Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 8
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 4 Gün Gelmedi
abdullahank 266 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 355 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 360 Gün Gelmedi
atlantis 381 Gün Gelmedi
baris dursun 382 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 391 Gün Gelmedi
adacala 391 Gün Gelmedi
admin 393 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 394 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Basligi Görüntüle
Ardahan Haber ( Haberin Doğru ve Tarafsız Kaynağı) Haberde lider tek gazete... | Her Telden | Üyelerin İstek ve Talepleri
Yazan Ardahan da Devlet mi Yok Denetim mi?
devrim_ardahan
Üye

Mesaj Sayisi: 1
Nereden:
Katılım Tarihi: 16.02.11
Mesaj Tarihi 16-02-11 13:47
Bilindiği gibi Ardahan İlimiz memur maaşları ile ayakta kalmaya mecbur bırakılmış bir ildir. Bunun böyle olmasının en önemli sebebide şüphesiz evi burda olmayan vekillerin seçilmesidir.
Ben duyarlı bir vatandaş olarak memur maaşı ile geçinen bir ilde devlet memuırlarının da tıpkı siyasetçiler gibi çalışmadıklarını fark ettim. şimdi size küçük bir örnek vererek ilimizde devlet düzeninin nasıl çalışmadğını aktarmak istiyorum. Umarım yetkili kurum yada kuruluşlkar yazılanlar bir ihbar kabul edip gerekli incelemeler de bulunurlar.
Örnek vereceğim bu yerin ismi önemli değil, ardahanda merkez dediğimiz caddede aileye mahsus, biz öğrencilerin sık gittiği bir okey salonu, maksadım zaten iş yerini karalamak değil sadece küçük bir örnek ile başka yerlerdeki benzer denetimsizliklerin görünmesini istedim. İşte sadece benim tesbit ettiğim ve bir çok işyerinde de geçerli olan bu denetimsizlikler:
1.Bu kafenin yıllık kira ödemesi 15000 TL (merkezdeki kira fiyatlarını maliyeciler hariç herkes aşağı yukarı biliyor) olmasına rağmen kağıt üzerinde 3000 TL gibi göstererek vergi kaçırıyorlar.
2. Hazır konu maliyecilerden açılmışken bu işyerinin günlük asgari 150-200 Tl karı varken ben son 2 aydır bir kez olsun fiş almadım verildiğini görmedim. Alan gören varsa bi zahmet yazsınlar. Zaten büyük marketler haricinde kimsenin fiş verdiği yok.
3.Bizler belediye yönetiminin fahiş fiyatlarına rağmen su faturalarımızı düzenli ödüyoruz ancak bu iş yerinin saati bozulmuş. bu belediye tarafından bilinmesine rağmen sanki görmemezlikten geliniyor. en aşağı bir kafe ayda 200 TL nin altında su kullanamaz. evde bilke 35 tl aylık kullanıyoruz. Yandaşlık mı ihmalkarlık mı bilemiyorum ama belediyecilerin denetim yapmamaları beni çok üzüyor. bu parayı ne olursa olsun Ardahana hizmet için biz ödüyoruz. umarım bu gibi yerlere denetimler yapılarak saatlerin kimler tarafından kırıldığı bulunup geçmişe dönük alacaklar tahsis edilir.
4.Bu iş yerişnde zaman zaman 3 yada 4 üniversite öğrencisi çalışıyor. Çalışanlarından biri okul arkadaşım. sigorta felan verilmiyormuş kimseye. SGK ya şikayet et dedim. abi hergün buraya gelip okey oynayanlar zaten SGK çalışanları boş yere ekmeğimizden olmayalım. Üç kuruş kazanıyoz zaten diyor. Pes doğrusu devlet bunlar sigortalıları bulun ve işlem yapın diye para veriyor sigortasız iş yerinde okey oynayım olaylara duyarsız kalsınlar diye değil.
5. Bu iş yerine özellikle benim gibi üniversite gençleri gelmektedir. Başka düzgün mekan yok diye mecburen geliyoruz. Ancak polis evine adımlar sayılabilecek bu yerde özellikle akşamları 2. kat tamamen duman altı oluyor. Sigara yasağı bu kafede işlemiyor. Rahatsız olup kalkmak istiyorum ama arkadaşlarımızda saolsun içici. bende pasif içici oldum. En azından devlet kendini göstersede Ardahanda sigara yasağı uygulansa. Sadece burda değil bir çok yerde sigara serbest.
Ben vicdanımın sesini dinleyerek bunları yazdım kimse alınıp darılmasın. Devletde üzerine düşün sorumluğu yapsın.
Fakir abi inşallah vekil sen olursun. Bu yazdıklarımı da unutma. Ardahandaki kokuşmuş brükrasiye hayat ver. Uyandır.
Saygılarımla...
Yazan RE: oldu olacak isim verseydin
aylak_liselim
Üye

Mesaj Sayisi: 1
Nereden:
Katılım Tarihi: 07.03.11
Mesaj Tarihi 07-03-11 13:14
kardeş sanırım sanada miray cafede oyun kaldı fazla para mı istediler. resmen isim vermek istemiyorum demiş ama o yeri tarif etmişsin. benim anlamadığım konu sanırım sen ardahanlısın. geçen yıl bu mekanda fuhuş ve uyuşturucu sebebiyle 2 kez polis bastığını bilkiyonda niye gidiyon. arsızz. . ben zaten buraya gitmiyom ama sigara her yerde serbest buna da karşıyım.
Yazan RE: belediye başkanımızdan ricamdır
fth_nalbant
Üye

Mesaj Sayisi: 1
Nereden:
Katılım Tarihi: 07.05.11
Mesaj Tarihi 07-05-11 12:46
merhaba öncelikle ardahanlılar olarak bu tür bilinçliliğin olmasına sevindiğimi belirtmek isterim. zira en çok da çocuklarımızın geleceğimizin zara gördüğü memleketimizde kötü alışkanlıkların önüne geçmek çok önemli. benim sayın belediye başkanımdan çok önemli bir isteğim var. geçtiğimiz aylarda sözde yangın merdiveni yok diye ruhsatı iptal edilen aslında asıl iptal sebebinin tüm ardahnlılarca bilinen liseli gençlerimizin yanlışlıklara sürüklenmesine zemin hazırlayan bu yerin ve şuan bahsi geçen oyun salonunun ruhsatlarının iptal edilmesidir. muhafazakar halk olarak duyduklarımızdan üzülüyoruz. benim biri 11 yaşında iki çocuğum var bu tür yerlerin olması geleciğimiz adına üzüntü verici. duyduklarımızın gerçek olmaması temennisi ile kendimizi avuturken ya gerçekse demekten de kendimizi alamıyoruz. bu sebepten belediyemiz personelinin bu yerleri denetlemesini istiyoruz. sigara içilmesi ardahanda malesef serbest ama fuhuş asla kabul edilemez. ha ben bu konuyu ne zaman yakın çevremde açılsa birileri sen esnaf olarak çıldırdan gelmiş birinin kazanmasını istemiyor diye yapıyosun diyorlar ama inanın böyle bir niyetim yok. yaşımız itibariyle bu tür yerlere giremiyoruz ama üniversite öğrencilerimizin anasından babasından habersi,z gelip buralarda bu batağa düşüp hem askerimizi hemde halkımızı fuhuşa sebep vermesi üzücüdür. hafta sonları askere hafta içi ise başta sağlık personellleri oolmak üzere ardahan kendini satanların var olduğunu duymak üzüntü vericidir. başkanımız umarım bizlerin sesine kulak verip bu kafeyi ve daha önce ruhsatını iptal ettiği diğer restorantın ruhsatını iptal eder. saygılarımla
Yazan RE: İçki yasağı
arda_beyi
Üye

Mesaj Sayisi: 1
Nereden:
Katılım Tarihi: 29.05.13
Mesaj Tarihi 29-05-13 08:25
2 yıldır ardahandayım daha sigara yasağı olduğunun farkında değilim. ardahanda devlet var ama denetim yok. tüm kahvelerde sigara serbest. nereye gidelim? devletin denetleyici personeli maliyeden tutunda sgk sına kadar hepsi boşvermişte, göz yummada , olur mu?içki yasağı geldi ama bırakın içkiyi biz kanunlar gereği var olan sigara yasağını bile uygulamıyoruz. gençliğimize sahip çıkalım. hükümete muhalefet olsun diye mi denetlenmiyor işyerleri anlamakta zorluk çekiyorum. Ancak kaybeden sadece ardahan insanıdır. ardahan gencidir. lise gençlerinin ellerinde sigara kahvelerde oyun oynuyorlar.
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan