Ardahan'dan En Son Haberler
Gönderen Fakir - Ocak 09 2017 - 20:26:50


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam EdinYazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
GAMBİYA DİKTATÖRÜ GİTMEK İSTEMEYİNCE..

Fakir Yılmaz Aslında bugün size nereden estiyse gece yarısı uyanıp, internetten arayıp, vikipedi de bulduğum ve uzun uzun okuyup, incelediğim 24 Milyonluk Kuzey Kore'nin Diktatörünü anlatacaktım..
Babadan kalma bir ülkeyi yöneten bir oğulun devam ettirdiği dikta rejimi ile idare edilen 24 Milyon insanın nasıl, hangi şartlar altında yaşadığını ve bu insanların nasıl olup babadan oğula geçen bir diktanın önüne geçemediğini inceledim.
Ve aslında bir dikta rejimi altında nasıl yaşana bildiğini merak edip, uykudan aniden fırlayıp, dikta bir rejim ile idare edilen ülkeler arasında ilk aklıma gelen Kuzey Kore'yi ve orada yaşananları inceleme, kendimce bir kez daha tanımlama imkanı yakaladım, ülkemde yaşanan diktatör, 'dikta rejimine gidiyoruz' tartışmalarını düşünürken..
Anayasa değişimi için gecesini gündüzüne katan bir iktidarın ve 'Bizde bakan olacağız' hayalleri kurup, ülkeyi dikta rejime doğru götürdükleri ileri sürülenlere koltuk değeneği olanların da benim gibi bir gece yarısı kabus görmüşcesine uyanıp, böyle bir araştırma yapıp, yapmadıklarını da merak ederken halkında yaşananlardan bi haber olduğunu ve benim gibi ekmek derdine düşüp, kendisinin olmazsa da çocuklarının geleceği ile hiçte ilgilenemediğini anlıyordum bir adamın her an her yerde nefesini hissettirdiği Kuzey Kore halkının durumunu bir kez daha görüp, okurken..
Ve birinin diktatör olmak için çabalarken birilerinin nasıl olup ta vatan-millet-sakarya edebiyatları ile uyutulup, 'Böyle olmazsa ülke bölünür' kandırmacısını yuttuğunu da anlıyordum babadan oğula kalan bir dikta ile yönetilmeye devam eden, herkesi düşman ilan edip, milli gelirinin büyük bölümünü silaha yatıran Kuzey Kore'yi incelerken..
Evet bugün Kuzey Kore'yi ve orada ki dikta rejimi anlatmak isterken radyoda dinlediğim bir haber dikkati mi çekti ve dünyayı yine diktatörlerce idare edilen ve bugün darmadağın olan Suriye, Irak ve Ortadoğu da ki dikta rejimi ile yönetildikleri için bugün kan, revan içinde olan çadır ülkelerle farz sayan bizim basının nasıl olupta dünyanın diğer ucunda bulunan ve bölgesinin en küçük ülkesi olan Gambiya ile ilgilendiğini de merak ettim.
Ve gün boyu aklımda kalan bu haberi unutmayıp, bu kez sabah erkenden uykudan uyanır uyanmaz Kuzey Kore gibi Gambiya'yı da inceleme fırsatı buldum..
Ve karşıma çıkan ilk şey yönetim şekli oldu..
Diktatörlük..
Peki ne olmuştu bir çoğumuzun hangi kıta da, ne yiyip, ne içtiğini bilmediğimiz Gambiya'da..
Evet orada da bir diktatör varmış ve yapılan seçimler de yenilmesine karşın iktidar da gitmek istemiyormuş.
Ve çok ilginçtir onunda yönetim rejimi cumhuriyetmiş..
2 Milyonluk nüfus, 2 bin 500 kişilik bir orduya sahip bu ülkede yaşananlarda Kuzey Kore'de yaşananlardan farklı değilmiş..
Yani 12 Mart, 12 Eylül, 15 Temmuz gibi ihtilaller yapılan bizde olduğu gibi 30 yıl önce yapılan ihtilal başa gelip, 30 yıl gitmeyen, gidince de anayasaları başta olmak üzere yönetim anlayışları ile yeni diktalar halka hediye edenlerin ülkesi konumunda ki Gambiya'da er geç yapılan bir gerçek seçim ile yenilen diktatörün gitmek istememesi üzerine komşu ülkelerin müdahalesiyle karşı karşıya gelmiş..
Ve bu yazıyı bitirirken Gambiya diktatörü olan ve sandıktaki yenilgiyi kabul etmeyerek koltuğunu bırakmayan Diktatör Jammeh'e karşı Afrika ülkeleri düğmeye basmış, Gambiya topraklarına girmiştiler..
Yalnızca 2 bin 500 askeri bulunan Gambiya'nın bir dış müdahaleye direnmesi imkansız görünürken burada da ABD'nin elinin olduğunu görüyordum, 'ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan kritik bir son dakika açıklaması geldi. Bakanlık, Gambiya'daki krizle ilgili olarak 'Senegal'in askeri müdahalesini destekliyoruz' dedi.' haberini okurken..
Yani işin kısa öyküsüne dönecek olursak, artık; 'Siz kim oluyorsunuz, ben istediğimi yaparım' demekle işlerin yürümediği bir dünyanın olduğunu ama olan da halka oluyordu şu, 'Ben iktidarda kalayım da ne olursa olsun' deyip, her şeyi kendisine göre ayarlamaya çalışanlara da kalmayan dünyada..

**CHP İLE HDP'NİN ANAYASA TİYATROSU!..

Baştan uzatmadan, hemen söyleyeyim..
İkinci turda da 7 maddesi hemde birinci turdan daha rahat ve hızlı geçen Anayasa değişikliği tartışmalarının yalan ve CHP ile HDP'nin figüranlığından öte bir şey değil..
Çünkü onca tartışma ve kürsüyü deviren sözde kavgaların nedeni CHP ile HDP'nin Anayasa Tiyatrosu gereğidir..
Yani zaten engellemeye oyları yetmeyen bu iki partinin, bir adamın denetimine geçtiği ileri sürülen mecliste görüşülen yeni Anayasa görüşmelerine katılmakla zaten değişimden yana oldukları bilinmelidir..
Çünkü meclise gitmezlerse, görüşmelere katılmazlarsa dünya gözün de gayri meşru olacak olan bu değişim kendiliğinden yani CHP ile HDP'nin görüşmelere katılmasıyla meşrulaşıyor..
Yani katılmazlarsa dünya normlarında gayrimeşru bir değişim olacak olan yeni anayasa maddeleri sahada yalandan karşı olan ama arka kapılarda destekleyen CHP ve MHP'nin meclise katılmaları ile meşrulaşıyor..
AKP'nin HDP ile yapmak istediği bu değişimi Kandilin ve Avrupa'nın korkusu dolaysıyla göremeyen HDP'nin bu çok fırsatı MHP'ye kaptırdığını fark etmediği bir süreçte CHP'de tabanının ve toplumun istemlerini görezden gelip, ulusalcı oy kaybından korkup yanlışa düştüğü şu günlerde hala mecliste olmaları gerçekten bir tiyatro oyunundan öte bir şey değil..
Ve bunu gören toplum Nisan'da önümüze gelecek olan referandum sandığına oy atarken CHP ile MHPyi de sandığa gömecek gibi..

**Hayır’a Evet İnadı..

Yarından itibaren ikinci tur görüşmeleri gerçekleşecek olan Anaysa değişikliğinin referanduma doğru gittiği ülkemde halkım hayatını etkileyecek olan gelişmelerden bi habersiz Reina katilinin yakalanmasını alkışlıyor..
Birilerinin koyduğunu bulduğu adli bir gelişmeyi hayatının ve bundan sonra ki yaşamının yönünü belirleyecek olan gelişmeden daha çok önemseyip, arkasında Fenerbahçe, Galatasaray yada Beşiktaş Spor’un durumunu kendi halinden daha çok düşünen halkım büyük ihtimalle Nisan ayının ilk haftasında önüne gelecek olan referandum sandığının başına da içeriğini bilmediği, okumadığı anayasaya evet diyecek gibi.. Çünkü bunu bilinçli yapmaktansa beni de alerji eden ‘Hayır’ cıların başını çeken CHP’nin ve de neden ‘Hayır’ dediği bir türlü anlaşılmayan HDP’nin tutumundan dolay yapacak gibi..
HDP’nin ‘Hayır’ deyip, AKP’nin kendisiyle birlikte yapmayı düşündüğü Anayasa değişikliğini MHP’ye kaptırması, CHP’nin ise bir taraftan kaçak dediği diğer taraftan koşa koşa gittiği saray politikasını görüp, izleyenler ‘Hayır’ diyen CHP’ye inat içeriğini çokta bilmediği anayasa değişikliğine CHP ve HDP’nin inadına ‘Evet’ diyecek gibi..
Çünkü her iki partide anayasa değişikliğine ne diyeceğini tabanına sormadan politika ürettiğini düşünen halkım bunlara inat ‘Evet’ diyeceğim diyor..

Maalesef benim gördüğüm bu..

**Özgürce yazmak..

Ulusal gazetelerin ve televizyonların bile özgürce yazmak ve yayınlamak istediği ancak gerek hükumet, gerekse mahalle baskısı sonucu onca haberi yazamadığı bir ülke de yazılması gerekeni bedelini ödeyerek, çekinmeden yazan, yazdığının altına cesurca imzasını koyan ve yazdıktan sonra ‘ele oldu, bele oldu’ demeden, haberi yada yorumu kaldırmadan, silmeden haberlerinin arkasında duran bir ekibin başında olan bir gazeteci olarak bu gazetemizde, bu köşemizde yazmaya devam edeceğim..
Günlük bir gazete almadan gazete ve gazetecileri ‘Satılık Basın’ suçlamasıyla suçlayan bir topluma rağmen 30 yıla aşkındır kesintisiz gazete çıkaran, yazan bir gazeteci olarak yazmaya, yazdıklarımız yayınlamaya devam edeceğimiz bir süreçte birleşime, bir olmaya ve birlikte diri olmaya da istenen katkıyı sunmaya devam edeceğim..
Benim olsun, tek olsun, bir gözüm olsun onun olmasın diyenlere inan hepimizin olsun, birlikte olsun anlayışıyla bugüne kadar bir çok insanı gazeteci yapan, gazete çıkarmasına destek olan biri olarak bugün yaşanan birlikteliğe de evet diyerek destek olmanın hazzıyla ‘Haydi Hayırlısı’ deyip, yazmaya, gazete çıkarmaya devam ederken, bugüne kadar, bundan sonra da daha özgürce yazacağımız dan kimsenin şüphesi ve korkusu olmasın sakın..

**HDP Genel Başkanı Seçmelidir..

Anayasanın değiştirilmeye çalışıldığı, bir tarafın cumhuriyetin gittiğini, diğer tarafın diktatörlüğün getirilmek istendiğini belirtip, kızılca kıyametler kopardığı şu günlerde dikkatimi çeken önemli bir konuyu tartışmaya açacağım..

Gerçi bu konuyu düşünüp, fikrimi söylemek istediğim HDP’li milletvekillerini arayıp, bir ön görüşme yaptıysam da HDP ve HDP’liler neyi anlatmak istediğimi ve en önemlisi daha fikrimi belirtmeden söyleyeceklerime karşı çıktıklarını da baştan belirteyeyim..
Çünkü benim arayıp, fikrimi açıklayıp, nabız ölçtüğüm HDPli milletvekilleri gibi bazı HDP’liler de hemen ‘Olur mu eş genel başkanlarımız zindanlarda, biz onları satıp, yeni başkanlar seçmeyiz’ diyerek baştan kesip attılar..
Ancak ben bu fikrimden ısrarlıyım..
Ve HDP’nin bir an önce kongreye gidip, yeni eş genel başkanlarını seçmelidirler diyorum..
Çünkü 6 Milyon oyu alan, 7 Haziran’da olduğu gibi bir 6 milyonun da her an oy vereceğini ortaya koyduğu bir partinin genel başkansız olması kadar ilginç bir durum olamaz..
Düşünün bir, ben gazeteciyim görüş almak istiyorum genel başkan yok..
Avrupa görüşmek istiyor genel başkan yok..
Amerika fikir alış/verişinde bulunmak isitiyor genel başkan yok..
Afrika yanında yer almak istiyor muhatap genel başkan yok..
Ortadoğu, Asya, Rusya ne oluyor diyecek genel başkan yok..
Ve yeni genel başkan seçin diyorsunuz hemen olur mu kardeşim hepimiz genel başkansız zaten dercesine suçu kendilerinin çalışmalarını vermedikleri ile suçladıkları basına yüklüyorsunuz..
Olmaz..
Çünkü; ‘Genel Başkanlarımız içeri alabilirsiniz ama biz yeni genel başkanlar seçecek kadar güçlü bir partiyiz, muhatap olarak alın bakın yeni genel başkanımız’ demesi gereken HDP bir an önce büyük kongresini yapmalı tutuklu eş başkanları özgür kalana kadar partiyi genel başkansız bırakmamalıdır diye düşünüyorum..

****Kültürlüler Neden Korkuyor?

Esenyurt’ta ki Ardahan birlikteliğini dağıtmakla görevlilerin işgal ettiği Ardahan Kültür Evi’nin bir çok delegesinin silindiği ve çoğu birilerinin askeri olanların yakınları olan sözde naylon delegelerin yazıldığını ilk olarak yine bu köşede kauoyuna duyurmuştum..

Ve bu yönde başlayan tartışmalara karşın başta o Kültür Evi’ni şimdikilerine teslim eden dernek uzmanı (!) başta olmak üzere kimseden karşı cevap gelmediğini görmekteyiz..
Çünkü süt dökmüş kedi gibi yaptıklarının suç olduğunu bilenler biliyorlar ki kimsenin kendilerine karşı koymayacağını, bu yönde cesaretli kimsenin olmadığını ama hazırlanan şikayet dilekçesi ile bugün yarın savcılığa şikayet edilmeyeceklerini sanırlar..
Ama başta ben olmak üzere bu yönde susmayacak, hakkını en sonuna kadar savunacak olan başta ben olmak üzere bir çok kişi de yaşananın ne olduğunu soruyor ve kamuoyunu tatmin edecek bir cevap bekliyor.
Yeniliyorum sorumu ve soruyorum..
Ey kültürlüler? Nedeb Korkuyorsunuz?
Size soruyorum..
Ardahan Kültür Evi’nin kurucuları, hatta yöneticileri olan delegeleri silip, yerine yeddi sülalenizi yazdınız mı?
Yazdıysanız hangi kararla bunu yaptınız?
Ve hangi yasaya bunu dayandırdınız?
Haydi cevap bekliyoruz..

**DÜN GİBİ BUGÜN..

Iğdır'dan girmiş, İstanbul'da onca insanı öldürüp, Ardahanlıların yoğun şekilde yaşadığı İstanbul Esenyurt'ta yakalanmış Reina'nın katil zanlısı..
Alkış..
Birde Aşk meselesi varmış, eşi kıskanmış ihbar etmiş..
Verin ihbarcının parasını..
Peki 10 Yıl önce ve on yıl öncesindeki failler nasıl aydınlanacak, aydınlatılacak?
Sorma..
Başına iş alırsın yoksa..
Antep, Ankara ve daha niceleri karanlıkta..
Kalmasın..
Ama kalıyor gibi
Dün gibi bugün..
Çünkü;
Hrant'ı katledenlerin kim olduğunu
Hala bir türlü ortaya çıkaramadığımız şu 10 yılda..

**Sıra HDP’yi kurban eden CHP’de..

Beyinciğinde ki Musul ve İŞID masalları bitince artık kimsenin umursayıp, ekranlara çağırmadığı Ardahan Milletvekili gibi muhalefet yapamamakla eleştirilen CHP’nin kendisine göre bir anayasa çıkarmak isteyen AKP’ye karşı mücadelesini izlerken kendi kendime hemde sinirden dudaklarımı yiyerek, saçlarımı yontarak gülümsüyor ve ‘Geçti Borun Pazar’ diyorum..
Çünkü aynı CHP kaçak saray dediği saraya koşa koşa gitmeden önce HDP’lileri ceza evine gönderen vekil dokunulmazlılığını kaldırılmasına katkı sunmuş, ardından yalanız başına kaldığı mecliste MHP’yi de kendisine gont yani destek eden AKP ile baş başa kalmış bir kuzu misali..
Ve yine o CHP değimliydi ki 7 Haziran sonrası kendisini oyalayan AKP’nin hükumet kurma masalına inanıp, ülkeyi 1 Kasım’a götüren..
Ve AKP Anayasasını eleştirmek için dün meclis kürsüsüne çıkıp, benim gibi uzun uzun konuşup, sesi kesilince 30 dakikanın kendisine yetmediğini belirten Baykal değil miydi Erdoğan’ın önünü açan ve yine seçimler ardından partisinden gizli Başkan/Cumhurbaşkanı olmak için Erdoğan ile görüşen..
Bilmem ama bunları yazdığımda benim CHP düşmanlığı ile suçlayan CHP’li kurt postu giymiş yani bir MHP’liden daha çok Kürt denilince şekeri artan sözde dostlarım bana çok kızıyorlar..
Ama Kadıköy’ün ortasında beyni gibi vitrinini yenilemediği köhne dükkanın da ilaç satıp, insanları iyileştireceğini sanan CHP’li gibi ülkeyi AKP’den kurtaracaklarını ileri süren CHP’liler artık yalanız kalmış sarı öküzün durumuna düşmüştür demem gerekir..
Çünkü HDP’yi AKP’ye kurban etmekle en büyük hatayı yapan CHP ve CHP’liler şunu bilmeliler ki sıra onlara geliyor, hemde Nisan’da yapılması hesaplanan Anayasa Referandumu ile..
Çünkü aynı CHP’nin bağırıp, çağırmasına bakmayın ve genel başkanına gönderilen zırhlı aracın bile CHP’yi kurtarmayacağını ben değil, meclis içinde ve dışında yaşananlardan görüp, izliyor ve yeniden ‘geçti borun pazarı ey Ce He Peliler’ diyorum...
fakiryilmaz323@hotmail.com-05354183258

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SINAV'DAN ARDA/FED'E EĞİTİM DESTEĞİ..

Ardahan Haberleri Son olarak Ankara'da aralarında Ardahanlı Avukatların da bulunduğu ve 100 bine yakın Avukatın üyesi olduğu Türkiye Barolar Birliğini ziyaret edip, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ile makamında görüşüp, Ardahan'a Baro kurulması konusunu masaya yatıran, ardından Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığının Haberleşme Genel Müdürlüğüne atanan hemşehrimize hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren ardından da CHP'nin Dışilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ı ziyaret eden Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz bu kez üniversiteye hazırlanan Ardahanlı öğrencilerin üniversite sınavları öncesi hazırlıkları için sahipleri Ardahanlı olan ve ülke genelinde birçok şubesi bulunan SINAV EĞİTİM KURUMLARI ile görüştü.
SINAV EĞİTİM KURUMLARI'nın sahiplerinden Posoflu hemşehrimiz Orhan Özer ile ve SINAV EĞİTİM KURUMLARI'nın Müdürü Bedir Akgüz ile SINAV EĞİTİM KURUMLARI'nde görüşen ARDA/FED Genel Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz SINAV EĞİTİM KURUMLARI'na ARDA/FED aracılığıyla başvuruda bulunan her Ardahanlı öğrenciye %20 indirim konusunda anlaşma sağladı.
Üniversiteye hazırlanan her Ardahanlı yada üniversiteye hazırlanan her hangi bir öğrencinin öğrencinin ya kendilerini arayarak yada SINAV EĞİTİM KURUMLARI'na ARDA/FED'in adını vererek üniversiteye hazırlık eğitimi boyunca ödeyecekleri miktardan %20 daha az bir ödeme yapabileceklerini açıklayan ARDA/FED Başkanı SINAV EĞİTİM KURUMLARI'nın bu örnek davranışına teşekkür ederek, Ardahanlı öğrencilerin eğitimine karınca kararınca bir katkı sunma yolunu açan SINAV EĞİTİM KURUMLARI'na teşekkür ediyorum' dedi.

**İSO ve İTO'dan da 50 Burs almıştı..

SINAV EĞİTİM KURUMLARI ile yapılan anlaşma gereği bu kuruma başvuran her hangi bir üniversite öğrencisine %20 indirim sağlayan ARDA/FED daha önce de 25'er olmak üzere İstanbul Sanayi Odası ile İstanbul Ticaret Odasından toplam 50 öğrenciye burs almıştı.
Haberi ekleme saati: 21.44 Tarih: 08 Şubat 2017
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDA/FED 23 ŞUBAT FUTBOL TURNUVASI KAYITLARI BAŞLADI..

Ardahan Haberleri Ülke genelinde güçlü bir Ardahan Lobisi oluşturmak, Ardahan Derneklerini başta olmak üzere tüm Ardahanlıları bir araya getirmek için çabalayan ve bu yönde attığı adımlar ile Ardahan'ın olduğu gibi ülke genelinde bulunan Ardahanlılara heyecan getiren Ardahan Dernekler Federasyonu 'Ardahanlılar İstanbul'da Top Koşturuyor' başlığı ile geçtiğimiz yıl başlattığı futbol turnuvasının 2 ncisi için kollar sıvadı.

**ŞAMPİYONLAR ARANIYOR..

Ardahanlıların kaynaşmasını, başta gençler olmak üzere kadınların bir arya gelmesi için çalışmalarına aralıksız devam eden ARDA/FED'in bu yıl 2 ncisini gerçekleştirmeyi hedeflediği 23 Şubat Futbol Turnuvası için kayıtlar alınmaya başlandı.
ARDA/FED Genel Başkan Yardımcısı Yener Bayrakçı'nın başkanlığında organize edilen bu yıl ki futbol turnuvasına Ardahan Dernekleri, Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır Derneklerinin yanı sıra bu yönde tek başına organize olup, futbol akımı kuranlar davet edilmekte.
Şampiyon olacak takıma şampiyonluk kupasının yanı sıra 2 bin TL. ödül verileceği öğrenilen turnuva da ikince ve üçüncü gelecekler Bin TL ödül verileceği duyuruldu.
ARDA/FED 23 Şubat Futbol Turnuvasına katılmak isteyenlerin ARDA/FED Genel Başkan Yardımcısı Yener Bayrakçı'yı 05364874841nolu telefondan arayıp, kayıtlarını yapabilirler.
Haberi ekleme saati: 21.17 Tarih: 19 Ocak 2017
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ İL BAŞKANININ İSTİFASI MI İSTENDİ?

Ardahan Haberleri Ardahan Genel Sekreterinden sonra AK Parti İl Başkanının da istifaya zorlandığı yönünde ciddi iddiaların ortaya atıldığı bir süreçte aynı zamanda Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yapan Gazeteci Fakir Yılmaz Ankara'da ulaştığı bilgilerde AK Parti Ardahan İl Başkanının bugün, yarın düzenleyeceği bir basın açıklaması ile AK Parti Ardahan İl Başkanlığında istifa edeceğini önemli isimlere teyit ettirdi.

**GENEL MERKEZ 'İSTİFA ET' DEDİ..

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın elde ettiği bilgilere göre AK Parti Genel Merkez'in Ardahan AK Parti İl ve İlçe Yönetiminin toplanıp, İl Başkanının istifa dilekçesini vereceği toplantıda bulunmalarını istediği de öğrenildi.
AK Parti Genel Merkezinin istemi üzerine istifa edeceği öğrenilen bu son dakika gelişmesi öncesi aynı Genel Merkezin daha önce ki İl Başkanı Yunus Baydar'ı aradığı ve Baydar'ın yeniden il başkanlığı yapmak isteyip, istemeyeceğini de öğrendiği ancak iki kez milletvekili adayı olan ve seçimlerde sonra bakanlık yardımcılığı isteyen Baydar'ın işlerinin yoğunluğunu öne sürüp, kendisine gelen 'İl Başkanı Ol' teklifini kabul etmediği de alınan bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 00.16.11Tarih 10/01/2017
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BUGÜN GAZETECİLER GÜNÜ MÜ?

Ardahan Haberleri Ceza evinde en çok gazeteci olma unvanını elinde tutan ülkede bugün 10 Ocak Gazeteciler Günü..
Bir çok gazetenin kapatıldığı, televizyonun fişinin çekildiği, derginin kapısının mühürlendiği, kapatılmayan, fişi çekilmeyen, kapısına mühür vurulmayanların yazamadığı, söyleyemeyediği ülke de bugün 10 Ocak Gazeteciler Günü..
HAYIRLI OLSUN..

**Gazeteciler günü hakkında genel bilgi..

1961 yılında gazetecilerin çalışma haklarında önemli iyileştirmeler getiren 212 sayılı Yasa'nın yürürlüğe girmesi üzerine, 9 gazete sahibi, yasayı protesto etmek için 3 gün boyunca gazeteleri yayımlamama kararı aldılar. Bu gelişme karşısında, gazeteciler 10 Ocak 1961 günü haklarına ve basın özgürlüğüne sahip çıkmak amacıyla Sendika binası önünde toplanarak Vilayet'e kadar bir yürüyüş yaptılar. Gazeteciler, patronların boykot kararı karşısında ise Sendika'nın öncülüğünde, BASIN adıyla kendi gazetelerini 11-12-13 Ocak 1961 tarihlerinde yayımladılar.
O tarihten sonra 10 Ocak, "Çalışan Gazeteciler Bayramı" olarak kutlandı. 1971 yılındaki 12 Mart müdahalesinden sonra ise çalışanların hakları ve basın özgürlüğüne getirilen kısıtlamalara tepki olarak 10 Ocak, "bayram" olmaktan çıkarıldı ve "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak anılmaya başladı.
Haberi ekleme saati: 00.11.11Tarih 10/01/2017
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Vali ve Başkandan 10 Ocak Mesajı..

Ardahan Haberleri **Validen Gazeteciler Gününe Mesajlı Mesaj..

Ardahan Valisi İbrahim Özefe, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ardahan Valisi İbrahim Özefe, yaptığı yazılı açıklamayla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Vali Özefe açıklamasında, "Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışı ile kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın; toplumu bilgilendirmeye, bilinçlendirmeye, araştırmaya ve doğru bilgiye ulaşmaya yönlendirmektedir. Basın görevini yaparken hukukun evrensel kurallarından ayrılmaması, meslek etiğine uyması, kişi haklarına ve özel hayata özen göstermesi, basının en önemli sorumluluğudur.

Basın, bir insanın topladığı veya ürettiği bilgilerle binlerce, milyonlarca insanı bir noktada birleştiren bir haber ağıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde yaşanan hadiselerin en kısa sürede geniş kitlelere ulaşmaya başlaması, basın mensuplarının sorumluluğunu ve basının önemini daha da arttırmıştır.

İlkeli, tarafsız, araştırmacı yazılı ve görsel bir medya, ülkenin demokratik gelişmesine katkı yaptığı gibi, yol gösterici yayınlar da toplumu olumlu yönde etkilemektedir. Bu minvalde zaman gözetmeyen çalışma hayatıyla basın, toplumu bilgilendirerek yazılı ve görsel bilgilerle topluma ışık tutmaktadır. Bu anlamda büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle tarafsız ve ilkeli yayın anlayışıyla, bu işe emek ve gönül veren tüm değerli basın mensuplarının "Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, ahirete irtihal etmiş basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarılar diler, Sevgi ve saygılarımı sunarım."

**Başkan: Basın görevimizi yapmamıza katkı sunuyor..

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Köksoy, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Köksoy, mesajında, gazetecilerimizin halkın haber hakkının korunmasında, fikir ve düşünce hayatımızın gelişmesinde, demokrasi ve insan hakları temelinde toplumsal duyarlılık ve sorumluluklarımızın yerine getirilmesinde önemli hizmetleri olduğunu kaydetti.

Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminde basınımızın verdiği demokrasi dersinin daha güçlü yarınlarımızın göstergesi olduğunu ifade eden, Başkan Köksoy, konuşmasının devamında ise:
"Yazılı ve görsel basınımızın kıymetli çalışanları, toplumsal sorun ve talepleri yöneticilere iletmede ve sorunların giderilmesinde oldukça önemli rol oynamaktadır. Demokrasimiz, kişisel hak ve özgürlüklerimiz kadar şehirlerin sorunların ve yaşanabilir olmaları konusunda toplumsal hafızamız oldukları kadar toplumsal duyarlılığımız olmaktadırlar. Bu önemli görevi ifa eden Basın Mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, her birine sağlıklı ve esenlikler dilerim.”
Haberi ekleme saati: 23.03 Tarih 9/01/2017
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.comHaber Metni

**Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler..