Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 32
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 14 Gün Gelmedi
abdullahank 205 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 294 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 299 Gün Gelmedi
atlantis 320 Gün Gelmedi
baris dursun 321 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 329 Gün Gelmedi
adacala 330 Gün Gelmedi
admin 332 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 333 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Basligi Görüntüle
Ardahan Haber ( Haberin Doğru ve Tarafsız Kaynağı) Haberde lider tek gazete... | Her Telden | Üyelerin İstek ve Talepleri
Yazan Basından Seçmeler: Çarkın: O Bebeği PKK Değil, Biz Öldürdük
DOGU
ÜyeMesaj Sayisi: 103
Nereden: adıyaman
Katılım Tarihi: 17.02.06
Mesaj Tarihi 27-08-11 15:24
İstanbul'daki Newroz kutlamalarına, kendi ifadesiyle "katil" olarak katılan Ayhan Çarkın, Türkiye'nin Kürtlerden özür dilemesi gerektiğini savunuyor. Güneydoğu'da korkunç şeyler yaşandığını söyleyen Çarkın, 'PKK yaptı' denilen pek çok katliamın provokasyon amacıyla kendileri tarafından yapıldığını itiraf etti.

Kamuoyunun Susurluk davası ile birlikte tanıdığı özel timci Ayhan Çarkın, bugün Radikal ve Günlük gazetelerine yaptığı açıklamalarda, Güneydoğu'ya 1986'da gönderilen ilk 320 kişilik ekip içinde yer aldığını anlatıyor.
Ayhan Çarkın, "Kürt halkına bok yedirdik, tırnaklarını söktük, dillerini yasakladık. Ancak Kürt halkı bizim onurumuz, omurgamız, gururumuz. Bir özür dilememiz lazım Kürtlerden... Şimdi her tarafta toplu mezarlar çıkıyor. İster gerilla, ister terörist. Bu toplu mezarlar bu ülkenin ayıbıdır" dedi.
Çarkın, kamuoyunda "bebek katili" başlıklı haberlerde sıklıkla gösterilen ve simge haline getirilen kurşunlanmış bebek fotoğrafının çekildiği Pınarcık Köyü katliamı başta olmak üzere pek çok katliamı PKK örgütünün değil JİTEM tarafından gerçekleştirildiğini de söylüyor.
"Ayhan Çarkın dengesizin teki"

Bianet'e açıklama yapan Şanar Yurdatapan, bir dediği bir dediğini tutmayan Ayhan Çarkın'ın dengesiz olduğunu şu sözlerle anlatıyor:
"Biz kullanıldık, ayıp ettik dediği günlerde, onların duruşmasını izlemeye gitmiştim. Bizzat kendisi kalkıp, 'burada vatan hainleri var, Şanar Yurdatapan var, çıkarılsın salondan' diyordu.
"Şimdi, o dönemler için 'pişmanım' diyor. Yani, neyi ne için yaptığını bilmek mümkün değil. Bir hesabı vardır yahut yoktur; bilemiyorum."
"Bunlar savaşın çözümsüzlüğünün fotoğrafları"

Barış ve Demokrasi Partisi Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal ise Ayhan Çarkın'ın açıklamaları için "özel savaşın ruh halleri" değerlendirmesinde bulundu ve sözlerine şöyle devam etti:
"Kendi başlarına kaldıkları zaman daha önce yaptıklarıyla yüzleştiklerinde yaptıkları itiraflar bunlar. Cumhuriyet savcılarının elbette bunları dikkate almaları gerekir. Bunlar, savaşın kirliliği ve getirdiği çözümsüzlüğün fotoğrafları. Kürt sorununun çözümsüzlüğü, hukuk dışı yapılar ve orada yer alanların sendromları ile karşı karşıyayız."
"Pınarcık katliamını sahiplenmesi çok önemli"

Devlette yıllarca resmi görev yapmış birinin, bugün "Pınarcık katliamını biz yaptık" demesinin son derece önemli olduğunu düşünen gazeteci-yazar Celal Başlangıç, Kürt bölgesinde 12 Eylül sonrası yaşananların tüm ayrıntısıyla araştırılması gerektiği görüşünde.
Bu bölgeden yıllarca pek çok katil ve işkenceci sürüsünün geçtiğini söyleyen Başlangıç, bunlara Ayhan Çarkın'ın ifadelerinde de rastlanabildiğini işaret ediyor.
Çarkın'ın Radikal ve Günlük gazetelerine yaptığı açıklamaları eğer bir tehdit unsuru olarak kullanmayacaksa farklı bir vaka olarak değerlendirilebileceğini düşünen Başlangıç, mecliste Hakikatleri Araştırma Komisyonu kurulması durumunda, Ayhan Çarkın gibi çok sayıda kişinin bu komisyona başvuracağını düşündüğünü sözlerine ekliyor.
"Bize yemek veren teyzeyi öldürdük"

Başbağlar, Pınarcık, Perpa, Çiftehavuzlar, Gazi Mahallesi, Bolu-Sapanca-Düzce üçgeni ve daha pek çok katliamda yer aldığını itiraf eden Ayhan Çarkın, bir anısını Günlük Gazetesi'ne şöyle aktarıyor:
"Orada bir köy var, kurtarılması gerek' dediler. Gittik, insanların ölüsüne, dirisine yapmadığımızı bırakmadık. Biz orada insanların tırnaklarını çektik, bok yedirdik; bize evinde yemek veren teyzeyi öldürdük."
Gerçeklerin ancak "Hakikatleri Araştırma Komisyonu" kurulması durumunda açığa çıkacağını söyleyen Çarkın, "Vatan millet, Sakarya" adı altında çatıştırıldıklarını ve kendilerinin katil olduğunu ifade etti.


..,,,Biz Sizin Yalan ve Hilelerinizle Baş Edemedik Bu Bize Dert Oldu. Fakat Bizde Sizin Önünüzde Egilmedik Buda Size Dert Olsun ,,,,,,

Hey tüm yaşam olanaklarını yere çarpıp gidenler...
Dağlarda gövdeleriyle birlikte parçalanan yiğitlerin düşleri

Girit adasını beklemekle görevlendirilmiş tunç vücutlu dev Bir yabancı
gördüğünde hemen ateşin içine girer kızıl kor haline gelir sonra koşar
yabancıyı kucaklar diri diri yakardı
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan