Ardahanlılar Siyasette Var Artık..
Gönderen Fakir - Ocak 31 2019 - 15:06:30
Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Yazıyorsam Sebebi Var/Fakir Yılmaz
HDP’lilerin Oyları Kuzu mudur Sayın Koç?!.

Fakir Yılmaz Gazeteci olarak birkaç gün önce yaptığımız haberimizle gündem oluşturduk desek abartıyorsun demeyin..
Çünkü Ardahan’ın gündemini oluşturan, ‘Ardahan HDP’den ittifak şartı: CHP Göle’de adayını çekmezse, Biz de Ardahan’da en güçlü adayı göstereceğiz!’ başlıklı haberimiz hem Ardahan HDP’de hem de Ardahan CHP’de 7 şiddetinde sarsıntıya neden oldu.
Buna en büyük neden ise HDP İl Başkanı Ergün Koç’un başında bulunduğu HDP Örgütünden ve HDP tabanından habersiz CHP Ardahan Beleidye Başkan Adayı Faruk Demir ile yaptığı gizli pazarlığın biz gazetecilerce ortaya çıkarılmasıdır.
Ve Koç gibi Demir’inde CHP İl Örgütünden ve CHP tabanından habersiz HDP’lilerin oylar için pazarlıklar yaptığı da ortaya çıkarılımış, ‘Ardahan HDP’den ittifak şartı: CHP Göle’de adayını çekmezse, Biz de Ardahan’da en güçlü adayı göstereceğiz!’ başlıklı haberimiz.
O habere geçmeden önce bir soru soracağım HDP Ardahan İl Başkanı Ergün Koç’a..
Sayın Koç, HDP’lilerin Oyları Kuzu mudur?!
Ki; Sen parti örgütüne, parti tabanına sormadan gizli yaptığın pazarlıklarla HDP’nin oylarını yine senin gibi parti örgütüne, patinin tabanına demeden pazarlıklar içine giren CHP Ardahan Belediye Başkan Adayı Faruk Demir ile ‘Al Gülüm, Ver Gülüm’ dersiniz?!..
İşte O Haber;

** Ardahan HDP’den ittifak şartı: CHP Göle’de adayını çekmezse, Biz de Ardahan’da en güçlü adayı göstereceğiz!
31 Martta yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde aday gösterip göstermeyeceği büyük bir merakla beklenen HDP İl Başkanından çarpıcı açıklamalar.. Koç, gazeteciler Fakir Yılmaz, Özkan Karakaya ve Barış Bilgin’e konuyla ilgili özel açıklamalarda bulundu.
Mahalli seçimler öncesi HDP’nin Ardahan’da aday çıkarıp çıkarmayacağı konusuna değinen HDP İl Başkanı Ergül Koç, CHP’yle HDP arasında her ne kadar üst düzeyde resmi bir ittifak olmasa da iki parti tabanının buna sessiz kalmadığını vurguladı.
**HDP olarak, CHP Adayı
Faruk Demir’i desteklemeleri için şartlarının olduğunu söyledi.
Koç, “ HDP olarak Ardahan’da aday çıkarmayıp, CHP adayını destekleye bilmemiz için CHP’nin de Göle’de adayını çekerek, Göle’deki adayımıza destek çıkmasını talep ediyoruz. İki parti arasında bu anlaşmalar sağlanırsa sorun ortadan kalkıyor. Kaldı ki CHP Göle adayını çekmezse bizde Ardahan’da en güçlü adayı göstereceğiz.“şartını koştu.

***FARUK DEMİR’LE BİR GÖRÜŞME YAPTIK!
HDP olarak tabanın istemi üzerine faşist bir yönetime son vermek amacıyla CHP dâhil tüm muhalefet partilileriyle işbirliğine hazır olduklarının altını çizen Koç, kendisinin CHP Ardahan Belediye Başkan adayı Faruk Demir ile bir görüşme yaptığını da hatırlattı.

***CHP GÖLE ADAYINI ÇEKMESİ BİRİNCİ ŞARTIMIZDIR!
HDP Ardahan İl Başkanı Ergül Koç gazetecilere yaptığı açıklamada, işbirliği yapılacaksa HDP’li olan ve tabanın ‘evet işbirliği var’ mesajını alacağı meclis üyeleri kadrosunun oluşturması gerekenlerin HDP’li isimlere belediye meclis üyeliği seçilecek yerlerde yer verilmesi zaruridir. Ancak bu şekilde HDP’lilerin oyunu alabilirler. Yine CHP’ye başka bir şartlarının ise; HDP’nin Ardahan’da aday göstermeyip, CHP’yi desteklenmesi isteniyorsa, CHP’nin de bir adım atarak Göle adayı Özel Özen’i adaylıktan çekmesi birinci şartımızdır.” diyerek iki parti arasında ittifakın nasıl olacağının şartlarını ortaya koydu.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
GÜÇLÜ LOBİ' DERKEN LOBİYE DEMİYORDUK!
**İstanbul ve Kocaeli'nden Sonra
Bursa'da Bir Ardahanlı Belediye Başkan Adayı Oldu!..

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Ardahan Dernekler Federasyonu ARDAFED önderliğinde 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolası ile yol alıp, öncelikle Ardahan'ın ve Ardahanlıların adını gölgeleyen KAI, KAISİAD ve KAIFED gibi saçmalıkları üzerinden atan ve bu öz güvenle hareket edip, yol alan Ardahanlılar bu kez başardılar gibi.
Ardahan'ı Ve Haberin Devamı İçin 1 TIK yeterli..
31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul'un 4 İlçesinde 6, Kocaeli'nin 2 ilçesinde 2 Ardahanlının Belediye Başkan Adayı olduğu şu günlerde güzel bir haber de Bursa'dan geldi.
İstanbul Bakırköy'de Bülent Kerimoğlu 2. kez, Esenyurt'ta Kemal Deniz Bozkurt, Sultangazi'de Haluk Bozkurtt, Şişil'de Muammer Keskin CHP'den, Esenyurt DSP'den İpek Süt, Ümraniye'den Nesim Pakir Belediye Başkanı Adayı olan Ardahanlılar olurlarken Kocaeli Dilovası'ndan Hamza Şayir AK Parti'den, Derince'den Sertif Gökçe CHP'den sonrA yine CHP'den Ardahanlı Özgür Erdursun ise Bursa Yıldırım ilçesinde Belediye Başkan Adayı olan Ardahanlılar kervanına katılan isim oldu.

Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Muhtarlara Polis Engeli!

31 Mart yerel seçimlerinin yaklaştığı ve Belediye Başkan adaylarının yarışını gündemi birinci sırasının meşgul ettiği şu günlerde muhtar olmak için yarışan ve kendilerini tanıtmak için birçok masrafa giren muhtarlara polis engeli geldi.
Ardahan İl genelinde yaklaşık bin kişinin üzerinde şahsın muhtar olmak için mücadele ettiği şu günlerde tanıtım afişleri dâhil birçok masrafa giren ve Ardahan kent merkezinde olduğu gibi ilçelerinde ve köylerinde tanıtım afişlerini asan muhtarları afişleri polis ve jandarma tarafından toplanarak çöpe atıldı.
Seçim yasakları gereği ve çevreyi koruma adına bu yönde bir çalışma başlatan Emniyet Teşkilatları muhtarları fotokopici ve fotoğrafçılara yaptırdığı renkli afişleri toplattığı ve bu yönde yasak getirdiği dikkat çekti.

Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
CHP’de Üniversiteli Daha Çok!

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Ardahan’da tüm partilerin il ve ilçe adayları belli oldu.
Özellikle ilçelerde belli olan bazı adayların eğitim düzeyleri vatandaşlar arasında tartışma konusu oldu. Aday profillerine baktığımız zaman AK Parti adaylarının çoğu lise mezunlarından oluşurken, özellikle CHP’nin adaylarının Üniversite mezunu olması dikkat çekiyor. Bu durum halk arasında konuşulurken, eğitim düzeyleri diğer adaylara oranla düşük olan adayların seçmen nezdinde nasıl bir karşılık bulacağı merak konusu oldu.

**AK PARTİ’NİN LİSE MEZUNU ADAYLARI..

Üniversiteli olmayanı aday etmediği ile bilinen ya da öyle sanılan AK Parti’de ise Lise mezunlarının başında Göle Belediye Başkan Adayı İlhan Gültekin geliyor. İlhan Gültekin’i, Hanak Belediye Başkan Adayı Taşdemir Çoban izliyor. Yine AK Parti Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar da lise mezunu. AK Parti’de sadece Ardahan Belediye Başkan Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar, Çıldır Belediye Başkanı ve Adayı Kemal Yakup Azizoğlu Üniversite Mezunu ve Damal Belediye Başkanı Avukat Özge Derdiyok üniversite mezunu.

**CHP ADAYLARI ÜNİVERSİTE MEZUNU..

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adaylarına baktığımız zaman başta İl Belediye Başkan adayı olmak üzere diğer ilçelerde adayların eğitim durumlarının yüksek derece olması dikkat çekiyor.
İl Merkezinde iyi bir kariyere sahip Belediye Başkan Adayı Faruk Demir’le seçime giden CHP, Göle’de Okul Müdürü Özel Özen, Çıldır’da Öğretmen Mülazim Karaçay, Damal’da Maliyeci Ergin Önal, Posof’ta Avukat Onur Bayraktar, Hanak’ta ise yine Üniversite mezunu Ayhan Büyükkaya ile seçime gitme kararı aldı. Öte yandan Ardahan’da MHP ve İYİ Parti İl Belediye Başkanları da üniversite mezunu.

Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Anılarımızı Yıkmayın!
ARDAHAN LİSESİ İÇİN YIKIM KARARI ALINDI!

Vilayet olmasına rağmen halen Kars’ın gölgesinden kurtulamayan barosunu daha kuramayan ancak Türkiye’nin Kafkaslara açılan 2 gümrük kapısına sahip olan Ardahan2ın vilayet olmasından sonra kamu tarafından yaptırılan 29 binanın çürük çıkması yankıları sürerken, mevcut ve sağlam olan binalara da yıkım kararı çıkıyor.
Ak Parti iktidarından bu yana ekonominin inşaat sektörüne yüklenmesinin getirdiği rant, tüm hızıyla devam eden ederken yıkım kararlarının bir çok Ardahanlının anılarının bulunduğu ve önce güçlendirme kararı çıkarılan ancak daha sonra alınan bir karar ile yıkılmasına karar verilen Ardahan Lisesi binasının yıkılmaya karar verilmesine tepkiler var.
İsmi değiştirilerek Halitpaşa Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime devam eden Ardahan Lisesi binasının yıkılmasına tepki gösteren Ardahanlılar ‘Birçok anılarımızın bulunduğu okulumuzu yıkmayın’ kampanyası başlattıkları görüldü.
1950 yılında yapılan ve birçok depremi yer sarsıntısına rağmen halen ayakta olan Ardahan Lisesi’nin yıkılmadan bakıma ve güçlendirmeye alınmasının daha ucuz olacağını belirten Ardahanlılar birçok anılarının bulunduğu, anılarının okullarının yıkılmasının devlete olduğu gibi millete de zarar vereceğine dikkat çektiler.

**POLİS EVİ’DE GÜÇLENDİRMEYİ BEKLİYOR

Rant yaratma uğruna yıkım kararı verilen birçok binanın yerine yenisinin yapılmasının yıllardır sürdüğü belirten Ardahanlılar Ardahan Lisesi gibi güçlendirilmesi gereken Polisevinin de halen güçlendirilmediği ve harabe olup yıkılmasının beklenmesine tepki göstermekteler.
Ardahan'ı Ve Haberin Devamı İçin 1 TIK yeterli..

Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Demir: Vali’yi Devreden Çıkaracağım!

31 Mart 2019 yerel seçimler öncesi çalışmalarını sürdüren Belediye Başkan adayları vaatlerini de anlatmaya devam ediyorlar.
AK Parti, CHP, İYİ Parti, MHP ve Saadet Partisi’nin yarışması beklenen ve HDP’nin halen aday çıkarıp çıkarmayacağı tartışılan Ardahan’da seçimi zorlayacak partiler arasında olan Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Faruk Demir, “ Seçilirsem Valiyi devre dışı bırakacağım. Belediyeyi ön plana çıkaracağım.” vaadini yapması dikkatlerden kaçmadı.

**GÜNDEMİ BELEDİYE BAŞKANI BELİRLEYECEK..

Ardahan’da Belediyenin halkın olduğunu, halkında vereceği kararla kendisini temsil eden güçlü bir Belediye Başkan ve heyeti görmek istediğini gözlemlediğini aktaran CHP adayı Demir, “ Biz Belediye Başkanı olursak, Vali değil belediye Başkanı gündemin birinci sırasında olacak.” diyerek seçmenler oy istiyor.

**AŞAĞI VALİ, YUKARI VALİ!..

Hiçbir ilde ve ülkede kamu çalışanın seçilmişlerden öne çıkmadığını da hatırlatan CHP Adayı Faruk Demir, “ Ardahan’da aşağı Vali, yukarı Vali. Yani yerelde halkı temsil eden Belediye Başkanı varken bir kamu çalışanın üzerine yük yüklemiştir. Valilerimiz de kendi görevleri dışında başka sorumlulukları da üstlendiğini görürken beklenin yeterince verilmediği gibi halkın olan ve seçimle gelen belediye başkanın da unutulduğunu görme üzüntüsü yaşıyorum. Bu durum seçilmem halinde ortadan kalkacak.” ifadelerine yer verdi.

Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Ardahan Ziraat Odası Yarın Seçime Gidiyor!

Tarım ve Hayvancılık bölgesi olan, yaklaşık 300 bin büyükbaş, 150 bine yakın küçükbaş hayvan popülasyonun olduğu Ardahan’da çiftçileri temsil eden Ardahan Ziraat Odası yarın yani 2 Şubat Cumartesi günü kongreye gidiyor. Uzun yıllardır AZOB’un Başkanlığını yapana Latifşah Sural’ın yeniden, tek başına aday olduğu öğrenilen Ardahan Ziraat Odası Başkanlığı Kongresi yarın saat 10:00’da Dursun Akçam Kültür Merkezinde yapılacak.
208 delegesi olduğu öğrenilen Ardahan Ziraat Odası tek adayla seçime gideceği, bu adayın da yıllardır Ziraat Odası başkanlığı yapan Latifşah Sural’ın olduğu öğrenildi.

**Göle Ziraat'ta Haftaya..

Öte yandan Ardahan’ın en büyük ilçesi olan Göle Ziraat Odasının da haftaya kongreye gideceği ve Göle’de de mevcut Ziraat Odası Başkanı Cemil Budak’ın da Sural gibi rakipsiz olarak seçime gideceği alınan diğer bilgiler arasında oldu.

Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
CHP Göle Adayı: Çekilmem!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ardahan İl Başkanı Ergül Koç’un gazetecilere yaptığı ve ‘CHP Göle’de adayı çekmezse, Ardahan’da en güçlü adayı göstereceğiz’ açıklaması ile sarsılan gündemin diğer bir muhatabı olan Cumhuriyet Halk Partisi Göle Belediye Başkan adayı Özel Özen, çekilmeyeceğini açıkladı.
Gazeteci Fakir Yılmaz ile görüşen ve Partisi CHP’nin kendisine görev verdiğini ve yaklaşık 2 aydır çalışmalarına devam ettiğini ve kazanacaklarına inandığını açıklayan Özen, “ HDP İl Başkanının yaptığı açıklamayı bende basında okudum. Partim ve benim böyle bir gelişmeden haberim yok, zaten çekilmem.”dedi.

**HDP GÖLE’DE ZATEN KAZANAMIYOR!..
Özen, “Çekilsem de HDP’nin Göle’de seçimi alacağına inanmıyorum. HDP’nin adayı olan Nizamettin Öztürk de benim arkadaşım ve dostumdur, kendisi de bizimle yarışıyor. Sayın Öztürk’e başarılar diliyorum. Ancak, Göle’de seçimi alacak ve kazanacak olan CHP olduğunu her kes bilmelidir. Gerek tabanda gerekse seçmende bunu görüyoruz. Birilerinin şartı veya bakışı bizi ilgilendirmiyor biz işimize bakıyoruz” diyerek HDP İl başkanı Koç’un yaptığı açıklamayı dikkate almadıklarını sözlerine ekledi.

Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
İhaleye Gir, Bedavaya Al, Oy ver!

Barış sürecini bozan ilk kurşun ve ölümün yaşandığı orman da ki ağaç dolu kamyonun kime ait olduğu hala belli olmayan ilçenin Belediye Başkanı yeniden seçilmek için başında bulunduğu belediyenin imkanlarını oy karşılığında sefer etti.
AK Parti'nin yeniden aday göstermediği için Demokrat Parti'den aday olup, Gölelilerden oy alma peşine düşen Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu başında bulunduğu belediyeye ait kiralık ve satılık yerleri al acele ihaleye çıkarması dikkatlerden kaçmıyor.
5 Yıldır başında olduğu Göle Belediyesinin Hamamı dahi bir çok malını ve iş yerini kiraya veremeyen, ihalesini yapıp satamayan DP Adayı İsmailoğlu'nun yaklaşan Yerel İdareler Seçimleri öncesi oy almak için belediyenin imkanlarını seferber edip, 'Oy ver, İhaleye gir, bedavaya' al yönetimini hayata geçirdiğini ileri süren Göleliler yıllardır bitirilip, ihaleye verilemeyen Hamamı da aynı yöntemle ihale ettiği ve adeta bedava karşılığında ihaleyi kazanan sürülen şahsın da ikinci el kazanı getirip, Hamam'a takmaya çalıştığı da iddia edildi.

**GÖLE HAMAMINA İKİNCİ EL KAZAN Mİ..?
4 yıldır bir türlü bitirilemeyen Göle Hamamına ikinci el kazan mi takılıyor.
Halkın istemi üzerine gittiğimiz Göle Hamamı önünde hurdaya çıkmış ikinci el kazanın indirildiğini gördük.
Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın çabanın birileri para kazanacak diye ikinci ele dönüşmüş bir kazanın gelmesi insanın içini yakıyor.
4 yıldır bir türlü bitirilemeyen Göle Hamamı 420 bin lira verilen ihalenenin hangi ehliyetli vasfa verildiği bir yana Göle ve belediye yatımlarının nasıl yönetildiği anlamını taşıdığı ortaya çıkıyor.
Göle halkını avutmaya çalışarak ben yaptım oldu anlayışın çok ötesinde olduğu duyarlı olduğundan kimsenin kuşkusu olmasın .
Hangi ihale şartnamesinde ikinci el eski bir malzemenin kullanıldığı yazıyor. Halka bir açıklama yapsınlar.

Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
GOREVENG İSTANBUL'U GEÇTİ!..

Ardahan'ın tek belde konumunda olan Köprülü Beldesin de ki seçim yarışı Ardahan ve İstanbul'da olmayan hırsla devam ediyor.
AK Parti'de Vatan Partisine kadar bir çok partinin aday çıkardığı görülen 2001 nüfuslu belde ki seçim yarışı her partinin ve sülalenin kendi adayını çıkarmaya kadar gitmiş durumda.
Demokrat Parti'nin bile aday çıkardığı Köprülü (Gorevng) Beldesinde son olarak Kürtler karşı olmasıyla ve 15 Temmuz Darbe girişimi ardından bugüne kadar AK Parti ile gizli ittifak yapan Vatan Partisi de aday çıkardı.
Geçtiğimiz yerel seçimlerde nüfusu 2 binin altına düştüğü için seçimlere giremeyen ve Göle Kaymakamının bir dönem belediye başkanlığını yapıp maaş aldığı Köprülü'de aday çıkarmayan tek parti Ardahan'da olduğu gibi HDP oldu.
31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Ardahan Köprülü Beldesi'nde Partilerin adayları kesinleşmeye devam ediyor.
AK Parti, CHP, DP, İYİ Parti'nin aday çıkardığı Köprülü'de son olarak Vatan Partis'de aday çıkardı.
CHP Engin Sarıkaya,AK Parti Yücel Akkoç, Saadet Partisi Suat Özyıldırm, MHP Farız Taşdemir, Demokrat Parti Yener Bingöl, DSP Acar Aras, İYİ Parti Cihan Gürer, Vatan Partisi Zeki Özdoğ'ın aday oldukları Goreven'te 8 parti yarışıyor.
Toplam Bin 600 oyun bulunduğu Gorveng'e köy olan ama Köprülü'nün Belde kalması için mahalle olan köylerde kendi güçlerini ortaya koymak için çalıştığı görülmekte.
Vatan Partisi'nden Köprülü Belediye Başkan adayı Zeki Özdağ oldu. Zeki Özdağ, daha önce farklı bir siyasi partiden aday adayı olmuştu. Zeki Özdağ ile yaptığımız görüşmede Vatan Partisi'nden adaylığının kesinleştiğini belirtti.

Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Ümraniye'de de 1 Ardahanlı Aday!

Ardahan'da Veteriner Hekim Yunus Baydar AK Parti'den, Faruk Demir CHP'den, Mete Özdemir İYİ Parti'den, Hali Kaçar MHP'den aday olduğu HDP'nin bir aday çıkama becerisinde olmadığı şu günlerde 1 Milyona yakın Ardahanlının yaşadığı batı kentlerinde de Ardahanlıların siyasi mücadelesi sürüyor.
31 Mart'ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde ilk kez 3 Ardahanlının İstanbul'da, 2 Ardahanlının Kocaeli'nde Belediye Başkan Adayı olduğu şu günler de yine İstanbul'un önemli ilçelerinden olan Ümraniye'de 1 Ardahanlı aday.
Ardahanlı İş Kadını İpek Süt'ün de, Ardahanlı birinin CHP'den Belediye Başkanı Adayı olduğu Esenyurt'ta DSP'den Belediye Başkan Adayı olmaya hazırlandığı şu günlerde Ardahanlı Nesim Pakır'da DSP'nin Ümraniye Belediye Başkan Adayı.
Çalışmalarına devam eden Ardahanlı siyasilerin etkisini gösterdiği batı kentlerinde ki yarışın iyi bir sonuç vermesi için 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' arzusuyla bir arada olunmasına ihtiyaç duyulmakta. HAYDİ ARDAHANLI..