenin önemli geçim kaynağı ve bununla ilgili birçok düşüncemiz, birçok projelerimiz var. Tabi işin başında olmadan birçok şeyi hayata geçirmekle mümkün değil, il başkanı olmak partinin kademelerindeki yönetimle ve idareyle ilgili birçok tasarrufun oluyor ama hükumet yatırımlarında olsun birçok şeyde il başkanı olarak bir noktada durmak zorundasın. Bunun gibi onlarca sebepten dolayı milletvekili aday adaylığı gibi milletvekili adaylığı için talipli olduk." Şeklinde konuştu.

Ardahan Haberleri **Ak Parti Aday Adayı Baydar’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı..

A. Adayı Baydar’ın Seçim bürosunu ziyaret eden AK Parti, Kadın kolları başkanı, Leyla Kargı,ve Bir gurup partili. Baydar ‘a Başarılar diledi.
Ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Baydar 8 mart Dünya Kadınlar günü münasebeti dolaysıyla çiçek verdi.
Mesajında toplumsal yaşamın her kademesinde kadının her zaman önemli roller üstlendiğine dikkat çeken, Baydar ” kadınlarımız, fedakâr ve feragat duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkemizin kalkınmasında her zaman büyük bir payın sahibi olmuşlardır” dedi.
Bir toplumun gelişmişliğinin kadınlarına verdiği değerle ölçüldüğünü belirten Baydar, mesajında;
“Bir toplumda kadına gösterilen saygı, verilen değer, hak ve sorumluluklar, o toplumun çağdaşlık ve gelişmişlik düzeyini belirler. Bir toplum gelişmek, ilerlemek istiyorsa, felsefesinin temeline insanı, insanın da merkezine her şeyden önce; kadını yerleştirmelidir, Ak Parti ’nin kuruluşundan itibaren ‘Kadınsız bir siyaset, kadınsız bir demokrasi sadece kadınlar için değil, bütün toplum için bir eksikliktir ’ diyerek bu alanda ciddi çalışmalar yapılmasını sağlamıştır.
Kadın eli değmiş, kadın ruhuyla zenginleşmiş, şefkatle sarmalanmış bir dünya, elbette ki savaşla, kanla, gözyaşıyla kararan bugünlerden çok daha güzel yarınlar vaat edecektir. Ülkemizin ve tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ’nü kutluyorum” dedi.
Haberi ekleme saati: 23.49-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

POSOF'TAN HABERLER

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Posof yolları kışın ortasında yapıldı

Posof ile Günbatan (Banarhev) grup köylerinin bağlantısını kuran Posof'un çıkışındaki Berak mevkinde yaklaşık 1 kilometrelik yol genişletmesi yapıldı.
Alanda incelemede bulunan AK Parti Posof İl Genel Meclis Üyesi Osman Şahin, yapılan çalışmadan dolayı görevlilere teşekkür etti.
Şahin, 10 köyün bağlantısını kuran alanda bir asırlık sorunun çözüldüğünü ifade ederek, şunları konuştu:
"Bu bizim asırlık sorunumuzdu. Çünkü burada kazalarda ölenler oldu. Söz konusu alanda bir araç bile zor geçerken, bugün parçalanması mümkün olmayan kayaların parçalanmasıyla artık üç araç yolda rahatlıkla yan yana geçebilir. Başta emeği geçen teknik personel olmak üzere tüm İl Özel İdare ekiplerine teşekkür ediyorum."
Yoldaki vatandaşlar da artık köylerine gönül rahatıyla gidebileceklerini söyledi.

**POSOFLU ÖĞRENCİLER YGS'YE KAYMAKAMLA HAZIRLANIYORLAR..

Posof Kaymakamlığının katkılarıyla açılan hızlandırılmış Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) kursunu İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu ziyaret etti. Ziyarette her girdiği sınıfta kursa katılan öğrencilerle bire bir ilgilenen Kaymakam Alibeyoğlu “Başta bu kursta gönüllü çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, hedefe ulaşmak için bir emek harcanması gerekir bizler sizlere güveniyoruz. Sınavlar sonucunda güzel yerleri kazanacağınızı umuyorum. Sizlerin başarılı olabilmeniz için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Ardahan Haberleri **Afyon'da Posoflu Çocuklara Bisiklet..

Belediye Başkanı seçildikten sonra diğer belediyelerin kapısını aşındıran Posof'un AK partili Belediye Başkanı toplamaya devam ediyor..
Son olarak Afyonkarahisar Belediyesi, kardeş belediye olarak seçtiği Ardahan'ın Posof ilçesinde yaşayan 50 öksüz çocuğa bisiklet hediye etti.
Posof Belediyesi önünde yapılan bisiklet dağıtım töreni, çocukların yüzünü güldürüldü. Afyonkarahisar belediyesinin Posof'a dağıtılmak üzere gönderildiği bisikletler, Belediye Başkanı Cahit Ulgar tarafından çocuklara teslim edildi. Posof Belediye Başkanı Ulgar, "Afyonkarahisar belediyesi öksüz çocukları sevindirme adına böyle bir çalışma gerçekleştirdi. Çocuklarımıza birer bisiklet hediye ettik. Çocuklarımız inşallah derslerinde başarılı olurlar. Kampanyamıza destek veren Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Bisiklet alan öğrenciler ise, belediye başkanlarına teşekkür etti.
Haberi ekleme saati: 23.45-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TOPRAĞA VERİLDİLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAnkara Gölbaşı ilçesin de talihsiz bir kaza geçirip, hayata göz yman Göleli gençlerden Göle Belediyesi Meclis Üyelerinden Filiz Topçu'nun oğlu Cüneyt Topçu ile Ardahan ESOBB ve Göle ESOB Başkanı Yaşar Daşdemir'in oğlu Özmen Daşdemir toprağa verildiler.
Daşdemir'in Ankara'da, Topçu'nun Göle'de toprağa verildiği her iki cenaze törenine yüzlerce insan katıldı.

**Göle Yastaydı..

Göle'de ki cenaze törenine Ardahan AK Parti yönetimi Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile eski il başkanı yeni AK Parti Millet vekili aday adayı Yunus Baydar'ın da katıldığı ve Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu İlçe Başkanı İlhan Gültekin ve Gle Belediyesi Meclis Üyeleri ile parti yöneticileri yanı sıra Göle halkının ve kadınların yoğun katıldığı kalabalık ile halkın katılımı ile toprağa verildi.
Haberi ekleme saati: 23.39-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MHP'DEN 2.ADAY ADAYI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**CHP'den 13, AK Parti'den 12, HDP'den Milletvekili Aday Adayı Olduğu Ardahan'da MHP'den 2 Aday Adayı Var..

**Türkiye Cumhuriyeti Devletinin var olma mücadelesi veriyor..

İlk olarak sitemiz ve gazetelerimizin yazdığı Ulutaş MHP'den Milletvekili Aday Adayı olduğunu resmen açıkladı.
Parti il binasında gerçekleştirilen geniş katılımlı programda aday adaylığını resmen açıklayan Ulutaş, “bugün Türkiye’nin milliyetçi harekete ihtiyacı var” dedi. Ulutaş’ın adaylığını açıkladığı Programda MHP İl Başkanı Taşkın Polat ve çok sayıda MHP’li yer aldı. İl Başkanı Taşkın Polat yaptığı konuşmada, 7 Haziran 2015 seçimi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin var olma mücadelesinin veya yok edilmeye terk edilmesinin tarihi bir günü olacağını söyleyerek şöyle devam etti; ’’Bu nedenle Milliyetçi Hareket Partisine büyük görevler düşüyor. Türkiye Cumhuriyetini yeniden şaha kaldırmak, Cumhuriyetin yeniden yaşamasını, bayrağımızın dalgalanmasını, ezanımızın bağımsız bir şekilde okunmasını, Türklüğümüzü yüce bir şekilde yaşatılmasını korumak için Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara gelmeye ihtiyacı vardır. İnşallah Allah’ın izniyle 7 Haziran günü bu bayramı tadacağız ve Türkiye Cumhuriyetindeki hedeflerimize ulaşacağız.’’
Aday Adaylığını açıklayan Ulutaş, desturum bir yere denirse Türk ülkesi, gözüm bayrak arar kulağım ezan sesi, Ne Mutlu Türk’üm diyerek yola çıkmak istiyorum dedi.
Ulutaş, Ülkemiz bölünmek üzeredir, ülkemiz satılmak üzeredir, ülkemizin sınırları delik deşik olmuştur. Buna dur demek için gönlünde, kalbinde, nefsinde birazcık Vatan sevgisi olan herkesi yanımızda görmek istiyoruz diyerek, ’’Ardahan’da Ardahanlının oyu hiç kimsenin cebinde değil. Bizim önümüzü kesmek için Ardahan’da siyaset cambazları siyaset oyunları oynamaya başladılar şimdiden. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi her zaman vardır ve bundan sonrada Ardahan’da var olacaktır. Bizler Ardahan’da siyasi dengeleri değiştirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız, bugünden itibaren bu ilde siyasi dengeler değişmiştir. Aday olayım, olmayayım seçim boyunca burada olacağım. Köy köy, ev ev girmediğimiz yer kalmayacak, benim birinci ve ikinci sıra adayı olmam hiç önemli değil. Önemli olan Türkiye’nin bu şartlarında Milliyetçi Hareket Partisi’nin, Türk milliyetçilerinin damgasını sınırdan, Edirne’den Ardahan’a kadar damgasını vurmasıdır. Çünkü Türkiye’nin bugünkü şartları gerçekten vahim bir durumdur. Ülkemiz bölünmek üzeredir, ülkemiz satılmak üzeredir, ülkemizin sınırları delik deşik olmuştur. Buna dur demek için gönlünde, kalbinde, nefsinde birazcık vatan sevgisi olan herkesi yanımızda görmek istiyoruz. Esnaf, köylü, solcu, sağcı, komünist, AKP’li, ülkücü, CHP’li, DSP’li kim varsa hepsinin oyuna talibiz.’’ şeklinde konuştu.
Haberi ekleme saati: 23.35-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ATALAY'IN ÜZERİ ÇİZİLDİ Mİ?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**AK Parti Genel Merkezi seçildiğinden bu yana yemin töreni dahil 3-4 kez meclis kürsüsüne çıkan Atalay'a komisyonlarda yer vermedi..

Genel Merkez geçtiğimiz pazartesinden itibaren başlayan Milletvekili Belirleme Komisyonların da Ardahan Milletvekilline yer ermedi.
Yarın 9 Ardahanlı Aday Adayın da karşısına çıkacağı Milletvekili belirleme komisyonlarında onca AK Partili Milletvekili ve üst düzey yetkili görev alırken, Ardahan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'a bu komisyonlarda yer vermemesi, 'AK Parti Orhan Atalay'ın Üzerini Çizdi' şeklinde yorumlandı.
Ardahan AK Parti tabanınca ve Ardahanlı seçmeninice yeniden aday gösterilmemesi konusunda baskı yaptığı AK Parti Genel Merkezinin Atalay'ın 81 Vilayet içinde birinde görevlendirmemesi dikkatlerden kaçmadı.

*ARDAHAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI KOMİSYON KARŞISINDA..

Orhan Atalay'ın hiç bir ilin milletvekili belirleme komisyonunda yer alamadığı görülen AK Parti Genel Merkezi Ardahan'dan Milletvekili Aday Adayı olanları bugün 'Milletvekili Belirleme Alt Komisyonu' karşısına çıkarıyor.
Mecut Milletvekili Atalay ve eski Milletvekili Kaya ile eski İl Başkanı Yunus Baydar'ın tüzük gereği alınmayacağı alt komisyonun 9 aday adayın üçünü belirleyerek bir üst komisyona göndereceği alınan bilgiler arasında oldu.
Geçtiğimiz genel seçimlerde yine aday olan Orhan Gökdemir, Cavit Çetin ile Hamza Bektmür'un 2. kez karşısına çıkacağı AK Parti Milletvekili Belirleme Alt Komisyonu karşısına Salih Altun ile birlikte geriye kalan aday adaylar çıkacaklar.
Haberi ekleme saati: 23.33-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLE'DEN HABERLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Orhan Atalay’ Hiç Bir Komisyonda Yer Verilmezken Başkanı Onu Komisyona Koydu!..

**Başkan İsmailoğlu'na soruyoruz, Atalay Hangi İllerin Komisyonunda Görevli?
Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, geçtiğimiz gün Göle'de kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar günü programında yaptığı konuşmanın içerisinde, Milletvekili Orhan Atalay'ın çeşitli illerin Milletvekili Belirleme komisyonlarında görev aldığını ve bu nedenden dolayı toplantıya katılamadığını belirtmesi şaşkınlığa neden oldu.
Çünkü onca milletvekilline görev verilirken Atalay hiç bir vekil belirleme komisyonunda yer alamamıştı..
Bize göre doğru olmayan bu bilgiyi Başkan ne amaçla Göle Halkının huzurunda söylemiş burası bilinmiyor ama, Başkanın bilgisini verdiği ve bize göre doğru olmayan bu bilgiyi aşağıda okuyacağımız listelerde komisyonlarda görevli insanların arasında Atalay'ın olmadığı ortada iken, Göle ve Göleli'yi doğru bilgilendirme amacı olmayan bu açıklamasını ne amaçla yapmış bilmiyoruz ama, buna bir açıklama yapması gerekmektedir.Çünkü Haberini bizimde yaptığımız Komisyonlarda öyle bir isim yok.Bizim bilmediğimiz başka komisyonlarda var haberimiz yoksa bunu da açıklarlarsa memnun olacağız.
Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu bu listede Milletvekili Orhan Atalay'ın ismi ve görev yeri belli olmadığı halde Göle'de yaptığı konuşmada Göle insanına neden doğru bilgi verme gereği duymadan böyle bir açıklama yapma gereği duyuyor bilmiyoruz.Başkan'dan bu konu ile ilgili bir açıklama bekliyoruz.
Milletvekili Orhan Atalay Hangi İllerin Milletvekili Belirleme komisyonunda görev almış bizde öğrenmiş olalım,çünkü yukarıdaki komisyon listelerini ve görev alan isimleri AK Parti Genel Merkezi Ulusal Basına verdi.

Ardahan Haberleri **GÖLE HALKI KAR-GAZI İSTİYOR..

Geçtiğimiz yıllarda Ardahan Belediyesinin Kar-Gaz firması ile anlaşarak Ardahan'a getirilen Doğal Gaz Göle'ye de Getirilmeli.
Göle halkı yetkili kişilerin bu çalışmaların bir an önce başlatmasını istiyoruz.Gelişen ve büyüyen Göle için Ardahana getirilen Kar-Gazı Göle içinde getirilmelidir açıklamalarında bulundular.
Göle'nin başlıca yakacağı kerme (tezek) odun kömür dür. Kömür tezek kokan Göle istemiyoruz. Dağal gaz'ın geçtiği il Ardahan bu gaz'ın Göle'ye getirilmemesi için hiç bir sebep yok.
Azerbeycan'dan getirilerek,Gürcistan ve Ceyhan'a sonra da dünya petrol ve doğal gaz boru hatlarının geçtiği İl Ardahan'dır.
Haberi ekleme saati: 23.09-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SOKAK SOKAK GEZDİ
PARTİSİNİ ANLATI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Genel merkezi tarafından çalışmalarda bulunmak üzere gönderildiği Van'da sokak sokak gezerek esnaflarla görüştü. Sık sık Doğu ve Güney Doğu Anadolu illerine gittiği için vatandaşlar tarafından tanınan Öğüt, Vanlılardan 2015 seçimleri için destek istedi. Öğüt, vatandaşların yoğun ilgi ve sevgisi ile karşılaştı.
DESTEK, TEŞVİK, KARDEŞLİK
Parti meclisi Üyesi Hüseyin Yaşar, Van İl Başkanı Cemal Şen, İlçe başkanları, Kadın ve gençlik Kolları Başkan ve yöneticileri ile birlikte Van sokaklarında dolaşan, esnafları işyerlerinde ziyaret eden ve hükümetin tarım ve hayvancılık konusunda bölgelerine yanlış yaptığını ifade eden Öğüt, "Vanlılara sözümüz olsun. Yarım ve hayvancılığa büyük destek vereceğiz. Yoksullara, hükümetin yaptığı gibi değil, gerçek ihtiyacını sosyal devlet projesi kapsamında gerçek ihtiyaçlarını karşılayacağız. Üretimi teşvik edeceğiz. Esnaflara destek vereceğiz. İşsizliğe çözüm bulacağız. İnsanlar ekmek parasının peşinde koşmak için göç etmek zorunda kalmayacak. Aç ve açıkta insan bırakmayacağız. Barışı,kardeşliği ve huzuru sağlayacağız."sözü verdi.
FIRSAT VERİN
Bugüne kadar yüzlerce kez van ve bu bölgelere geldiğini, gerekli oyu alamamalarına rağmen ne bölgeden ne sorunlarına çözüm bulmak için koşturmaktan ne de insanlarından vazgeçmediğini anlatan Ensar Öğüt, her zaman yanınızda olmaya çalıştım. Kemal Kılıçdaroğlu'na fırsat verilmeli."diye konuştu.
Öğüt, bölgeye sık sık gelmeye devam edeceğini de ifade etti.

**Ensar Öğüt: "tarımı ve
hayvancılığı tamamen dışa bağladılar"
VANLILARA KILIÇDAROĞLU'NU BAŞBAKAN YAPALIM ÇAĞRISI YAPTI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, PM üyesi Hüseyin Yaşar ile birlikte partisi tarafından çalışmalar yapmak üzere gönderildiği Van'da düzenlediği basın toplantısında hükümete yüklenip, vatandaşlardan kendilerine sahip çıkmalarını istedi.
AMERİKA, BREZİLYA VE ARJANTİN'E BAĞLANDIK
Parti binasında düzenlediği basın açıklamasında gündemle ilgili açıklama yapan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Türkiye'nin tamamen dışa bağımlı hale geldiğini söyledi. Türkiye'nin Brezilya'dan, Arjantin ve Amerika'dan hayvan getirdiğini ifade eden Öğüt, "Türkiye'de hayvan yok mu? Türkiye'deki meralar nerede? Merada beslenen hayvanın etinde omega3 var ve besin değeri yüksek. Amerika'da getirilen hayvanlar maalesef domuz yağı ve domuz satakatı ile yapılan yemle besleniyor. Müslümanlara domuz yağı ile beslenen hayvanları sattılar ve yedirdiler. Bunu CHP yapsaydı kıyameti koparırlardı" dedi.
HERKESE GEÇİNEBİLECEĞİ ÜCRET VE DESTEK
2015 genel seçimlerinde ülkenin CHP'ye ihtiyacı olduğunu ifade eden Öğüt, şöyle konuştu: "Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da insanlarımızın yüzde 54'ü yeşil kart ile geçiniyor. CHP iktidar olduğu zaman sosyal devlet anlayışı ile hareket edecektir. Sosyal devlet anlayışı ile hareket ettiğimiz için aile sigortası getireceğiz. Bütün işsiz, muhtaç ailelere geçinebileceği kadar maaş vereceğiz. Bunu bütün halkımızın bilmesini istiyoruz. Ak Parti 30 TL kadın parası veriyorsa, biz 100 TL vereceğiz. Her alanda AK Parti'nin verdiğinden iki kat daha fazla destek vereceğiz. Biz verilen yardımlara karşı değiliz. Hatta verilen yardımları az buluyoruz. Verilen yardımların iki katını, üç katını hatta dört katını vereceğiz. Ama bunu insan onuruna yakışır tarzda. Sosyal devlet, insanını insanca yaşatmak bir mantıkla yapacağız. İnsanları çaresiz bırakarak, kendimize muhtaç etmeyeceğiz"dedi.
BARIŞI VE KARDEŞLİĞİ BİZ GETİREBİLİRİZ
1983-1984 yılında olayların başladığı dönemde o günkü adıyla SHP'nin bunu gördüğünü ve buna karşı raporlar hazırladığını dile getiren Öğüt, şunları söyledi: "Hazırladığımız rapor AK Parti'nin bugünkü söylemlerinden bile daha cesaretli ve somut bir rapordur. 1989 yılında bizim söylediğimiz ve raporlaştırdığımızı AK Parti bugün bile söyleyemiyor. Bunu daha fazla insanın ölmemesi için hazırladık. Ama bir türlü iktidar olamadık. Eğer o zaman iktidar olsaydık Kürt sorununu daha kolay çözerdik. Çözüm sürecine tam destek veriyoruz. Ama kapalı kapılar ardında görüşülmesine karşıyız. Kürt sorununun ne aşamada olduğunu AK Partililer bile bilmiyor. Bize cezaevlerinde dışkılarımızı yedirdiler. Bu nedenle barışa en çok susayan parti CHP'dir. Barışı ve kardeşliği Ortadoğu'ya getirecek tek başkan Kılıçdaroğlu, tek parti CHP'dir." diye konuştu.
NE DİNİ KULLANMA GAFLETİ NE SAYGISIZLIK
CHP'nin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun her fırsatta ifade ettiği gibi dinle bir sorunu olmadığını, dini ne gösteriş için ne de siyasete alet etmek için kullanmadıklarını ifade ederek, Kemal kılıçdaoğlu'nun bir seyit olmasına rağmen bunu ifade etmekten kaçınmasını örnek verdi. Öğüt,"Kılıçdaroğlu aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet'e sadrazamlık yapmış olan ve İstanbul'un ilk kadısı olan Hızır beyin de torunudur. Hızır beyin türbesi İstanbul Unkapanı'ndadır. Böyle bir aileden gelen bir zat, bugün CHP'nin genel başkanı ve başbakan adayıdır. Aynı zamanda Kılıçdaroğlu Ehlibeyt soyundan gelen bir seyyittir. İnançlı ve insanlara eşit bakan hiç bir zaman dini siyasete katmayan inançlı bir genel başkandır" dedi.
MÜSLÜMANLIK ÖNCE DÜRÜSTLÜKTÜR
Öğüt, dürüst, şaibesi olmayan, geçmişte devlet bütçelerinin ve planlarının hazırlanmasında görev almış, yolsuzluk, usülsüzlük ve hukuksuzluklara düşmemiş bir lidere Başbakanlığın teslim edilmesini istedi ve Vanlılara "Kılıçdaroğlu'nu Başbakan yapalım"çağrısında bulundu.
Haberi ekleme saati: 10.05-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP’den Teklif Bekliyorlar!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BAŞVURULAR BİTTİ DİYE KAPI KAPANMADI!..

Başta hükumete yakın basın ve medya olmak üzere bir çok yönlendirme gruplarının, ‘%10 Barajı geçer’ diyerek gaz verdiği Halkın Demokrasi Partisinin yanıltıldığını ileri süren bir çok Kürt siyasetçi ve aydını, HDP’nin bir an önce kendisine gelip, durum değerlendirmesini yapması gerektiğine dikkat çekiyor.
%10 Barajını geçme planlarının dışarıdan verilen gazlarla değil, kendi içinde ki dinamiklerle olabileceğini belirten Kürt aydın ve siyasetçileri, HDP’nin ilk yapacağı şu an HDP dışında duran ve başka partilerin omurgası konumunda ki Kürt siyasetçileri ile aydınlarını ikna edip, HDP’ye gelmelerini teklif etmesi gerektiğine dikkat çekiyorlar.
Kürt aydınları e siyasetçileri, ‘Başta Ardahan’da olmak üzere ülke genelinde kimlerle seçim alınacağını iyi bir tahlilde geçirmesi gerektiğine dikkat çekilirken, HDP’nin bu yönde geniş çaplı bir araştırma yaparak, şu an HDP’ye adaylık için başvuru yapmamış olan ama kenar da bekleyen, toplum tarafından onaylanan, tanınan, oy getirecek isimleri partiye davet edip, gerektiğinde merkez tarafından direk aday olarak seçimlere sokmalıdır’ diyerek HDP’yi uyardıkları dikkatlerden kaçmıyor.

**NAİF ALİBEYOĞLU GİBİ İSİMLERE GİDİLMELİDİR..

8 Milletvekili Aday Adayının başvuruda bulunduğu Ardahan HDP başta olmak üzere tüm HDP’nin 2015 Genel Seçimlerinde %10’u geçecek olan Milletvekili Aday Adayları ile seçime gitmesine dikkat çeken Kürt siyasetçi ve aydınları örnek olarak iki dönem Kars Belediye Başkanlığı yapmış Naif Alibeyoğlu gibi isimler üzerinde durulması ve partiye davet edilmeli.’ diyerek HDP’nin şu anki yöntem ve kamuoyunda kopuk yöneticilerle seçime gitmesi halinde büyük bir hayal kırıklığı yaşayabileceğine dikkat çekmekteler.
Haberi ekleme saati: 10.05-10 Mart 2015
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HAYIRSEVER CAVİT ÇETİN:
DAMAL'A CEM EVİ, CAMİ VE TAZİYE EVİ YAPILACAK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**HAYIRSEVER CAVİT ÇETİN:
DAMAL'A CEM EVİ, CAMİ VE TAZİYE EVİ YAPILACAK..

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde Ardahan'dan yeniden milletvekili aday adayı olan Göleli işadamı Cavit Çetin yaptığı açıklamada, ' Aday , seçilsem de yada aday edilmeyip, seçilmezsem de Damal'a kendi imakanları ile bir Cem Evi, bir Cami bir de Taziye Evi yapılacak.' dedi.

**Herkes birlikte çalışmak istiyor..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler de AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı olan Ardahan Göleli İş adamı geçtiğimiz günler de yapılan ön temayül çalışmaları için gittiği Damal'da ziyaret ettiği AK Parti Damal İlçe Başkanı Nevriye Derdiyok ile ve Damallılarla yaptığı sohbette vatandaşların Damal kent merkezinde uzak olan caminin aynısını merkezde de istendiğini, bunun üzerine Damallılara bir cem evi, bir cami birde taziye evi yapılması yönünde elinden geleceğini yapacağını söyledi.
Damal gibi Hanak'ın da ihmal edildiğini gözleri ile gördüğünü belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Cavit Çetin Posof gibi Hanak'a da bir Yüksek Okulunun açılması gerektiğine inandığını belirterek, bir Göleli olarak Çıldır'ın da içinde bulunduğu kuzey kazalarının ihmal edildiğini görmenin ezikliğini de yaşadığını da belirterek, Çıldır'a bir tren istasyonu yapılması gerekir. İşte bunun için gerek siyasette, gerek ise iş adamı olarak Ardahan'ın sorunları ile her zaman ilgilenmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.
Öte yandan Ankara'da bulunan Cavit Çetin'in diğer aday adaylar tarafından sık sık aranıp, birlikte çalışma isteklerini dile getirmeleri dikkatlerden kaçmadı.Haber Metni

**SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ.. www.kuzeyanadolgazetesi.com

**şiir

Acılarımızdan başyalım istersen
Bu sefer anlatmaya
Mesela ;
Sen hiç kaçağa giderken
Bir şarapnel parçasına hedef oldunmu
Bir kolun eksik
Bir bacağın yok
Yada tüm dünya
Bakmaya çalıştığın her yer
kap karanlık oldumu
Gülüşler nasıl olsa bedavadır deyip
Arkasından gözyaşlarına boğulduğun
Sonrasında ağıtlarla
Tabut tabut
Kefen kefen
Yakınlarını uğurladığın oldumu
Hayatlarımızdan konuşalım istersen
Mesela ;
Doğan her güneşin ardından
Yeni umutlara gebe
Fakat
Geleceğe kör baktığın oldumu
Doğumun felaket
Açlığın sefalet
Dilin kıyamet
Yoksulluğun ise alay konusu hiç oldumu.
Sen söyle be arkadaş
Konumuz ne olsun
Mesela ;
Umut mu dersin
Yoksa ekmek mi
Ben umut ettim
Umutlarım kursağımda düğümlendi
Yiyeceğim bir lokma ekmek idi
Oda Alın terime karşı
Kemik niyetine verildi.
Şiir
Uğur Akbulak

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Uçaklar gitti, aklı yeni yerine geldi!