Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 30
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 14 Gün Gelmedi
abdullahank 205 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 294 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 299 Gün Gelmedi
atlantis 320 Gün Gelmedi
baris dursun 321 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 329 Gün Gelmedi
adacala 330 Gün Gelmedi
admin 332 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 333 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
Basligi Görüntüle
Ardahan Haber ( Haberin Doğru ve Tarafsız Kaynağı) Haberde lider tek gazete... | Her Telden | Üyelerin İstek ve Talepleri
Yazan Yazıların/Yorumlarım
Fakir
Yönetici

Mesaj Sayisi: 322
Nereden: ardahan
Katılım Tarihi: 01.06.05
Mesaj Tarihi 18-03-12 15:10
Yazıyorsam Sebebi Var/Fakir Yılmaz

**BÖLGE GAZETESİ ÇIKARMAK..


Bugün davası zaman aşımına uğrayan Sivas katliamında zor kurtulan, ama şimdi hayatta olmayan Aziz Nesin’in de hep hayal ettiği ve bu yönde bir şirket kurup, benimde içinde bulunduğum birçok gazetecinin beyinleri ve de cep harçlığı ile çıkarmak istediği doğuya has bir bölge gazetesi rüyasının gerçekleşmesi için yeni bir çalışma başlatan arkadaşlar bu yönde bir çalışmalarının olduğunu belirtip, beni arayınca çok sevindim.
Çünkü başta Ege’de olmak üzere Karadeniz’de ülkenin birçok bölgesinde o bölgede yaşananları günübirlik gündeme getirip, sorunlarının çözümünü isteyen onca bölge gazetesi olmasına karşın bugün birçoğunun Güney Doğu’da sandığı Şırnak’ın da içinde bulunduğu Doğu Anadolu’nun 17 Vilayetinde böyle bir gazete yoktu.
Gerçi irili, ufaklı onlarca gazetenin bu yönde mücadele ettiği, bir o kadarının ise valinin, kaymakamının, bir iki müdürün haberi ile resmi ilan dışında halkın sorunlarından uzak yayın yaptıklarını da bilen bir gazeteci olarak Doğu Anadolu’nun 17 Vilayetini içine alan, bu illere bağlı bulunan onlarca ilçe, yüzlerce köyde yaşananları gündeme taşıyacak bir Bölge Gazetesi’ne gerçek anlamda büyük bir ihtiyaç var olduğunu hep düşünmüş, gerek manevi, gerek ise maddi olarak bunu bir türlü gerçekleştirememiş bir gazeteci olduğumu da bilmenizi isterim.
Çünkü 1990 yıllarda gittiğim İstanbul/Cağaloğlu’nda yayın hayatına devam ettirdiğim Doğu Anadolu isimli gazetemi Hakkâri’ye kadar gönderdiysem de gerek imkânsızlıklar, gerek ise o dönemde yaşanan deprem dolaysıyla bu hayalimi bir kez daha ertelemek zorunda kalmıştım.
Ve Kocaeli’nde günlük olarak çıkardığım 12 sayfalık Siyah Beyaz Kocaeli isimli gazetemin benim gibi deprem kurbanı olunca yeniden geldiğim Ardahan’da yine bu yönde bazı girişimlerde bulunmuş, hatta Doğu Anadolu’ya bağlanması için büyük mücadele verdiğim Artvin’in Şavşat ilçesine bile Ardahan’da çıkardığım gazetemi göndermiş, Ardahan ve ilçelerinde olduğu gibi Kars’ta, Iğdır’da ve Şavşat’ta gazetemi dağıtmaya çalışmıştım.
Yani işin kısacası bugün Doğu Times’i çıkaran arkadaşların gerçekleştirmek istediği bir bölge gazetesine mutlak bir ihtiyaç olduğunu bilen bir gazeteci olarak Doğu Times’e ben dâhil herkesin mutlak destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.
Hepsi benim gibi bu mesleğe yıllarını vermiş, canlarından, zamanlarından, sosyal haklarından ve en önemlisi kendi cep harçlıklarını bir araya getipi, Doğu Anadolu’nun sorunlarnı, bu bölgede yaşananları güçlü bir ses ile gündeme taşımayı hedefleyen bu arkadaşların çıkardığı Doğg Times isimli yeni bölge gazetemize başta bölge siyasileri, işadamları, gazete okurları el atmalı ve yaşalası için destek vermelidirler.
Vermelidirler ki; Ankara’nın görmek istemediği, batının hep ikinci gözle baktığı Doğu’da güneşin doğduğunu herkes iyi bilmeli ve anlamalıdır.
Bunun bir yolunun da bölgede bölgeyi temsil eden her görüşe, her fikre, her anlayışa yer veren bir gazetenin yaşamasında geçtiğini herkes iyi bilmelidir.
Bu nedenle Doğu Times’e yeniden aramıza hoş geldin diyor, resmi ilan mahkûm olmayan, halkının gazetesi olan bir gazete olması umuduyla ülkemin en kuzeyinde bulunan, Türkiye’nin Kafkaslara açılan sınır kenti serhat Ardahan’dan merhaba diyorum.

**Vatan-Millet-Sakarya Gölgesinde İhbarcılık!

Ardahan’da bulunan yerel gazete sayısının son yıllarda arttığını herkes biliyor. Bugün sayıları 17’yi bulan bu yerel gazetelerin ne kadarının gazetecilik yaptığını da tüm gazete okuyanlar iyi bilirler..
Sayıları arttıkça değerleri de düşen bu yerel gazetelerin çoğunun ismini de Ardahanlı bilmez, çünkü birçoğu gazetecilik değil, kimin aldığını bildiğimiz makinelerden bastıkları 10-15 adetlik sayı ile resmi ilan peşinde olduklarını da iyi biliniyor..
Halkın sorunlarıyla uzaktan, yakından alakalı olmayan, internetten al yapıştır gazetecilikle gazetecilik yapanların sayısının da bir hayli artığı görülen Ardahan’da şimdide Vatan-Millet-Sakarya gölgesi altında ‘ihbarcılık gazetecilik’ te yapılmaya başlandı.
Güçlerinin yetmediklerine devletin gücü ile yenmeye çalışan bu sözde gazetecilerin birileri de beni hedef aldıklarını görüyor, gözlemliyorum..
Yani bana sürtünerek gazeteci olmaya çalışan bu tiplemeler internetten sözde buldukları haberlerle beni hedef edip, ‘vay anasını amma da gazeteciler varmış’ dedirtmeye çalıştıklarını görüyorum.
Son olarak ülke genelinde süren ve içlerinde Ragıp Zarakolu gibi gazetecinin de olduğu 7 binden fazla insanın içeri alındığı KCK Operasyonlarında benimde kız kardeşimin olduğunu yazarlarken, ismimi verememe korkusunu da yaşadıklarını gördüm
Ki; O yeni bulmuşlar gibi o haberi benin daha önce kendi köşemde, Prof. Dr. Büşra Ersanlı ile birlikte tutuklanan BDP Yalova İl Başkan Yardımcısı kız kardeşimin de içinde bulunan KCK Operasyonlarını kınayan köşe yazımda yazıp, dile getirdiğimi bile okumadıklarını da gördüm.
Okuyamazlar!.. Çünkü bunlar kendi yazdıklarını bile okuyup, anlayacak kadar ne beyinleri, nede gazetecilik tecrübeleri var. Hele heleki içinde KCK kelimesi oldu mu korkudan oralı bile olmaz, gözlerini kapatırlar..
Bu memlekette solcu geçinip, Kürtlere taş atanların çel çocukları olan bu yetme gazeteciler şunu bilsinler ki Fakir Yılmaz gazetecidir. Ve öyle gazetesinin başına İstiklal Marşında bir satır koyup, ortasına da ihbarcılık kokan başlıklardan korkacak oğul olmadığını başta o ihbar ettikleriniz olmak üzere herkesi iyi biliyor..
Bugün beni başta devletin kolluk güçlerine olmak üzere birilerine ihbar etmeye çalışanların öncelikle ailelerine ait kargoya neden baskın yapıldığını en azında bizim gibi haber olarak vermeleri gerekir. Ki o baskında el konulanlarında bir terör suçuymuş gibi bir partiye gelen Nevroz afişi malzemeleri olduğunu da, söyleyip, yazmalılar.. Tabi gazeteciler ise..
Kaldı ki o haberi yapanların babaları da bir dönem içeri alınmış ve terörist olarak ilan edildiğini herkes iyi biliyor..
Bu ülkede, adına Kürt açılımı deyip, dağda değil, meydanda siyaset yapın denilip, sonrada kıvırtıp, insanları içeri alınması karşısında sus-pus olanların değil KCK’nın K’sinin yanında geçmeyi Fakir Yılmaz’ın F’sinden bile korktuklarını da iyi biliyoruz.
Daha öncede demiştim, gazetelerin olduğu, özgür basının bulunduğu bir ülkede, bir yerde gelişme olur, insan haklarına saygı duyulur diye..
Ve bu anlayışla her yeni çıkan gazeteyi kösteklememiş, desteklemiş biri olarak yeniden diyorum ki, bırakın, ‘Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda’ ayaklarını da, bu vatana, millete ne verdiğinizi ortaya koyun..
En önemlisi dün babanıza yapılanların bugün benim kız kardeşime yapıldığını unutmayın..
Ve en son şunu bilin ki ben Fakir Yılmaz olarak o kız kardeşim ne yapmışsa ve hangi suçla suçlanmış, içeri alınmışsa onun işlediği öne sürülen tüm suçların altına bir kez de ben imza atıyorum..
Sizin var mı böyle bir yüreğiniz ey ihbarcılar!..
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535. 418 32 58
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan