Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 32
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 14 Gün Gelmedi
abdullahank 205 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 294 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 299 Gün Gelmedi
atlantis 320 Gün Gelmedi
baris dursun 321 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 329 Gün Gelmedi
adacala 330 Gün Gelmedi
admin 332 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 333 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Basligi Görüntüle
Ardahan Haber ( Haberin Doğru ve Tarafsız Kaynağı) Haberde lider tek gazete... | Her Telden | Üyelerin İstek ve Talepleri
Yazan Zalim Ardahan
Karlidag
Üye

Mesaj Sayisi: 1
Nereden:
Katılım Tarihi: 12.02.12
Mesaj Tarihi 12-02-12 02:09
Yine pusun sarmış,dağı ovayı.
Dondurmuş ayazın akan kura,yı.
Yıllardır sinemde yanan yarayı.
Dondursana nolur Zalim Ardahan.
Perişan eyledin,halim Ardahan.

Rüzgarın kokardı,yarimin saçı.
Buzundan yapardım,başına tacı.
Çektiğim bunca dert,bu nasıl acı.
Dindirsene nolur zalim Ardahan.
Perişan eyledin halim Ardahan.

Kurumuş boy vermez,çayır,çimenin.
Kimlerin ahıdır,hangi sevenin?
Yasmı var ıssızsın,nerde gülenin?
Güldürsene nolur,zalim Ardahan.
Perişan eyledin,halim Ardahan.

Yağmurun yağardı,gözümün yaşı.
Kar,tipi,boranın,haremi başı.
Bastırdın bağrıma,bir hasret taşı.
Kaldırsana nolur,zalim Ardahan.
Perişan eyledin,halim Ardahan.

Elvanmısın,beyazmısın,almısın?
Yoksa bende feryat eden,dilmisin?
Sılamısın,gurbetmisin,elmisin?
Attın yaban ele,zalim Ardahan.
Perişan eyledin,halim Ardahan.

İhsan Güngör
Yazan RE: Nevroz’a Gelecekler mi?
Fakir
Yönetici

Mesaj Sayisi: 322
Nereden: ardahan
Katılım Tarihi: 01.06.05
Mesaj Tarihi 20-03-12 05:28
Yazıyorsam Sebebi Var/Fakir Yılmaz

Nevroz’a Gelecekler mi?


Geçtiğimiz gün yapılan ve aynı zamanda Damızlık Yetiştiriciler Birliği Başkanlığı yapan Yunus Baydar'ın yeniden İl Başkanlığına seçildiği AK Parti Ardahan İl Kongresi'nin ardından CHP'nin İlçe seçimleri yapılacak.
Ama bundan önce başkanlığını İlhan Evliaoğlu'nun başkanlığını yaptığı Ardahan Arıcılar Birliği'nin seçimi var.
Daha sonra Baydar'ın başkanlığını yaptığı ve duyduğumuz kadarıyla Hoçvan Panik Muhtarı Hikmet Yıldız'ın, Göleli Orhan Palavan'ın, Yıldırım Karakoç'un aday olduğu Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği'nin seçimi var..
1,5 yıla yakın bir zamanın kaldığı yerel seçimler öncesi yapılacak olan bu seçimlerden birilerinin kazanmak için gezerken, ben Türküm, ben Kürdüm dediğini de bol bol duyacağız..
Gerçi Çıldır'a giderken 'Kardaşız' diyen, Hoçvan'a giderken, 'E meri teme' yani ben sizin adamınızım diyenlerin bollaşacağını da herkes iyi biliyor.
Ama benim asıl merak ettiklerimin Ardahan'da siyaset yapan Kürt kimlikli şahıslardır..
Ve bunların Kürtlerden almak istedikleri desteği isterlerken her zaman ki gibi Kürt kimliklerini ön plana çıkarmalarıdır..
Yıllardır değişmeyen bu alışkanlıkla Kürtlerin sırtına binip, onların verdiği oylarla bir yere gelenlerin Kürtlere ne verdiğinin de sorgulanması gerektiğini düşünerek aklıma takılan önemli bir konuyu gündeme getireceğim ve soracağım..
Ülkenin önemli bir süreçte geçtiği ve ne kadar saklanmak istense, ötelenmek, gizlenmek istense de ülkenin birinci sorunu olan Kürt sorununun gündemde olduğu şu süreçte her seçimde Kürt kimliklerini öne çıkarıp, Kürtlerden oy aldıktan sonra onların sorunlarıyla ilgilenmeyenlerin gerçek yüzünü bir kez daha göreceğimiz şu günlerde ard arda yapılan seçimlere aday olan bu Sayın Kürt ileri gelenlerimiz yarın yapılacak olan Nevroz'a da gelecekler mi acaba?
Bilmiyorum ama başta Kürtlerin yoğun bir şekilde oy verdiği partiye geçmişte İl Başkanlığı yapan Hikmet Yıldız, rahmetli abisi bu sürece büyük katkı sunmuş olan İlhan Evliyaoğılu, CHP Merkez İlçe Başkanlığına yeniden aday olan Nehir Ziya Alpaslan, şu an seçimleri gündemde olmayan ama seçimleri geldiğinde Kürt kimlikleri ile öne çıkan Ardahan'da ki diğer sivil toplum kuruluşlarının başkanları bu yıl Ardahan Şehir Stadyumunun önünde bulunan boş alanda yapılacak olan Nevroz etkinliğine katılacaklar mı?
Kürtlerin bizim, Türklerin bizim dediği ama 'Gelin bu Nevroz ikimizin de olsun' diyemedikleri gibi, bir türlü bir araya gelmeyip, aynı gün iki Nevroz kutladığı Ardahan'da BDP'nin organize ettiği Nevroz'a katılacak olanların arasına bu isimlerini saydığımız, işaret ettiğimiz şahıslar katılacaklar mı?
Ve biz Nevroz'u halkımızla birlikte kutlayacağız diyecekler mi?
Onları bilmem ama halkın orada olacağını kendim gibi iyi biliyorum..

**BÖLGE GAZETESİ ÇIKARMAK..


Bugün davası zaman aşımına uğrayan Sivas katliamında zor kurtulan, ama şimdi hayatta olmayan Aziz Nesin’in de hep hayal ettiği ve bu yönde bir şirket kurup, benimde içinde bulunduğum birçok gazetecinin beyinleri ve de cep harçlığı ile çıkarmak istediği doğuya has bir bölge gazetesi rüyasının gerçekleşmesi için yeni bir çalışma başlatan arkadaşlar bu yönde bir çalışmalarının olduğunu belirtip, beni arayınca çok sevindim.
Çünkü başta Ege’de olmak üzere Karadeniz’de ülkenin birçok bölgesinde o bölgede yaşananları günübirlik gündeme getirip, sorunlarının çözümünü isteyen onca bölge gazetesi olmasına karşın bugün birçoğunun Güney Doğu’da sandığı Şırnak’ın da içinde bulunduğu Doğu Anadolu’nun 17 Vilayetinde böyle bir gazete yoktu.
Gerçi irili, ufaklı onlarca gazetenin bu yönde mücadele ettiği, bir o kadarının ise valinin, kaymakamının, bir iki müdürün haberi ile resmi ilan dışında halkın sorunlarından uzak yayın yaptıklarını da bilen bir gazeteci olarak Doğu Anadolu’nun 17 Vilayetini içine alan, bu illere bağlı bulunan onlarca ilçe, yüzlerce köyde yaşananları gündeme taşıyacak bir Bölge Gazetesi’ne gerçek anlamda büyük bir ihtiyaç var olduğunu hep düşünmüş, gerek manevi, gerek ise maddi olarak bunu bir türlü gerçekleştirememiş bir gazeteci olduğumu da bilmenizi isterim.
Çünkü 1990 yıllarda gittiğim İstanbul/Cağaloğlu’nda yayın hayatına devam ettirdiğim Doğu Anadolu isimli gazetemi Hakkâri’ye kadar gönderdiysem de gerek imkânsızlıklar, gerek ise o dönemde yaşanan deprem dolaysıyla bu hayalimi bir kez daha ertelemek zorunda kalmıştım.
Ve Kocaeli’nde günlük olarak çıkardığım 12 sayfalık Siyah Beyaz Kocaeli isimli gazetemin benim gibi deprem kurbanı olunca yeniden geldiğim Ardahan’da yine bu yönde bazı girişimlerde bulunmuş, hatta Doğu Anadolu’ya bağlanması için büyük mücadele verdiğim Artvin’in Şavşat ilçesine bile Ardahan’da çıkardığım gazetemi göndermiş, Ardahan ve ilçelerinde olduğu gibi Kars’ta, Iğdır’da ve Şavşat’ta gazetemi dağıtmaya çalışmıştım.
Yani işin kısacası bugün Doğu Times’i çıkaran arkadaşların gerçekleştirmek istediği bir bölge gazetesine mutlak bir ihtiyaç olduğunu bilen bir gazeteci olarak Doğu Times’e ben dâhil herkesin mutlak destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.
Hepsi benim gibi bu mesleğe yıllarını vermiş, canlarından, zamanlarından, sosyal haklarından ve en önemlisi kendi cep harçlıklarını bir araya getipi, Doğu Anadolu’nun sorunlarnı, bu bölgede yaşananları güçlü bir ses ile gündeme taşımayı hedefleyen bu arkadaşların çıkardığı Doğu Times isimli yeni bölge gazetemize başta bölge siyasileri, işadamları, gazete okurları el atmalı ve yaşalası için destek vermelidirler.
Vermelidirler ki; Ankara’nın görmek istemediği, batının hep ikinci gözle baktığı Doğu’da güneşin doğduğunu herkes iyi bilmeli ve anlamalıdır.
Bunun bir yolunun da bölgede bölgeyi temsil eden her görüşe, her fikre, her anlayışa yer veren bir gazetenin yaşamasında geçtiğini herkes iyi bilmelidir.
Bu nedenle Doğu Times’e yeniden aramıza hoş geldin diyor, resmi ilan mahkûm olmayan, halkının gazetesi olan bir gazete olması umuduyla ülkemin en kuzeyinde bulunan, Türkiye’nin Kafkaslara açılan sınır kenti serhat Ardahan’dan merhaba diyorum.
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535. 418 32 58
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan