Ardahan'dan Seçim Haberleri
Gönderen Fakir - Mayıs 01 2018 - 20:59:14


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam EdinYazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Ülkenin gerçek gündemi güme mi gitti?

Fakir Yılmaz Hatırlayanınız var mı?
Daha şurada yani 15-20 gün öncesine kadar, ‘Afrin yetmezse Menbiç’ten dolandan gel’ türkülerinin söylendiği ülkeme de gündem bir anda değişiverdi..
Hatta unutuluverdi..
Gerçekten ne oldu, onca kızılca kıyametle girdiğimiz Afrin gündemimiz?
Suriye’de, Irak’ta yani sınırlarımız ötesinde bize karşı kumpas kurdukları ileri sürülenler, seçimin hatırı için bu kumpaslardan vaz mı geçtiler?
Peki ya bizimle ABD’nin arasını bozan S-400’lere ne oldu?
Aldık mı?
Yok canım bugün paracıkları seçim için harcanmaya başlayan Şeker Fabrikaları gibi S-400 alış ve satışı da güme mi gitti..
Peki, ulusalda olduğu gibi yerelde olduğu söylenen onca soruna ne oldu?
Bahar Bayramı ile birlikte açan çiçeklerin içinde mi kaldı?
Belki de; adları sarıdan öteye geçen sendikaların toplayamadığı işçilerimiz gibi bizde yaşanan sorunlar kökünden çözüldüğü için 1 Mayıs’ı Taksim’de değil de, Maltepe’de ki miting alanında kutladık..
Kim bilir belki de geçtiğimiz günlerde Ardahan’a gelen Başbakan Yardımcısının bile, ‘Neden eriyor, bizde anlamış değiliz’ dediği TL.’nin Dolar hatta Ardahan’a komşu Gürcistan’ın Larisi karşısında çok değerlendi de, bizim haberimiz yok..
Yok canım, ‘öyle deme’ 30 yılı geçen 40 yıla varan ve adına terör denen sorun bitti de, ondandır birden gündem değişti, ondan sadece kimlerin aday olacağı bizlere dert oldu..
Kim bilir belki de saymaya kalksak, iktidarın olduğu gibi sizin de moralinizi bozacak onca sorun 24 Haziran’da seçilecekler tarafından çözülecek ondan gündem değişiverdi..
Belki de Barış süreci gibi başta, gizli devalüasyona çarptığı ileri sürülen enflasyon, İstanbul trafiği, cadde ve sokaklarda gençleri yatıran Bonzai, eroin, esrar, işsizlik, yeşili yok eden gök delenler, köylerin olduğu gibi şehir merkezlerini çamurdan kurtaramayan Ardahan’da ki yerel yönetimlerde beklenen hizmetler gibi bir çok sorun ‘şimdilik’ buzdolabının buzluğunun en derin köşesine konuldu da, ülkenin gerçek gündemi ondan dolayı güme gitti..
Neyse biz yine seçime ve seçimin hatırı için art arda açılan ‘Seçimlik Paket’ ile kısa bir sürede olsa azda olsa ferahlanalım..
Haydi şimdi;
‘Emekliye bayram şekeri bin lira, köylüye mazot, gübre, tohum desteği, işçiye bayram harçlığı, üniversiteliye gel geriye, Afrin yeter, Menbiç’i dolaşmaya gerek yok, haydi Bedelliye..’ diyerek oylarımız alalım, gerisi Allah'a ve 24 Haziran sonrasına kalsın diyerek..

**Oldu, oldu birde Genel Af ilan etmelisiniz..

Her ne kadar ‘Oy alma uğruna’ olmadığı söylense de halkı düşünen (!) hükümetimiz sarayında onayı ile 24 Haziran öncesi Yaşlılık aylığını 500 TL.’ye çıkardı, Üniversiteden atılan öğrencilere dönün dedi, emekliye Bin TL: bayramlık ikramiye vereceğini duyurdu..
Bu vaatler gerçekleştiği an 16 yıldır eridiği ileri sürülen oyların en az 500, en çok Bir Milyon oyun geriye geleceğini hesaplayan iktidara benim de bir teklif var.
Gerçi bu teklifi sık sık ve sesle gündeme getiren bir gazeteci olarak bir kez daha diyorum;
Bu ülkenin öyle kıytırıktan, günü birlik, geçici ve bir türlü tutmayan paketlerle değil, toplumun gerçek anlamda barıştıracak, 40 yıla aşkındır kanayan yaraya pansuman olup, belki de iyileştirecek bir genel affa ihtiyacı var.
Onun adı da Türkleri olduğu gibi Kürtleri, Alevileri, Cemaatleri, Solcuları, Sağcıları, İnananları, İnanmayanları, Muhafazakarları kısacası toplumun tümüne nefes vereceği gibi ülke üzerinde oynanan karanlık oyunları bozacak, öteleyecek bir Genel Aftır..
fakiryilmaz323@hotmail.com-05354183258

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

24 Haziran Seçimlerine Doğru
Ardahan'da En Son Haberler..

Ardahan Haberleri **Başkanlık ve Milletvekili seçimleri bu siteden takip edebilirsiniz..

Ardahan Haberleri **AK Partinin Adayı Yeni Prof mu?

24 Haziran seçimleri öncesi Ardahan'dan Milletvekili Adayı olmak için yarışan Aday Adayların içinde ki sürpriz adayı, Ardahan Üniversitesi Kurucu Rektörü Porf. Dr. Ramazan Korkmaz Ardahan'a gelerek, yarın ilk siyasi çalışmasına başlayacak.
Aday Adaylığını açıkladıktan sonra AK Parti'nin Ardahan 1. Sıra Adayı olacak isimlerin başına geçen eski Rektörün 24 Haziran'da ki 1. Sıra Milletvekili Adayı olacağı yönünde kabul görmesi dikkatlerden kaçmadı.
Yarın kuruculuğunu yaptığı Ardahan Üniversitesinin de yolunun üzerinde bulunduğu Ardahan/Çamlıçatak köyünde kendisini karşılayacak konvoyla Ardahan'a gelecek olan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Prof. Ramazan Korkmaz aynı gün AK Parti İl Başkanlığına geçerek Adaylığı konusunda bir basın açıklaması yapması bekleniyor.

Ardahan Haberleri **İYİ Parti'nin Adayı Bir Göleli Müfettiş..

CHP'nin 15 Milletvekillini gönderip, hem seçimlere hemde mecliste grup kurmasına katkı sunduğu İyi Parti'nin Ardahan Milletvekili Aday Adayı Çelik Demir oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişlerinden olan Demir'in CHP'li bir aileden gelmesi, CHP ile seçim ittifakı yapan İYİ Parti'nin, 'Acaba CHP Ardahan'da İYİ Parti mi diyecek? soruunu akıllara getirdi.

Ardahan Haberleri **HDP'li Avukat HDP'den, Posoflu Avukat CHP'den Milletvekili Aday Adayı Oluyorlar..

Yaklaşan Başkanlık ve Milletvekili seçimleri öncesi Ardahan'da yarışması beklenen partilerin başında gelen Halkların Demokratik Partisinden Göleli Avukat Yaşar Kaya'nın milletvekili aday adayı olmak için hazırlandığı şu günlerde Posoflu Avukat Metin Özyılmaz'ın da CHP'den Ardahan Milletvekili Aday Adayı olacağı alınan bilgiler arasında oldu.
Öte yandan başta Cavit Çetin olmak üzere değişmez 2. sıra aday adaylarınında Ardahan'a geldikleri görüldü.

Ardahan Haberleri **Ardahanlı-Göleli Kavgası..

24 Haziran'da yapılacak olan Başkanlık ve Milletvekili seçimleri öncesi adaylarını belirlemeye çalışan partilerin Ardahan merkez ve 5 ilçesi arasında ince eleyip, sok dokudukları görülmekte.
1992 Yılında yeniden vilayet olmasından bu yana merkez konumunu siyasette de his ettireme mücadelesi veren Ardahanlılar 24 Kasım'da gerçekleşecek olan milletvekili seçimlerinde aday gösterilecek olanların Ardahan'da oturan, Ardahan merkezden olması gerektiği mücadelesine karşın ilçeleri de aday gösterilecek olanların kendi ilçelerinden birilerinin olmasının çabası içinde oldukları dikkat çekiyor.

Ardahan Haberleri **Atalay ile Baydar Ardahan ile Göle'yi Karşı Karşıya Getirdi..

Başta iktidar partisinde olmak üzere diğer partilerde de bu yönde üstü kapalı bir mücadelenin olduğu görüldüğü Ardahan'da bu yarış Ardahan merkez ile Göleli siyasiler arasında çok net olarak görülmekte.
Üç dönemdir AK Parti'den Milletvekili olan Prof. Orhan Atalay'ın artık yerini Yunus Baydar'a bırakmasını isteyen tarafların bu yarışı Ardahan ile Göleyi karşı karşıya getirdiği dikkatlerden kaçmadı.
Atalay ile Baydar'ın AK Parti'den 1 nci sırada olma yarışının her iki isimin taraflarınca sanal ortamda da devam etmesi üzerine partiye yakın olmayan isimleri de 'hemşehricilik' duygularının ağır basması ile karşı karşıya geldiği görülen şu günlerde zaten çokta iyi olmayan Ardahanlı/Gölelilerin arasını yeniden açtığı görülmekte.

Ardahan Haberleri **Çıldırlı Rektör Dengeyi Bozar mı?

Önümüzde ki hafta başında aday adaylık başvurularının sona ermesi beklenen partilerin başında gelen AK Parti de yaşanan Ardahanlı/Göleli yarışına süpriz bir şekilde İstanbul Maltepe Üniversitesinin Eğitim Fakültesi Dekanlık görevinde istifa eden Ardahan Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz'da katıldı.
AK Parti'nin Ardahan 1. Sıra Adayı olacak isimlerin arasına giren Prof. Korkmaz'ın önümüzdeki günlerde Ardahan'a gelerek, Ardahanlılardan ve AK Partililerden destek isteyeceği alınan bilgiler arasında oldu.

Ardahan Haberleri **CHP ve HDP'den Hala Kimse Başvurmadı..

Erkene alınan seçimler dolaysıyla hazırsız oldukları ortaya çıkan muhalefet partilerin başında gelen Cumhuriyet Halk Partisi ile Halkların Demokratik Partisinin Ardahan Milletvekili adaylarının kimler olacağı yönünde tartışmaların devam ettiği Ardahan'da bu her iki partide de aday adayların hala resmi bir başvuruda bulunmadıkları da alınan bilgiler arasında oldu.
2 Milletvekili olan Ardahan'da iktidar partisini zorlayacak olan CHP ve HDP'de aday olması beklenenlerin sayısının geçn seçimlere nazaran yok denecek kadar az olması da 24 Haziran'da yapılacak olan seçimler öncesi dikkat çeken en önemli konuların başında gelmekte.Haber Metni

Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler..